Kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk un prātīgāk

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Lai arī svētku sezona ir prieka un tuvības sezona, tā nāk arī ar dāvanu pirkšanas tradīciju. Ziemassvētkos vēlamies palutināt savus mīļos ar jaukām dāvanām, un reizēm tas var radīt finansiālu stresu. Tāpēc ir labi zināt, kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk un izdevīgāk. 

Par laimi ir pieejami dažādi knifiņi un ieteikumi, kuriem var sekot, lai ieekonomētu naudiņu dāvanu pirkšanas procesā. 

Šajā rakstā apskatīsim galvenos ieteikumus, kas palīdzēs saprast, kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk un rezultātā arī prātīgāk.

Laiks ir nauda – burtiski

Ja esi kādreiz aizdomājies, vai ir “ideāls” laiks, kad iegādāties noteiktas dāvanas, tu neesi vienīgais. Mēs visi esam dzirdējuši par melno piektdienu un dažādām citām atlaižu dienām. Taču ir arī citi, mazāk pamanāmi laiki, kad vari nopirkt kaut ko par izdevīgu cenu. Ir svarīgi zināt īsto laiku, kad to darīt.

Lai gan elektronikai “melnajā piektdienā” bieži vien tiek piemērotas ievērojamas atlaides, tādām precēm kā rotaļlietas un apģērbs lielākās atlaides parasti tiek piemērotas tuvāk svētkiem. 

Piemēram, rotaļlietu izpārdošana bieži vien ir decembra otrajā nedēļā. Tāpēc ir vērts pasekot līdzi šiem veikaliem, lai par savu naudu saņemtu vislabāko piedāvājumu. 

Atlaižu kuponos ir spēks

Mūsdienās kuponi var šķist, kā vecmodīgs taupīšanas paņēmiens, taču jāatzīst, ka tie joprojām ir efektīvi. Vienīgais, kas var sagādāt problēmas, ir kuponu atrašana tajā brīdī, kad tie noderētu. Īpaši aktuāli mūsdienās ir digitālie kuponi, un ir speciālas aplikācijas, kas tos atrod tavā vietā. Kuponi ir labs veids, kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk.

Tādas vietnes un lietotnes kā RetailMeNot, Coupons.com un Honey piedāvā lielu daudzumu digitālo kuponu. Tos var izdrukāt vai izmantot tieši tiešsaistē – arī iepērkoties no Latvijas. 

Pirms pirkuma veikšanas vienmēr ir prātīgi veltīt dažus mirkļus, lai sameklētu piemērotus kuponus. Veikali piedāvā arī ekskluzīvus kuponus lojalitātes programmu dalībniekiem. Tāpēc parūpējies par to, ka esi pierakstīts uz savu iecienītāko zīmolu e-pastu ziņām. Tāda veidā bieži vien saņemsi kuponus tieši uz savu e-pasta adresi.

Labs veids, kā ietaupīt, ir arī kredītkaršu bonusi

Mums Latvijā kredītkaršu izmantošana visvairāk asociējas vienīgi ar norēķiniem, taču patiesībā ar daudzām no tām var krāt arī punktus un bonusus. Vai esi kādreiz aizdomājies par to, ka tavs kredītkartes uzņēmums patiesībā varētu “uzdāvināt” tev dāvanas tieši tad, kad tu pērc dāvanas citiem?

Daudzi kredītkaršu uzņēmumi piedāvā sezonālas akcijas. Tās var dot papildu bonusa punktus, naudas atmaksu vai pat reālas dāvanas, ja svētku sezonā sasniegts noteiktu izdevumu slieksnis. 

Triks ir zināt par šiem piedāvājumiem un stratēģiski izmantot kredītkarti, lai tos izmantotu. Ir vērts painteresēties un uzzināt!

kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk

Lūk, iemesli, kāpēc izvēlēties kredītkartes, ir izdevīgi:

  • Pieteikšanās bonusi – ja apsver iespēju atvērt jaunu kredītkarti, svētku sezona varētu būt īstais laiks, lai to izdarītu. Daudzi uzņēmumi šajā laikā piedāvā dāsnus pierakstīšanās bonusus, kas bieži vien paredz, ka pirmajos mēnešos tev jāiztērē noteikta summa. 
  • Kategoriju bonusi – dažas kartes piedāvā papildu punktus vai naudas atmaksu par tēriņiem konkrētās kategorijās. Piemēram, vari saņemt papildu punktus par iepirkšanos universālveikalos vai par pirkumiem tiešsaistē. Izlasi kredītkartes līguma sīko drukāto tekstu, lai pārliecinātos, ka  tev nekas netrūkst.
  • Dāvanas un stimuli – daži kredītkaršu uzņēmumi piedāvā materiālas dāvanas vai kuponus, ja svētku sezonā iztērēta noteikta summa. Tas var būt jebkas, sākot no dāvanu kartes populārā mazumtirgotāja veikalā līdz nelielam elektroniskam gadžetam. Šie piedāvājumi bieži vien ir ierobežoti un prasa iepriekšēju reģistrēšanos, tāpēc noteikti izlasiet visus reklāmas e-pastus un pasta sūtījumus no kredītkaršu uzņēmuma.
  • Lojalitātes programmas – ja tava kredītkarte ir piesaistīta kāda mazumtirgotāja lojalitātes programmai, seko līdzi īpašām brīvdienu akcijām. Iespējams, ka šajā laikā tavi punkti būs vērtīgāki vai arī tev tiks piedāvāti ekskluzīvi piedāvājumi, kas ir pieejami tikai kartes īpašniekiem.
  • Atlīdzību uzkrāšana – lai gūtu maksimālu labumu, apsveriet iespēju apvienot kredītkartes atlīdzības ar citiem piedāvājumiem. Izmantojot naudas atmaksas karti, vienlaikus iepērkoties naudas atmaksas portālā, tu būtībā “dubulto” savas atlīdzības.

Lai gan šie bonusi un atlīdzības var būt izdevīgi, ir svarīgi atcerēties katru mēnesi pilnībā atmaksāt atlikumu. Kredītkaršu procentu likmes var ātri izniekot visas tavas nopelnītās balvas vai prēmijas.

Tas, kā Ziemassvētku sezonā iepirkties lētāk, nav nemaz tik grūti. Ir tikai jāzina daži padomi un knifiņi, kas palīdzēs iegūt labākos darījumus. 

Aicinām ieskatīties vēl citos mūsu rakstos, kas tev varētu būt noderīgi:

Lai arī izdodas atrast foršas Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem!

Un atceries – jo laicīgāk sāksi par to domāt, jo labāk!