skūteri

Elektroskūteru nomas maksu salīdzinājums

Elektroskūteru noma paliek arvien populārāka, un tas redzams arī kompāniju pieaugumā, kas šo iespēju piedāvā.

Ar elektroskūteriem ir izdevīgi pārvietoties labos laikapstākļos, lai nebūtu jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu, jāsēž sastrēgumos, kā arī samaksa par tiem un to savākšana/nolikšana ir vienkārša un ērta. Visu piedāvāto servisu maksimālais skūteru ātrums ir 25km/h, neieskaitot motorolleri.

Rakstā apkopotas kompānijas, kas nomā elektroskūterus, kā arī tas, kad šis piedāvājums parādījās Rīgā un par kādu samaksu.

skūteru noma

Citybee.lv

Šis ir Lietuvas koplietošanas pakalpojumu uzņēmums, kas tika dibināts 2013.gadā.

Latvijā tas ienāca 2019. gada rudenī.

Pakalpojuma cena summējas no  brauciena uzsākšanas, kas maksā  0.75 EUR + 0,10 EUR/min par braucienu.

Citybee piedāvā arī plašu mašīnu nomas iespēju – mašīna, mini buss, hibrīds, ģimenes auto, kabrioleti, kravas auto. Katrai mašīnai ir piemērota sava cena.

Citybee aplikāciju lejupielādēt šeit:

Bolt.eu

Igaunijas transporta pakalpojuma zīmols, kas tika dibināts 2013.gadā.

2014 gadā ienāca Rīgā.

Pirmās 5 brauciena minūtes maksā 0.22 EUR/min. Sākot ar 6. brauciena minūti, brauciena cena būs par 50% zemāka – 0.11 EUR/min, padarot garākus braucienus vēl izdevīgākus. Kopējā brauciena maksa ne lielāka par 20 EUR diennaktī.

Skrejriteņa atslēgšana ir bez maksas. Var arī rezervēt skrejriteni līdz 30 minūtēm, lai to neviens cits nepaņemtu. Maksa par rezervēšanu – 0.11€/min. Kopēja maksa par diennakti nozīmē to, ka neatkarīgi no tā, cik daudz reizes un cik ilgi skrejriteņus izmantosi vienas diennakts laikā (no plkst. 00:00 līdz 23:59), no tevis netiks ieturēts vairāk par 20 EUR.

Bolt piedāvā opciju izveidot skrejriteņu parku savā pilsētā, ja neesi no Rīgas vai pa to nepārvietojies. Ļoti labs veids ne tikai kā attīstīt biznesu, bet kā nodrošināt dabai draudzīgu pārvietošanās opciju arī citās pilsētās.

Bolt aplikāciju lejuplādēt šeit:

Fiqsy.com

Latvijas kompānija, kas darbību uzsāka 2019. gadā

Kompānijai ir pieejami 500 elektroniskie skrejriteņi lietošanai.

Piedāvājuma cenas ir 1 EUR paņemšanas maksa + 0.10 EUR/min.

Lai varētu uzsākt braucienu, nepieciešams lietotnē pievienot maksājumu līdzekli (karti) un ieskaitīt Fiqsy maciņā naudu. Par kartes pievienošanu novilks 0.1 EUR un mazākais papildināšanas solis ir 5 EUR. Ja maciņā ieskaitīsim 10 vai 20 EUR, papildus saņemsim attiecīgi 1 un 3 EUR dāvanā.

Skūterus ielās izvieto no rīta līdz plkst. 7:00 un dienas beigās (ap 23:00) savāc uzlādei un apkopei. Ja elektroskūtera uzlādes līmenis nokrītas līdz 20%, tas vairs nav redzams kartē.

Pilsētas ir paredzētas dzīvošanai. Ar skrejriteņiem glābjam pasauli no gaisa un trokšņa piesārņojuma. Izmantojot skrejriteni savā ikdienas dzīvē – dinamisks, ērts un piemērots mikro mobilitātes risinājums Rīgā un Jelgavā. Pēc brauciena izbaudīšanas atstāj skrejriteni pieejamu nākamajam klientam, pabeidzot braucienu Fiqsy mobilajā aplikācijā.

Figsy aplikāciju lejuplādēt šeit:

Rideatom.com

Latvijas uzņēmums, kas strādā kopš 2019.gada.

