Topošajai apkures sezonai jāgatavojas laicīgi

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Kad vasara tikko kā sākusies, ir vēlme baudīt silto laiku un nedomāt par to, cik ātri skrien laiks, ka pēc dažiem mēnešiem jau sāksies rudens un ziema. Gadalaiki, kuriem patiesībā ir lieliski jau gatavoties vasaras sezonā. Īpaši tiem cilvēkiem, kuriem ir jādomā par apkuri savai mājai.

Protams, visu vienmēr ir iespējams atlikt uz pēdējo brīdi, bet, lai gan prāts, gan sirds būtu mierīga, iesakām jau laicīgi sākt gan domāt, gan gatavoties apkures sezonai.

Iespējams, ka par mājas īpašnieku esat kļuvis nesen, tieši tādēļ būs vērtīgi uzzināt, kādas ir iespējamās alternatīvas, lai apsildītu māju un garajos rudens, ziemas vakaros būtu omulīgi.

Sāksim ar to, ka minēsim dažus no iespējamajiem apkures veidiem:

Katram no šiem apkures veidiem ir gan savi plusi, gan savi mīnusi, kas katram ir jāizvērtē, lai varētu pieņemt piemērotāko izvēli un lēmumu, kas sniegs maksimālu siltuma atdevi.

Apkures katls

Izvēloties apkures katlu ir iespējami divi dažādi kurināmā veidi – malka un granulas, tātad cietie kurināmie.  Jāsaka, ka šis kurināmā veids Latvijā, ir ļoti populārs jau ilgu laiku. Visbiežāk būs sastopami čuguna vai tērauda kurināmie katli.

Salīdzinot granulu katlu ar malkas katlu, jāsaka, ka tas sniedz krietni vien lielāku brīvību, jo granulas katlā nav jāievieto katru dienu. Toties regulāri ir jātīra pelni, lai nesamazinātos kurināmā katla siltuma atdeves efektivitāte. 

Tirgū tiek piedāvāti arī granulu katli, kas paši veic dūmu kanāla attīrīšanu, transportējot pelnus uz atsevišķu tvertni, kura ir jāiztīra salīdzinoši reti.

Malkas apkures katls ir viens no izdevīgākajiem un lētākajiem apkures veidiem. Protams, ir jāsagādā kurināmais materiāls un attiecīgi tas arī jāliek apkures katlā. Bet ir pieejams tik plašs apkures katlu klāsts, ka ikvienam, kurš vēlēsies malkas apkures katlu, būs iespējams atrast piemērotāko.

Izvēloties malkas vai graunlu apkures katlu ir jārēķinās, ka šāds kurināmā veids piesārņo vidi. No malkas apkures katla regulāri ir jāiztīra pelni un jātīra dūmvadi, lai nerastos ugunsbīstamas situācijas

apkure

Siltās grīdas

Siltās grīdas tiek sauktas arī par zemgrīdas ūdens apkuri, kas ir efektīvs veids, kā apsildīt ļoti dažāda lieluma platību. Salīdzinot silto grīdu ar radiatoriem, jāsaka, ka silto grīdu atdeve un lietderība ir krietni vien augstāka. Tas vistiešākajā mērā ir saistīts ar to, ka lokālie sildītāji, piemēram, radiatori rada stipras konvektīvās plūsmas, kas veicina apakšējo gaisa slāņu atdzišanu, bet augšējo sakaršanu.

Siltā grīda nodrošina krietni vien vienmērīgāku siltuma sadali visā telpā, līdz ar to arī augstāku energoefektiviāti. Tas ir lielisks veids, kā samazināt apkures rēķinu. Siltās grīdas var lieliski kombinēt kopā ar siltumsūkņiem gaiss – ūdens un zeme – ūdens.

Siltumsūkņi gaiss-gaiss

Izvēloties siltumsūkni gaiss-gaiss, kā apkures veidu ir jāizvērtē šādi punkti:

  • lietderības koeficients apkures laikā, lai visas apkures sezonas laikā, Jūs varētu saņemt maksimālo atdevi un siltumu;
  • dzesēšanas režīms, kas nozīmē, ka siltumsūknis var ne tikai aukstajā sezonā apsildīt māju, bet karstajā sezonā to arī atdzesēt;
  • atbilstība klimatiskajiem apstākļiem, tātad iegādāties siltumsūkņa modeli, kas ir vispiemērotākais Latvijas klimatiskajām ziemām.

Meklējot optimālāko apkures veidu, izvērtējiet dažādas opcijas un iepazīstieties ar to, kas tiek piedāvāts interneta veikalā 220.lv, kurš ir viens no vadošajiem un iecienītākajiem e- veikaliem visā Latvijā.

Novēlam, lai apkure neliktu raizēties un mājoklī vienmēr būtu silti!

Ieskaties arī citos mūsu ieteikumu rakstos, piemēram, 5 veidi, kā samazināt degvielas rēķinus vai Ko ņemt vērā jauna elektriskā skūtera iegādē.

Leave a Comment