Veidi, kā ikdienā vairāk kustēties

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Mūsdienās mazkustīgs dzīvesveids ir aktuāla problēma visa vecuma cilvēkiem. Tas var izveidoties gan darba un skolas apstākļos, gan no veida kā pavadām savu brīvo laiku. Lai pret to cīnītos, ir jāatrod veidi kā ikdienā vairāk izkustēties.

Lūk, daži padomi kā iekļaut vairāk kustības savā ikdienā.

Ar riteni uz skolu vai darbavietu

Mūsdienās riteņbraukšana kļūst arvien populārāka. To pierāda vien fakts, ka pilsētās parādās arvien vairāk veloceliņu un velo novietņu. Tāpēc, ja tev vēl nav savs ritenis, tad derētu apsvērt tādu iegādāties. Tas ir ērts pārvietošanās līdzeklis, kas ne tikai nāks par labu tavai veselībai, bet ir arī dabai draudzīgs.

Noparko mašīnu mazliet tālāk

Ja tu izmanto personīgo automašīnu, tad izvēlies to noparkot nedaudz tālāk no sava galamērķa. Varbūt kādu kvartālu tālāk no savas darbavietas, vai tālākajā lielveikala stāvvietas malā.

Uzliec atgādinājumu

Dienu dienā sēžot pie darba galda, ir svarīgi laiku pa laikam ieturēt pauzi, piecelties kājās un izstaipīties. Tomēr dažreiz esam tik ļoti iegrimuši darbos, ka par to aizmirstam. Tāpēc būtu vērtīgi laiku pa laikam uzlikt atgādinājumu, kas signalizēs par laiku pauzei.

Šeit var nākt talkā gan īpašas aplikācijas, kas paredzētas tieši šim mērķim, gan vienkāršs atgādinājuma signāls telefonā.

Izvēlies kāpnes lifta vietā

Pavisam vienkāršs veids, kā kustēties vairāk, ir iekļaut treniņu savā ikdienā tur, kur var izvēlēties arī slinkošanu. Viens no šādiem variantiem ir izvēlēties kāpt pa kāpnēm tā vietā, lai dažus stāvus nobrauktu ar liftu.

izvēlies kustēties

Regulējamais galds

Regulējamais galds ir pielāgojams dažādos augstumos, tāpēc to var izmantot gan stāvot, gan sēžot. Pārsvarā šādus galdus izvēlas cilvēki, kuriem ir sēdošs darbs, jo šāda veida galds dod iespēju strādāt nesēžot. Līdz ar to, tas piespiež vairāk kustēties.

Pavingro kamēr skaties televizoru

Vai esi gatavs skatīties sava mīļākā šova jauno epizodi? Kamēr tu skaties, tikmēr tev ir iespēja arī mazliet pavingrot. Tie var būt pietupieni, vēderpreses, vai staigāšana uz vietas. Skatoties televizoru, tava uzmanība lielākoties tiek veltīta ekrānam, un līdz ar to, vingrošana padosies daudz vieglāk.

Izmanto iespēju darīt mājas darbus

Arī dažādu mājas darbu veikšana ir sava veida treniņš. Lai darbi ietu uz priekšu raitāk, daļa cilvēku izvēlas tos veikt mūzikas pavadībā. Ja tu vēl neesi viens no tiem, tad lūk, papildus iemesls izmēģināšanai. Pie labas mūzikas, reti kurš var atturēties kustēties tai līdzi.

Nav vajadzīgi smagi treniņi, lai gūtu kādu labumu un uzlabotu pašsajūtu. Savā ikdienā var atrast vairākas iespējas, kas ļauj papildus izkustēties. Izvēlies kāpnes, nevis liftu, celies kājās kamēr runā pa telefonu vai stāvi kājās sabiedriskajā transportā.

Padomā par savām iespējām un, galvenais, ej un dari!

Ja veids, kā ikdienā izkusties, ir riteņbraukšana, tad vērtīgu info vēl atradīsi rakstā Kādu apģērbu izvēlēties braucot ar velo.

Leave a Comment