Ko ņemt vērā jauna elektriskā skūtera iegādē

Photo of author
Written By Anna

Pavisam aktuāla ir kļuvusi pārvietošanās ar elektriskajiem skūteriem jeb skrejriteņiem. Kā jau ar jebkuru īrēto preci vai pakalpojumu – iegādāties vai izpildīt pašam vienmēr ir izdevīgāk. Arī skūteri nopirkt pašam ilgtermiņā ir daudz izdevīgāk, nekā īrēt to gandrīz katru dienu. Tad, savukārt, rodas jautājums par to, kas ir labākie elektriskie skūteri un kā tos izvēlēties.

Elektrisko skrejriteņu piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs. Var droši teikt, ka sev piemērotāko var atrast ikviens. Arī tie, kas meklē skūteri transportam uz darbu, izklaidei vai saviem bērniem.  

Šajā rakstā esam apkopojuši efektīvus un noderīgus padomus, kā izvēlēties sev piemērotāko elektrisko skūteri. Šeit ir galvenie rādītāji, kas būtu jāapsver un noteikti jāņem vērā.

Personībai atbilstošs dizains

Cilvēkiem patīk lietas, kas ir ne tikai efektīvas, bet arī skaistas. Tieši tāpēc, izvēloties mašīnas, datorus un telefonus, vienmēr domājam arī par to dizainu. Viss, kas ir noderīgs, var būt arī estētiski patīkams acīm. Tieši tāpat ir arī ar elektriskajiem skūteriem.

Daži ir pavisam smalki un slaidi, savukārt citi jau masīvi un lieli. Plašais piedāvājums, kas manāms skrejriteņu tirgū šobrīd, pierāda vien to, ka katrs varēs atrast sev piemērotāko. Tas var būt klasiski melns skūteris ar minimālu dizainu vai arī masīvs modelis ar košas krāsas akcentiem. Ja skrejritenis paredzēts bērnam, tad spilgtāks variants būs ērtāk pamanāms uz ielām un līdz ar to arī drošāks.

Vienas uzlādes pieejamais attālums 

Ja esi regulārs skūteru lietotājs, tad noteikti pievērs uzmanību tam, cik tālos braucienos varēsi doties ar vienas uzlādes jaudu. Savukārt, ja savu skūteri neplāno izmantot gluži katru dienu un tālākos izbraucienos pāri visai pilsētai, tad vari vairāk uzmanības veltīt citiem faktoriem.

Svarīgi uzreiz saprast, ka ražotāju norādītais vienas uzlādes attālums ir absolūts  labākajā-gadījumā. Līdz ar to šis attālums realitātē var atšķirties un būt nedaudz mazāks, ar to ir jārēķinās. Tāpat kā ar ātrumu, arī attālums nereti tiek balstīts uz vieglu personu (70kg) braucot pa gludu virsmu, vien uz priekšu un ar pavisam jaunu bateriju.

Ņem vērā arī to, ka lētākiem skūteriem būs lētākas baterijas. Tas nozīmē, ka ar katru uzlādes reizi baterijas laiks ar vien samazinās.

Vairums elektrisko skūteru pieļaujamais attālums ir ap 20 līdz 30 kilometriem. Citi premium kvalitātes skūteri var sasniegt arī attālumu, kas mērāms ap 65-80 km. Tālāks attālums pieprasa lielāka izmēra bateriju, kas būs redzams gan skūtera lielākajā cenā, gan tā smagumā.

No pieredzes varam teikt, ka parastam ikdienas braucējam pietiktu ar 25-30km. Skūterus, kas piedāvā mazākus attālumus, izvēlēties droši vien nebūtu prāta darbs.

Maksimālais ātrums

Mēdz teikt, ka laiks ir nauda, tāpēc ātrs skūteris var tev palīdzēt ikdienā paspēt uz svarīgām sapulcēm, pierakstiem un satikšanām. Vairums elektrisko skūteru spēj sasniegt ātrumu uz  aptuveni 24km/h. Tas ir pietiekami labs ātrums, kas ļaus ikdienā pārvietoties bez steigas. Lai arī uz papīra šis ātrums var likties pavisam mazs, uz skūtera to jūt daudz vairāk, nekā, piemēram, mašīnā.

