Elektroskūteru nomas maksu salīdzinājums

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Elektroskūteru noma paliek arvien populārāka, un tas redzams arī kompāniju pieaugumā, kas šo iespēju piedāvā. Galvaspilsētas ielās arvien biežāk redzami elektriskie skrejriteņi, kas popularitāti pilsētnieku vidū iemantojuši, pateicoties spējai izvairīties no sastrēgumiem.

Ar elektroskūteriem ir izdevīgi pārvietoties labos laikapstākļos, lai nebūtu jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu. Samaksa par elektroskūteru nomu un to savākšana/nolikšana ir vienkārša un ērta. Katram no servisa piedāvātājiem ir viedtālruņa aplikācija, kas palīdz atrast pieejamos skrejriteņus un iznomāt tos.

Elektroskūteru nomas maksas salīdzinājums

Rakstā Jūs atradīsiet apkopotu infomāciju par elektroskūteru nomas servisiem. Pievienojām arī informāciju par līdzīgiem servisiem, tādiem kā Skok e-motorolleru un RIDE elektrovelosipēdu koplietošanas pakalpojuma sniedzējiem.

Salīdzinājuma tabulā redzams, ka cenas ziņā vislabākais piedāvājums ir BOLT elektroskrūteru nomai, bet visai konkurētspējīgs ir arī Tuul piedāvājums. Pāris reizes gadā sekojam līdzi, lai šo tabulu atjauninātu ar aktuālākajiem datiem.

Raksta turpinājumā aicinām iepazīties ar katra elektroskūteru nomas servisa piedāvājuma apskatu. Ja ir lietas, ko vajadzētu papildināt, rakstiet šī raksta komentāros.

Par katru no nomas servisiem

Šeit atradīsiet informāciju par to, kad konkrētais serviss ir ienācis Latvijā, kā uzsākt braucienu, kur lejuplādēt aplikāciju pakalpojumu izmantošanas uzsākšanai un citu noderīgu informāciju.

Raksta saturs:

Bolt.eu

Igaunijas transporta pakalpojuma zīmols, kas tika dibināts 2013.gadā.

Rīgā tas ienāca 2014. gadā. Šobrīd gaiši zaļajiem elektroskūteriem ir lielākais skaits nomas elektroskūteru.

Skrejriteņa atslēgšana ir bez maksas. Katra brauciena minūte maksā 0.17 EUR par miņūti. Reizēm uz kādiem pasākumiem, kad ir lielāks elektroskūteru pieprasījums, maksa var tikt paaugstināta. Kopējā brauciena maksa ne lielāka par 20 EUR diennaktī.

Var arī rezervēt skrejriteni līdz 30 minūtēm, lai to nepaņemtu neviens cits. Maksa par rezervēšanu – 0.11€/min. Kopēja maksa par diennakti nozīmē to, ka neatkarīgi no tā, cik daudz reizes un cik ilgi skrejriteņus izmantosi vienas diennakts laikā (no plkst. 00:00 līdz 23:59), no tevis netiks ieturēts vairāk par 20 EUR.

Bolt piedāvā opciju izveidot skrejriteņu parku savā pilsētā, ja neesi no Rīgas vai pa to nepārvietojies. Ļoti labs veids ne tikai kā attīstīt biznesu, bet kā nodrošināt dabai draudzīgu pārvietošanās opciju arī citās pilsētās.

Bolt aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Tuul.xyz

Tuul ir Igaunijas uzņēmuma Comodule meitas uzņēmums, kas ir piedāvāto Äike braucamo ražotājs. Elektrisko skrejriteņu nomu sāka Latvijā piedāvāt 2022. gada pavasarī.

Igauņu valodā “tuul” nozīmē “vējš”, kas ir visai piemērots un simbolisks nosaukums šādam pakalpojumam. Jo vairāk tāpēc, ka visai liels uzsvars tiek likts uz to, ka Tuul elektroskūteri ir videi draudzīgi. Tā ražošanā visai daudz tiek izmantoti pārstrādātie izejmateriāli (42%), un arī skūteru flotes uzturēšana tiek veikta videi draudzīgā veidā.

Brauciena uzsākšana ar Tuul ir bez maksas. Par katru elektroskūtera izmantošanas minūti ir jāmaksā nomas maksa 0.15 EUR apmērā. Tiek piedāvāti arī elektroskūteru dienas un mēneša / 30 dienu abonamenti, kas attiecīgi maksās attiecīgi 14 EUR un 39 EUR.

Tuul aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Fiqsy.com

Latvijas kompānija, kas darbību uzsāka 2019. gadā.

Fiqsy ir pieejami 500 elektroniskie skrejriteņi lietošanai.

