Ēdiena termoss pusdienu līdzņemšanai

Photo of author
Written By Anna

Kad runa iet par termosu, vairums no mums uzreiz iedomājas par termosu dzērienu uzpildīšanai. Tādu, kurā ieliet līdzi karstu tēju vai kafiju, taču nu jau ir pieejams arī ēdiena termoss, ko paņemt līdzi uz darbu vai atpūtā pie dabas.

Šajā rakstā uzzini vairāk par to, kas ir ēdiena termoss un kādos gadījumos to izmantot savā ikdienā vari arī tu.

Labs ēdiena termoss: kādam tam ir jābūt?

Ēdiena termosi pamatā tika izveidoti, lai arī ceļotāji savos piedzīvojumos varētu paņemt līdzi karstu ēdienu. Kad pārgājiena maršruts jau iziets vai visu dienu ir laivots, tad nav nekā labāka par karstu maltīti, kas jau ir gatava. 

Domājot par to, kāds ir labākais ēdiena termoss, esam nonākuši pie sekojošajiem nosacījumiem.

Ilgstoša ēdiena temperatūras saglabāšana

Ēdiena termosa galvenais nosacījums ir pavisam vienkāršs – tam ir jāspēj saglabāt saldējumu aukstu un zupu karstu. Un tieši to kvalitatīvi ēdienu termosi spēj paveikt. Tu bez raizēm vari pagatavot savu iecienītāko maltīti, ielikt to termosā un paņemt līdzi ikdienas gaitās.

Tā kā termoss ir ar iestrādātu vakuuma izolācijas slāni, tad parūpējas par karstas un aukstas temperatūras noturēšanu. Īsāk sakot – kādā temperatūrā tur ēdienu ieliksi, tādā tas arī paliks stundām ilgi līdz būsi gatavs mieloties.

Ēdiena termoss

Ērta atvēršana un ēšana

Ēdienu termosi nodrošina ar ērtu trauka aizvēršanu un atvēršanu. Tas ir īpaši svarīgi, ja tu plāno lieki nesmērēt šķīvjus un bļodas, un ēst pa taisno no termosa. 

Tā kā visbiežāk ēdienu termosus izmantojam karsta ēdiena paņemšanai līdzi, tad vēl viens bonuss ir tas, ka nav jāmeklē veidi, kā ēdienu uzsildīt. Nav jādomā par mikroviļņu vai jebkuru citu krāsni, jo tavs ēdiens būs jau gatavs ēšanai – darbā pusdienu pauzē, ceļojumā vai pārgājienā. 

Droša pārvadāšana bez noplūdēm

Vēl viens svarīgs faktors ir droša ēdiena pārvadāšana termosā. Labam ēdiena termosam ir jābūt ar kārtīgu aizvēršanas mehānismu, lai zupa negadītos izlijusi pa visu somu vai mašīnu. 

Visbiežāk ēdienu termosi nāk ar izstrādātu skrūvējama vāciņa sistēmu. Tādā veidā nav iespējams termosu nepareizi aizvērt. Tas gluži vienkārši neskrūvējas ciet, līdz vāks nav atbilstoši uzlikts virsū. Ja trūkst maltīšu idejas, tad ieskaties mūsu rakstā Cilvēkam nepieciešamais ēdiens vienai dienai.

termoss ēdiena līdzi ņemšanai

Universāla izmantošana

Pats labākais ir tas, ka ēdiena termoss ir paredzēts jebkādam ēdienam. To primāri var izmantot karstiem ēdieniem, lai tos varētu baudīt tik pat labā kvalitātē arī vairākas stundas vēlāk. 

Taču šāda veida termosi var tikt izmantoti jebkādam ēdienam. Tas var būt piemērots trauks, kurā sagatavot pusdienas līdzņemšanai savam bērnam uz skolu. Tāpat tas var būt atbilstošs trauks, kā tev pašam paņemt pusdienas līdzi uz darbu un neuztraukties par ēdiena sildīšanu un papilds traukiem darba vietā.

Ēdiena termosi nav pārāk specifiski, lai katram ēdiena veidam būtu savas formas termoss. Ēdiena termosā, kurā liksi kartupeļus, tad droši likt arī putru, zupu, uzkodas un jebko citu. Tā kā termosā var liet karstu ūdeni, tad tajā līdzi var paņemt ātri pagatavojamās nūdeles vai kādu citu ēdienu, ko atliek vien apliet ar verdošu ūdeni.

Ēdienu termosi no UDENSPUDELE.LV

Pašmāju interneta veikals UDENSPUDELE.LV savā piedāvājumā iekļauj visdažādākos ilgtspējīgos risinājumus. Ja viņu stāsts aizsākās ar ūdens pudelēm, tad nu jau piedāvājumā ir ne tikai termosi un termokrūzes, bet arī ēdienu termosi.

Viņu plašajā klāstā ir ēdiena termoss katrai gaumei un vajadzībai. Piedāvājumā ir populārākie un līdz ar to arī uzticamākie zīmoli – Esbit, Stanley, Thermos un citi. 

Lai izdodas atrast sev piemērotāko ēdiena termosu ikdienai un atpūtai pie dabas!

Komentēt