Ir arī citi skūteru modeļi, kas piedāvā ātrumu ap 30km/h, kas piemēroti tiem braucējiem, kas ir gatavi izbaudīt īpaši jaudīgu braucienu. Taču arī šis ātrums ir pārspējams, jo elektriskais skrejritenis var braukt arī ar ātrumu 65km/h.

Te gan jāpiebilst, ka braukšana tik lielā ātrumā ar mazu riteņu skūteri var būt ļoti bīstama. Jebkura ceļa nepilnība var likt pazaudēt kontroli.

Kā jau minēts iepriekš, arī maksimālais ātrums tiek noteikts balstoties uz standarta 70kg smagu cilvēku, kas brauktu pa gludu un taisnu ietvi. 

elektriskie skūteri

Ērtums un izmērs 

Daudzi elektriskie skūteri piedāvā iespēju tos salocīt pēc brauciena beigšanas. Tas ir ļoti ērti un izdevīgi gadījumos, ja tu plāno savu braucienu kādā brīdī turpināt ar mašīnu vai sabiedrisko transportu. 

Mēs iesakām pārliecināties par to, vai skūteris būs tev piemērots pēc izmēra gan braukšanas laikā, gan arī tā glabāšanas dēļ. Salokāms skūteris atvieglo tā glabāšanu, kas ir īpaši aktuāli, ja mājoklī ir ierobežota vieta. 

Vērā jāņem arī tas, cik tālu tev skūteris ir jānes ar rokām. Varbūt pa ceļam ir kāds nepārbraucams šķērslis vai arī skūteris bieži jāuznes pa kāpnēm. Tad ir vērts arī pievērst uzmanību skūtera svaram.

Jauda

Iesakām izvēlēties skūteri ar vismaz 250W jaudu. Tas būs pietiekams rādītājs, lai spētu tevi bez problēmām pārvietot pa gludu zemi un maziem kalniem. Skūteri ar duāliem motoriem vai jaudīgāku vienu un to pašu motoru būs labāka izvēle tiem, kam ikdienā nākas mērot kalnainākas vietas.

Elektriskajam skrejritenim vienmēr tiek norādīta jauda – jo augstāks ir šis cipars, jo vairāk jaudas tas spēj ražot brauciena laikā. Vairums budžeta skūteru sāk ar 250W jaudu, kas spēj nodrošināt ar ātrumu aptuveni 25km/h. Šādi modeļi nevarēs tevi uzvest stāvā kalnā, kā arī grūti būs sasniegt maksimālo ātrumu, ja tu esi smagāks par 70kg.

Ūdens izturība

Tas ir maz zināms fakts, taču vairums elektrisko skūteru nav nemaz ūdens izturīgi. Daudzi no tiem tiek ražoti Ķīnā, līdz ar ko tie arī radīti viņu laikapstākļiem. Rezultātā vairums elektrisko skūteru pārstās darboties, ja tiem nāksies saskarties ar Latvijas mūžam mainīgajiem laikapstākļiem. 

Šādiem skūteriem visbiežāk ir arī apslēptais garantijas princips – ūdens bojājumus garantija nesniedz. Līdz ar to esam dzirdējuši neskaitāmus stāstus, kad piedzīvots neveiksmīgs mēģinājums atgriezt skūteri ar ūdens bojājumiem.

Tāpēc, īpaši dzīvojot Latvijā, noteikti ir jāpārliecinās par to, ka skūteris ir piemērots braukšanai lietū, pa peļķēm.

Maksimālais pieļaujamais svars

Ne visi elektriskie skūteri ir paredzēti pārvietot vienāda svara cilvēkus, līdz ar to šis ir vēl viens nosacījums, kas jāņem vērā. Katra skūtera aprakstā ir norādīts arī maksimālais svars, kuru skūteris bez problēmām varēs pārvietot.