Pakalpojumu summu veido skrejriteņa atbloķēšana, kas maksā 0,90 EUR + 0,09 EUR par katru braukšanas minūti, ja vēlies izmantot skrejriteni visu dienu, tas izmaksās 14 EUR.

Tas ir ātrāks par sabiedrisko transportu vai braucienu ar auto (distancēs līdz 3-4 km pilsētā) – līdz pat 25 km/st. Videi draudzīgs un “zaļš” transportēšanās veids. Lētāks par taksometra braucienu. Vidējā taksometra cena 4km braucienam ir 2,80-4,00 EUR, ATOM cena – 2 EUR. Ērtāks par velosipēdu, jo gandrīz neprasa fizisku piepūli, tādējādi var ērti braukt arī ar formālu apģērbu.

Uzņēmums arī piedāvā elektrovelisopēdu nomu Rīgā un Jūrmalā. Elektrovelosipēdu nomas cena ir 1 EUR  un par katru nomas minūti jāmaksā 0,15 EUR.

ATOM aplikāciju lejuplādēt šeit:

Jungo.lv

Latvijas uzņēmums, kas uzsāka darbību 2020.gadā.

Viens brauciens izmaksā 1 EUR par skrejriteņa atbloķēšanu un 0.10 EUR par katru nākamo minūti.

Viena brauciena maksimālā summa 20 EUR, tālāk brauciens ir bez maksas.

Lietotnē var pievienot maksājumu līdzekli (karti) un ieskaitīt Jungo maciņā naudu. Mazākā maciņa papildināšanas summa ir 5 EUR, un vēl var ieskaitīt summas 10 EUR, tad nāks dāvanā 1EUR bonuss, un 30 EUR, kura bonuss ir 3EUR.

Dabai draudzīgi – elektroskūteri neveido piesārņojumu dabā. Bez sastrēgumiem – brauc pa velo celiņiem vai ietvēm un negaidi sastrēgumos.

Jungo aplikāciju lejuplādēt šeit:

elektroskūteri

Scoot911

ASV kompānija, kas sāka darbu 2020.gadā, un Latvijā arī.

Nomas cena ir 0,85 EUR par skrejriteņa atbloķēšanu + 0,13 EUR par katru brauciena minūti.

Izmantojot augstākās kvalitātes videi draudzīgu skūteru un ērti lietojamas lietotnes kombināciju, SCOOT911 mērķis ir veicināt atbildīgu un bez stresa cilvēku pārvietošanos pilsētās visā pasaulē.

Viens 10 minūšu SCOOT911 brauciens ļauj ietaupīt 1430g CO2, salīdzinot ar to pašu braucienu ar automašīnu.

SCOOT911 skūteri ir videi draudzīgi sekojošu iemeslu dēļ:

1. Tie ir elektriskie motorolleri.

2. Motorolleru piegādei izmanto tikai elektriskās automašīnas.

3. Šajā procesā neizmanto dīzeļa vai benzīna motorus.

4. Par vienu uzlādi par 40% ilgāk strādājošs akumulators.

5. Ātra uzlāde.

6. Ļoti mazs elektroenerģijas patēriņš.

Scoot911 aplikāciju lejuplādēt šeit:

Scoot911 Android lietotājiem

Scoot911 Apple lietotājiem

Skoksharing.com

Skok elektronisko motorolleru noma ir pirmā elektrisko motorolleru noma Rīgā.

Reģistrācija maksā 1,99 EUR, pirmās 30 brauciena minūtes izmaksā 0,19 EUR; sākot ar 31 minūti braukšana maksā 0,12 EUR/min.

Pirmajam braucienam ar atlaižu kodu var saņemt atlaidi 3EUR apjomā, nopauzējot braucienu maksā 0,05EUR/min. E-motorollera noma uz visu dienu maksā 20,00EUR.

Lai spētu izmantot šo servisu, jābūt vadītāja apliecībai, lai varētu reģistrēties. Pirms izmantot pakalpojumu, ir opcija iziet nelielu apmācības kursu, kur apmāca vadīt motorolleri.

Skok aplikāciju lejuplādēt šeit:

Skok Android lietotājiem

Skok Apple lietotājiem

 Kopumā visu skūteru cenu piedāvājumi ir diezgan līdzīgi, tāpēc izvēle jāveic pašam pēc sava gaidāmā maršruta un tuvāk pieejamajiem skūteriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *