Kādu apģērbu izvēlēties braucot ar velo

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Tik pat svarīgs, cik brauciens, ir arī pats velo braucējs. Un kas var būt labāks par sevis,velo braucēja, palutināšanu ar piemērotu velo apģērbu? 

Patiesību sakot, velo braucējiem piemērotais apģērbs nav nekāds mārketinga triks. Lai arī specializētais apģērbs nav obligāts, tas var ievērojami uzlabot braucienu, padarot to drošāku un ērtāku. Tas var arī palīdzēt sasniegt labākus rezultātus, neliekot velti tērēt enerģiju brauciena laikā. 

Šajā rakstā esam apkopojuši, kādu apģērbu izvēlēties braucot ar velo, kā arī dažus lieliskus zīmolus, kur sākt iegādāties savu starta komplektu.

Velo sporta apģērbs

Te esam apkopojuši velo apģērba gabalus, kam ir jābūt katra velo braucēja skapī.

Speciāls krekls ar rāvējslēdzēju

assos velo apģērbs

Braucot ar riteni, nepieciešams iegādāties specializētu velo kreklu, kas visbiežāk radīts ar rāvējslēdzēju. Parast t-krekls noteikti nederēs. Galvenokārt jau tāpēc, ka tu pavisam ātri sasvīdīsi un visticamāk vairs neizžūsi. 

Speciālais krekls ir noderīgs, jo:

 • Tam ir aizmugurējās kabatas tavām visnepieciešamākajām lietām;
 • Tām ir augsta apkakle, kas pasargā no saules stariem;
 • Rāvējslēdzējs ļauj brīvi pašam to atvērt un aizvērt balstoties uz laikapstākļiem.

Krekliem ir gan īsās, gan garās piedurknes – paredzētas visiem gadalaikiem. Šveices zīmolam ASSOS ir dažādi augstas kvalitātes velo sporta apģērbi. Jābilst gan, ka par tik pat augstu cenu.  

Pamatkārta – krekls

maap velo zīmols

Varētu jautāt, kāpēc ir vēl nepieciešams apakškrekls, ja virskrekls jau uzsūc sviedrus? Patiesību sakot, kārtas ir ļoti svarīgas velo apģērbā. Ķermeņa augsdaļai ir jābūt 3 kārtu sistēmā – apakškrekls, virskrekls un jaka (par to raksta turpinājumā).

Krekla pamatkārta veic šādas funkcijas:

 • Tā pārvieto sviedrus no tava ķermeņa uz virskreklu;
 • Savukārt ziemā nodrošina ar papildu siltumu;
 • Uzlabo asinsriti.

Par visu cenu izvairies no pamatkrekla, kas tiek gatavotis no kokvilnas, īpaši aukstā temperatūrā. Kokvilna uzsūc un saglabā lielu mitruma daudzumu, tāpēc, ja daudz svīsti, pavadīsi braucienu  mērcējot kreklu savos sviedros. Kokvilnas pamatnes slāņi var arī palielināt izsitumu iespējamību.

Austrāliešu zīmola MAAP produkts ir redzams šajā attēlā. Apvienojot funkcionālo ar estētisko, zīmols veido lielisku līdzsvaru un rada kvalitatīvus, ērtus velo apģērbus.

Velo virsjaka

jaka velo

Virsjaka ir pēdējā kārta tava ķermeņa augšdaļai. 

Ir 3 galvenie veidi, no kā tu vari izvēlēties savu velo sporta jaku:

 1. Termojaka, kas nodrošina ar siltumu aukstos un sausos laikapstākļos;
 2. Cieta apvalka jaka, kas ir klasiska un ūdens izturīga jaka, nereti veidota no elpojošiem materiāliem, lai izvairītos no svīšanas;
 3. Mīkstāka apvalka jaka, kas ir divi vienā – nodrošina ar siltumu un ir ūdens izturīga.

Meklējot sev piemērotāko jaku, atrodi tādu, kas pietiekami tuvu piekļaujas ķermenim, taču vienlaicīgi ir arī pietiekami brīva. Visiem apakšējiem drēbju slāņiem arī ir jāļauj elpot. Jakai ir jābūt pietiekoši ciešai, taču ne tādai, kas aiztur kustību.

Pavasara vai rudens laikā var pārslēgties uz vestes valkāšanu, kas būtībā ir tāda pati kā bezpiedurkņu riteņbraukšanas jaka. Kopā ar džemperi ar garām piedurknēm veste neļaus vējam tikt klāt.

Velo šorti

4 cyclists velo apģērbs

Iespējams, ka tieši šis apģērba gabals visvairāk nosaka riteņbraukšanas kultūru. Velo šorti no parastajiem šortiem atšķiras ar pievienotu elastību ērtākai kustībai, kā arī kājstarpes šuvju un polsterējuma trūkumu, lai samazinātu berzi un novadītu mitrumu.