Eiropas iedzīvotāju lietošanai skūteru standarta maksimālais svars parasti ir ap 100kg. Daudzi gan turpina braukt ar šiem skūteriem arī tad, ja viņu svars pārsniedz 100kg kapacitāti. Jāpiebilst, ka tas ir bīstami un arīdzan var nākotnē ietekmēt garantijas nosacījumus.

elektriskie skūteri

Cena

Tu saņem to, par ko samaksā. Elektriskie skūteri mūsdienās ir pieejami ļoti plašā cenu diapazonā sākot no 340 EUR līdz pat vairākiem tūkstošiem. Starp piedāvātajiem modeļiem vienmēr būs atšķirības, kas arī ļaus izvēlēties tavam maciņam draudzīgāko variantu. 

Mēs gan ticam, ka nereti kvalitāte tiešām arī apzīmē augstāku cenu – tajā gadījumā ir vērts ieguldīt.

Budžeta skūteri

Šī kategorija ir īpaši populāra pirmreizējo braucēju vidū. Vairums budžeta skūteru maksā aptuveni no 300 līdz 580 EUR. Tie ir lieliski piemēroti, lai pārvietotos pa īsākiem maršrutiem ikdienā, ar labu uzlādes attālumu un kvalitāti.

Šie elektriskie skūteri nereti tiek ražoti ar zemas jaudas motoriem, ja tos salīdzina ar augstas kvalitātes modeļiem. Budžeta skūteri parasti tiek mērīti ap 250W jaudā, kas var likt tiem būs lēnākiem – īpaši vietās, kas ir kalnainākas. Labāk ir izvēlēties skūteri ar vismaz 350W jaudu, kas spēs pavilkt 120kg smagumu.

Skūteri, kas maksā zem 290 EUR, nav ieteicami nekam vairāk, kā retai izbraukšanas reizei pa parku vai pagalmu. Šajā cenas attiecībā vari sagaidīt zemas kvalitātes motoru, vāju bateriju un švakas bremzes.

Premium kvalitātes skūteri

Nakošās kategorijas iedalījums ir premium kvalitātes elektriskie skūteri, kas parasti izmaksā no 600 līdz 1050 EUR. Tie izceļas ar lielisku motoru, drošām bremzēm un lielākām baterijām. Līdz ar to tavs brauciens būs ērtāks, drošāks un baterija izvilks ilgāku laika posmu.

Labs premium skūtera piemērs varētu būt Pure Aid modelis, kuram ir 500W jaudas motors, izcila kalnu braukšanas spēja, 30km diapazons un 120kg smaguma kapacitāte.

Augstākās kvalitātes skūteri

Un visbeidzot esam nonākuši pie augstas kvalitātes skūteriem, kas cenas ziņā parasti izmaksā vairāk kā 1000 EUR. 

Ar milzu motoriem šie skūteri nereti mēdz sasniegt ātrumu līdz pat 65km/h. Šie ir arī vienīgie skūteri, kas var braukt gar ceļa malu to milzu riepu dēļ. Ja tu meklē variantu, kas būtu piemērots braukšanai gan uz ietves, gan uz ceļa malas, vērts ielūkoties šīs kategorijas modeļos.

Dažādu modeļu apkopojumu atrodi rakstā Populārākie elektriskie skrejriteņi.

Apkopojot visus ieteikumus, secinām, ka jauna skūtera iegāde ir rūpīgs process. Tāpat kā pērkot jaunu mašīnu vai datoru, ir vērts veikt izpēti un atrast tev piemērotāko modeli. 

Lai izdodas atrast sev piemērotāko skūteri ikdienai!

Ja vēl tomēr neesi gatavs sava skūtera iegādei, vienmēr pastāv ērta iespēja arī izīrēt elektrisko skūteri par draudzīgām cenām. Tās esam apkopojuši mūsu rakstā Elektroskūteru nomas maksu salīdzinājums.

Komentēt