5 veidi, kā samazināt degvielas rēķinus

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Daudzi no mums savu automašīnu izmanto katru dienu, līdz ar ko arī degvielas rēķins mēneša beigās var sakrāties pat vairāku simtu eiro apmērā. Tas vairs nav nekāds brīnums, jo cenas pastāvīgi kāpj. Tomēr ir vairāki efektīvi veidi, kā samazināt degvielas rēķinus ikdienā.

Par to, kādi ir šie veidi, lasi tālāk rakstā.

1. Izvēlies vienmērīgu braukšanas ātrumu

Viens no svarīgākajiem padomiem, ko varam sniegt, ir vienmērīga braukšanas ātruma ievērošana. Tas ir svarīgi, jo ātruma svārstības ietekmē to, cik liels degvielas apjoms tiek iztērēts. Piemēram, braucot agresīvi un vēl pietam strauji palielinot ātrumu un strauji bremzējot, degvielas patēriņš palielinās. 

Savukārt izvairīšanās no strauja paātrinājuma ir pavisam vienkāršs veids, kā atrisināt šo problēmu. Agresīvi braukšanas paradumi reti kad ļauj ietaupīt vairāk par minūti vai divām no katra brauciena. Tātad kopumā vērtējot – nemaz tik daudz laika jau arī neizdodas ietaupīt, benzīna ne tik. 

2. Izvēlies auto, kas taupa degvielu

Nereti tieši automašīnas izvēle ir liktenīgais brīdis, kad saprast, cik daudz līdzekļu tiks iztērēti degvielai. Ir mašīnas, kas degvielu patērē ļoti daudz, līdz ar to tas nav labākais risinājums kādam, kas cenšas ekonomēt vai kādam, kas lieto mašīnu katru dienu.

Tāpēc ir vērts padomāt par tāda auto iegādi, kas spēj degvielu ietaupīt un lietot to salīdzinoši nelielos daudzumos. Labs veids, kā uzzināt vairāk par mašīnu, ja tā ir lietota, ir ar carVertical palīdzību. Tur arī varēs noskaidrot vairāk par transportlīdzekļa vēsturi, ieskaitot to, cik reāli ir ietaupīt uz degvielas rēķinu.

Vairāk par to lasi mūsu rakstā Kur labāk pārbaudīt auto, CarVertical vai AutoDNA.

kā samazināt degvielas rēķinus ikdienā

3. Izvairies no sastrēgumiem

Tiem, kas dzīvo Rīgā, jau uzreiz ir skaidrs, par ko iet runa. Braucot uz un no darba sēdēšana sastrēgumos nav izdevīga nevienam. Tas arī ir liels iemesls tam, kāpēc mēneša beigās degvielas rēķini var būt tik lieli. Kad vien tas ir iespējams, iesakām reāli piedomāt par to, kā labāk izvairīties no ilgstošas stāvēšanas sastrēgumos. 

Pastāvīga apstāšanās un tad atkal braukšana pamatīgi noslogo dzinēju. Kā to jau visticamāk zina daudzi, viens no iemesliem, kāpēc braukšana pilsētā tiek uzskatīta par visneekonomiskāko, ir sastrēgumi. Izdevīgāk šādā gadījumā būs izvēlēties garāku maršrutu – degvielas apjoms vismaz tiks iztērēts vienmērīgākā kustībā, nevis stāvot uz vietas. Plānojiet braucienus iepriekš

Vēl viens iemesls zemai degvielas ekonomijai – nelielu attālumu mērošana, dzinējam patērējot ievērojami vairāk degvielas, kamēr tas nav uzsilis. Dzinējam ir jāiesildās gluži kā cilvēka ķermenim pirms fiziskās slodzes – pārmērīga slodze bez iesildīšanās galu galā kaut ko sabojā.

4. Samazini gaisa kondicioniera patēriņu

Klimata kontroles sistēmas mūsdienu automašīnās bieži liek kondicionierim darboties pat tad, kad tas nav nepieciešams. Daudzi to nemaz nenojauš, taču patiesībā šī kondicioniera darbība var ievērojami palielināt degvielas patēriņu, rezultātā sakrājot pat par 30% lielāku ciparu. 

Tāpēc, ja vēlies samazināt degvielas rēķinus, padomā ar par šādām mazākām lietām, kas ikdienā nešķiet vērības vērtas. 

5. Kontrolē svaru, ko ved mašīna

Degvielas rēķini pieaug arī tad, ja automašīnai ir jāvadā lielāks smagums. Jo smagāks ir priekšmetu un cilvēku apjoms mašīnā, jo lielāka jauda mašīnai ir nepieciešama. Tāpēc ir vērts padomāt par to, kas tajā tiek likts un cik bieži pilnīgi nevajadzīgi vadāts līdzi no punkta A uz punktu B.

Jāpatur prātā tas, ka automobilis nav noliktava. Tas ir veids, kā pēc iespējas efektīvāk un ātrāk pārvietoties. Ja mašīna tiek pārkrāmēta ar nevajadzīgu saturu, tad efektivitāte zūd. Atbrīvojot automobili no nevajadzīgiem un smagiem priekšmetiem, tas noteikti kļūs arī ekonomiskāks.

Leave a Comment