Arī Fiqsy beidzot piedāvā nomāt skrejriteni bez paņemšanas maksas – jāmaksā ir vien izmantošanas maksa 0.12 EUR minūtē. Ir gan noteikta arī minimālā brauciena maksa 1.20 EUR, tāpēc nebūs izdevīgi braukt tikai 2 kvartālus, jeb 2 minūtes.

Lai varētu uzsākt braucienu, nepieciešams lietotnē pievienot maksājumu līdzekli (karti) un ieskaitīt Fiqsy maciņā naudu. Par kartes pievienošanu novilks 0.10 EUR un mazākais papildināšanas solis ir 5 EUR. Ja maciņā ieskaitīsim 10 vai 20 EUR, papildus saņemsim attiecīgi 1 un 3 EUR dāvanā.

Skūterus ielās izvieto no rīta līdz plkst. 7:00 un dienas beigās (ap 23:00) savāc uzlādei un apkopei. Ja elektroskūtera uzlādes līmenis nokrītas līdz 20%, tas vairs nav redzams kartē.

Pilsētas ir paredzētas dzīvošanai. Ar skrejriteņiem glābjam pasauli no gaisa un trokšņa piesārņojuma. Izmantojot skrejriteni savā ikdienas dzīvē – dinamisks, ērts un piemērots mikro mobilitātes risinājums Rīgā un Jelgavā.

Pēc brauciena izbaudīšanas atstāj skrejriteni pieejamu nākamajam klientam, pabeidzot braucienu Fiqsy mobilajā aplikācijā.

Figsy aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Rideatom.com

Latvijas kompānija, kas darbību uzsāka 2019. gadā.

Pakalpojumu summu veido skrejriteņa atbloķēšana, kas maksā 0,90 EUR + 0,09 EUR par katru braukšanas minūti, ja vēlies izmantot skrejriteni visu dienu, tas izmaksās 14 EUR.

Tas ir ātrāks par sabiedrisko transportu vai braucienu ar auto (distancēs līdz 3-4 km pilsētā) – līdz pat 25 km/st. Videi draudzīgs un “zaļš” transportēšanās veids. Lētāks par taksometra braucienu. Vidējā taksometra cena 4km braucienam ir 2,80-4,00 EUR, ATOM cena – 2 EUR. Ērtāks par velosipēdu, jo gandrīz neprasa fizisku piepūli, tādējādi var ērti braukt arī ar formālu apģērbu.

Uzņēmums arī piedāvā elektrovelisopēdu nomu Rīgā un Jūrmalā. Elektrovelosipēdu nomas cena ir 1 EUR  un par katru nomas minūti jāmaksā 0,15 EUR.

ATOM aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Jungo.lv

Latvijas uzņēmums, kas uzsāka darbību 2020.gadā.

Brauciena uzsākšana arī Jungo ir samazināta maksa uz 0,40 EUR, un katra minūte braucienam maksā 0,15 EUR, kas ir tāpat kā Tuul skrejriteņiem.

Viena brauciena maksimālā summa 20 EUR, līdz ar to tā ir arī dienas brauciena cena.

Lietotnē var pievienot maksājumu līdzekli (karti) un ieskaitīt Jungo maciņā naudu. Mazākā maciņa papildināšanas summa ir 5 EUR. Vēl var ieskaitīt summas 10 EUR, tad nāks dāvanā 1EUR bonuss, un 30 EUR, kura bonuss ir 3EUR.

Dabai draudzīgi – elektroskūteri neveido piesārņojumu dabā. Bez sastrēgumiem – brauc pa velo celiņiem vai ietvēm un negaidi sastrēgumos.

Jungo aplikāciju var lejuplādēt šeit:

elektroskūteri

Scoot911

ASV kompānija, kas sāka darbu 2020.gadā, un Latvijā arī.

Nomas cena ir 0,85 EUR par skrejriteņa atbloķēšanu + 0,13 EUR par katru brauciena minūti.

Izmantojot augstākās kvalitātes videi draudzīgu skūteru un ērti lietojamas lietotnes kombināciju, SCOOT911 mērķis ir veicināt atbildīgu pārvietošanos pilsētās visā pasaulē.

Viens 10 minūšu SCOOT911 brauciens ļauj ietaupīt 1430g CO2, salīdzinot ar to pašu braucienu ar automašīnu.

SCOOT911 skūteri ir videi draudzīgi sekojošu iemeslu dēļ:

1. Tie ir elektriskie motorolleri.

2. Motorolleru piegādei izmanto tikai elektriskās automašīnas.

3. Šajā procesā neizmanto dīzeļa vai benzīna motorus.

4. Par vienu uzlādi par 40% ilgāk strādājošs akumulators.

5. Ātra uzlāde.

6. Ļoti mazs elektroenerģijas patēriņš.

Scoot911 aplikāciju lejuplādēt šeit:

Skoksharing.com

Skok elektronisko motorolleru noma ir pirmā elektrisko motorolleru noma Rīgā.