Ir 2 veidu šorti:

 • Gurnu šorti, par kuru noturību kalpo elastīga jostas vieta;
 • Šorti ar iebūvētiem bikšturiem (valkājot tos ar virskreklu tie izskatīsies pēc parastiem šortiem).

Šorti ar bikšturiem ir uzskatīti par ērtāko risinājumu, tā kā nerodas nekāds spiediens uz gurnu rajonu. Jāpatur prātā, ka šie šorti ir speciāli veidoti komfortablai braukšanai. Veicot ceļu uz kājām, tie noteikti nebūs tik ērti.

Ir arī citi šortu veidi, piemēram, kalnu braukšanas šorti vai skorts – sievietēm paredzēti šorti, kas no ārpuses izskatās pēc svārkiem.

Attēlā redzami mūsu pašmāju velo sporta apģērbu zīmola 4 Cyclists radītais dizains. 4 Cyclists apparel var apskatīt arī citu viņu produkciju. Šis ir zīmols, kas labprāt veido individuālus pasūtījumus arī mazākām grupām.

Riteņbraukšanas legingi

castelli velo

Kad temperatūra pazeminās, bet vēl joprojām ir jāveic apmācība un jāminās, izvēlies velo legingus. Tie ir lielisks veids, kā uzturēt ķermeņa lejasdaļu optimālā temperatūrā, lai būtu produktīva braukšana un ērta sajūta.

Velo legingu veidi atšķiras atkarībā no dažādiem laika apstākļiem. Vēsākā temperatūrā un mitrā laikā izvēlies legingus, kas aptver visu kāju līdz potītēm. Kad laiks kļūst siltāks, izvēlies trīs ceturtdaļu legingus, kas stiepjas līdz ceļa vidum un parasti ir izgatavoti no diezgan viegla materiāla. 

Pastāv dažāda veida legingi, kas aprīkoti ar potīšu rāvējslēdzējiem – tie ir laba izvēle drēbju kārtām un atvieglo to noņemšanu nenovelkot apavus. Laba izvēle ir velo zīmolam Castelli. Šis zīmols ir viens no populārākajiem un senākajiem Itāļu velo apģērba ražotājiem, kas sevi pierādījis ar augstu kvalitāti un funkcionalitāti. 

Īpašas velo zeķes

Labu zeķu pāris pārliecināsies par to, ka tavas pēdas braukšanas laikā neslīkst sviedros. Piemēram, ziemā sasvīdušas pēdas ir risks saaukstēties. Vasarā – tas var novest pie tulznām. 

Kad izvēlies piemērotas zeķes, paturi prātā, ka tām ir jābūt pēc iespējas piekļautākām kājai, taču bez berzes punktiem. Materiāla ziņā ir labi izvēlēties sintētiskus audumus. Dabīgie materiāli kā kokvilna uzsūc šķidrumu, kas var novest pie iepriekš minētajām problēmām.

Savukārt sintētiskie materiāli pielāgojas pēdas formai, atgrūž mitrumu un bieži vien līdzsvaro baktēriju līmeni uz ādas, mazinot kairinājumu.

Velo apavi

pedal ed

Ja esi neregulārs velosipēdists, kurš brauc vien pāris kilometrus no mājas uz darbu, derēs gandrīz jebkura veida apavi. Tomēr, jo vairāk laika pavadīsi uz velosipēda un garākus attālumus veiksi, noderēs tikai tie apavi, kas īpaši paredzēti riteņbraukšanai.

Mūsdienu velo apavi ir paredzēti darbam ar piespraužamiem pedāļiem, kas īslaicīgi savieno apavu ar pedāli, izmantojot skavas. Tādiem apaviem ir arī stingrākas zoles, kas ļauj sasniegt maksimālu efektivitāti.

Ir daudz dažādu velosipēdu apavu – vajadzētu izvēlēties savus, pamatojoties uz braukšanas stilu:

 • Šosejas riteņbraucējiem vajadzētu izvēlēties vieglu, aerodinamisku modeli ar gludām zolēm.
 • Kalnu riteņbraucēji vislabāk izmantos apavus ar izturīgu zoli un pietiekamu aizsardzību, lai labāk saķertos ar taku.
 • Pasažieri vai ikdienas braucēji var pieturēties pie sporta apaviem, kas izskatās kā velo apavi, bet ir pietiekami piemēroti ikdienas gaitām , ejot uz darbu utt.

Attēls ņemts no japāņu velo apģērba ražotājiem Pedal Ed. Šī zīmola produkti būs izcili piemēroti gan lietošanai dodoties ikdienas gaitās, gan gariem piedzīvojumiem uz velo.

Leave a Comment