Efektīvi veidi, kā trenēties un vingrot ārā ziemas sezonā

Photo of author
Written By Lauris Krams

Bieži vien cilvēki gaida līdz pavasarim, lai varētu trenēties un vingrot ārā ziemas sezonā. Bet tā nevajag darīt, jo ziemas laikā arī var sportot ārā. Tas ir pavisam vienkārši, ja tiešām sniedz vajadzīgo motivāciju, lai visu to varētu paveikt. Iziešana no mājām, lai trenētos, var būt papildus garastāvokļa paaugstināšanai.

Iešana ārā pat aukstumā katram cilvēkam ļauj atjaunot saikni ar dabu, atrauties no digitālās un konkrētās pasaules, kā arī palielināt fokusu un radošumu. Tādā veidā nevajag pārtraukt uztura bagātinātāju lietošanu un netiks pazaudēti vajadzīgie proteīni ziemas periodā. 

Šajā rakstā ir apkopoti vairāki ieteikumi, kas palīdzēs trenēties un vingrot ārā ziemas sezonā efektīvāk un pareizāk.

Vajag ģērbties tā, lai nenotiek pārsvīšana

vingrot ārā ziemā

Ātrākais veids, kā zaudēt ķermeņa siltumu, ir kļūt slapjam. Tā kā ūdens ir efektīvs siltuma vadītājs, cilvēks var ātri vien atvēsināties un vairāk nebūs motivācijas sportot ārā ziemas laikā. Ja cilvēks ir auksts un slapjš, var gadīties tendence saīsināt treniņu, kā arī palielināt iespēju iegūt kādu apsaldējumu.

Slapjš audums, kas atrodas blakus ādai, noņems cilvēka ķermeņa siltumu un radīs nevēlamu aukstumu, un tas nevienam nepatiks. Tāpēc nevajag izvēlēties apģērbu no kokvilnas, jo tas uzsūc sviedrus un lietu, un aiztur mitrumu. Labāk vajag izvēlēties sintētiskās šķiedras, kā piemēram, poliesteru, neilonu un polipropilēnu. 

Vispirms vajadzētu uzklāt plānu pamatkārtu, kas ir izgatavota no sintētiskiem audumiem, kas palīzēs noņemt sviedrus no ādas. Ja ārā ir ļoti auksti, tad papildus siltumam vajag uzvilkt vēl vienu slāni, kā piemēram, polāro vilnu. Un pats pēdējais slānis ir jāvelk tāds, lai aizsargātu no vēja, sniega un lietus. 

Iesildīšanās un pareiza elpošana

Vēsāks laiks prasa ilgāku iesildīšanos. Dinamiskā iesildīšanās palielina ains plūsmu un temperatūru muskuļos, kas savukārt palīdz samazināt traumu risku. Tāpēc vajag uzsildīt ķermeni, tas kļūst elastīgāks un mazāk nobružās.

Lai iesildītos labi, vajag iekļaut zemas intensitātes kustības, kas atdarina vingrinājumu, kuru gatavojas veikt. Piemēram, ja vajadzēs skriet, tad iesildīšanā var iekļaut dažāda veida izklupienus un cita veida līdzīgus vingrinājumus. 

Ja tiek paātrināts sirdsdarbības ātrums, kad temperaura nokrītas līdz sasalšanas punktam, un tas atšķiras no treniņa siltākā temperatūrā. Tādā veidā var sāpēt elpot, jo cilvēka ķermenis reaģē uz aukstu un sausu gaisu. Tāpēc bieži vien daudzi profesionāļi iesaka lietot kakla sildītājus, bandanas, šalles aptīt ap mutes daļu, kas var palīzēt notvert ūdens tvaikus, kad izelpo, lai gaiss būtu mitrāks, turpinot elpot. 

vingrošana ārā ziemas sezonā

Pareiza ēšana un ūdens

Ja vingrošana ārā ir ilgāka par stundu, ir svarīgi apēst dažas uzkodas, kas ir vajadzīgas, lai uzņemtu nepieciešamās olbaltumvielas un proteīnus.

Dažādas uzkodas treniņu laikā var aplūkot www.mrbiceps.lv/ mājaslapā. Ja netiek uzņemts ēdiens, kamēr tiek ilgi pavadīts laiks ārā ziemas periodā, cukura līmenis asinīs pazeminās pārāk tālu, zaudējot drebuļu un aukstuma uztveri. 

Uzkodas nav vienīgais, kas ir vajadzīgs. Ūdens! Dehidrācija nav tikai karstā laika parādība. Tas var radīt lielākas bažas, kad temperatūra pazeminās. Ir pierādīts, ka cilvēks var zaudēt līdz pat 3 litriem šķidruma stundā un aukstums arī samazina slāpes, tāpēc nemaz nav viegli pamanīt to, ka cilvēks ir izslāpis.

Vislabāk ir dzert ūdeni pirms treniņa, tā laikā un pēc tam. Ja ūdens tiek uzņemts bieži, tad cilvēka šūnas paliek vairāk hidratētas un cilvēks efektīvāk transportē barības vielas. Tas sniegs lielisku enerģiju treniņiem ziemas laikā. 

Lai izdodas efektīvi vingrot ārā arī ziemas sezonā!

Ieskaties arī citos mūsu padomu rakstos kā Izvērtējums par to, kuri termosi ir labākie un Cilvēkam nepieciešamais ēdiens vienai dienai.

Leave a Comment