Reģistrācija maksā 1,99 EUR, pirmās 30 brauciena minūtes izmaksā 0,19 EUR; sākot ar 31 minūti braukšana maksā 0,12 EUR/min.

Pirmajam braucienam ar atlaižu kodu var saņemt atlaidi 3EUR apjomā, nopauzējot braucienu maksā 0,05EUR/min. E-motorollera noma uz visu dienu maksā 20,00EUR.

Lai varētu izmantot šo servisu, jābūt vadītāja apliecībai, lai varētu reģistrēties. Pirms izmantot pakalpojumu, ir opcija iziet nelielu apmācības kursu, kur apmāca vadīt motorolleri.

Skok aplikāciju lejuplādēt šeit:

Ridemobility.eu

“RIDE” ir vadošais e-mobilitātes un mikro-mobilitātes pakalpojumu sniedzējs Latvijas tirgū.

Savu darbību uzsāka 2019. gadā un ir vadošais jaunās paaudzes elektrovelosipēdu koplietošanas pakalpojuma sniedzējs.

Lai nodrošinātu efektīvāku mobilitāti Rīgas pilsētā, organizācija “RIDE” piedāvā Xiaomi HIMO T1 elektrovelosipēdu īstermiņa nomu. Šis pakalpojums atvieglos satiksmes plūsmu pilsētas centrā un mazinās gaisa piesārņojumu, kas atstāj ietekmi uz apkārtējo vidi.

Ride aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Iznomāt elektroskūteri uz visu dienu

Ja skūtera vai cita elektroniskā pārvietošanas līdzekļa noma nepieciešama uz ilgāku laika periodu, ir vērts ieskatīties uzņēmumos, kas piedāvā nomu uzreiz uz vairākām stundām vai dienām.

Šāds risinājums atšķirsies ar pieejamību un ietaupīs laiku- nebūs jāmeklē skūteris kartē vai jāskaita minūtes. Nomas laikā tas būs tikai Jūsu, un Jūs varat ar to rēķināties, atliek tikai nesteidzīgi izbaudīt braucienu un galamērķi!

Šajā sarakstā esam apkopojuši uzņēmumu sarakstu,kas piedāvā elektroskūteru un citu elektronisko pārvietošanās līdzekļu nomu uz visu dienu Rīgā.

Lifegarage.lv

LIFE garage specializējas eMobility preču tirdzniecībā un nomā. Šeit atradīsiet plašāko elektro pārvietošanās līdzekļu un ikdienas palīgu klāstu. 

Elektriskie motorolleri, skūteri un skrejriteņi, elektriskie velosipēdi, elektro skrituļdēļi un balansēšanas dēļi, kā arī dažādi aksesuāri un daudzas citas preces no pasaules atzītākajiem un progresīvākajiem ražotājiem!

Uzņēmums piedāvā konsultācijas, izmēģinājuma izbraucienus, iegādes iespējas, kā arī nodrošina garantijas/pēcgarantijas servisu, apkopes un remontu, elektrobraucamo nomu.

Atkarībā no izvēlētā elektroniskā pārvietošanas līdzekļa, nomas maksa par 1 dienu ir sākot no 10 eur un drošības naudu sākot no 30 eur.

Skuteri.lv

Skuteri.lv nomai pieejami sekojoši pārvietošanās līdzekļi: Elektromotocikls citycoco, Ninebot Kickscooter ES4, Elektro Fatbike,Segway Ninebot mini Pro. Piedāvāto pārvietošanas līdzekļu nomas maksa par 1 dienu ir 25 eur un drošības nauda 100 eur.

Pakalpojumu klāstā ir pieejama arī Segway noma reklāmas akcijai, jaunas preces prezentācijai, korporatīvam, kāzām, un citiem svinīgiem notikumiem, padarot jebkuru pasākumu vēl interesantāku un neaizmirstamāku.

Skuteruserviss.lv

Uzņēmums piedāvā elektrisko skūteru remontu, nomu, reģistrāciju un piederumus.

Nomas tarifs darba dienās ir 12,50 eur dienā un brīvdienās 17,00 eur dienā, bet ja skūteris tiek ņemts uz nomu uz nedēļu, tie ir 12 eur dienā.

Skuteruserviss.lv – zemākā diennakts nomas cena Latvijā.

Secinājumi

Neatkarīgi no izvēlētā nomas servisa un pārvietošanas līdzekļa veida, mēs ticam,ka elektroniskā pārvietošanas līdzekļa izmantošana ir videi draudzīgs, mūsdienīgs un izdevīgs risinājums pilsētvidē.

Ieskaties arī citos mūsu ieteikumu rakstos,piemēram, Ko ņemt vērā jauna elektriskā skūtera iegādē vai Auto koplietošana – ņem, brauc, atstāj un atkārto.

Leave a Comment