Atziņas par grāmatu “Love people, use things”

Photo of author
Written By Ance

Iedomājies dzīvi, kurā ir mazāk lietu, mazāk jucekļa, mazāk stresa, parādu un neapmierinātības. Tagad iedomājieties dzīvi, kurā ir vairāk laika, vairāk jēgpilnu attiecību, vairāk izaugsmes, ieguldījuma un apmierinātības. Grāmatā “Love people, use things” Džošua Fīlds Millburns un Raiens Nikodemss parāda, kā minimālisms spēj mainīt dzīves.

Kādēļ minimalisms ir svarīgs?

Kādēļ minimalisms ir svarīgs

Mūsdienu pasaule mudina mūs meklēt piepildījumu, nozīmi un baudu, izmantojot patēriņu. Reklāmas un sociālie standarti mums nepārtraukti stāsta, ka konkrētu apģērbu, elektronikas vai citu produktu iegāde padarīs mūsu dzīvi labāku. Tomēr šie pirkumi apmierina mūs tikai uz brīdi un maz veicina mūsu labklājību.

Problēma nav patēriņš – problēma ir nepārdomāts patēriņš.

Daudzas mūsdienu problēmas ir radušās patērētāju dzīvesveida dēļ. Liela daļa cilvēku pārlieku lielo izdevumu dēļ nonāk parādos. Un bieži vien mēs neizmantojam vai nenovērtējam iegādātās lietas. Tās piegružo mūsu mājas un neļauj mums nodarboties ar patīkamākām lietām, piemēram, attīstīt jaunus talantus vai pavadīt kvalitatīvu laiku ar mīļajiem.

Ar Rolex pulksteni vairāk laika neiegūsi. Ar Mercedes galamērķī nenonāksi ātrāk. Un brīvdienu māja nenopelnīs vairāk atvaļinājuma dienu.

Par laimi, minimālisms ir šīs problēmas risinājums, un tas palīdzēs pārraut šo apburto loku, atbrīvojoties no visa liekā, kas apgrūtina tavu dzīvi.

Prasme novērtēt svarīgās lietas

novērtēt svarīgās lietas

Minimālisms ir tas, kas liek mums pārvarēt lietas, lai mēs varētu atbrīvot vietu dzīves svarīgākajām lietām – kas patiesībā nav fiziskas mantas.

Ar šo citātu autori vēlējās teikt, ka minimālisma dzīvesveids liek cilvēkam noteikt, kas viņa dzīvē patiešām ir vērtīgs. Būt minimālistam nozīmē, ka tu sevi vērtē vairāk nekā materiālās lietas. Tas nozīmē pieņemt lēmumus, pamatojoties uz to, kas tev nepieciešams, nevis iegūt visu, ko vēlies.

Ar laiku mēs saprotam, ka tas, ko vēlējāmies, nav tas, ko patiesībā vēlamies.

Pārmērīga patēriņa problēma ir tā, ka mēs vienmēr pērkam vairāk lietu, taču nekad neesam apmierināti. Autori liek mums saprast, ka īslaicīgas materiālās lietas nav tas, ko mēs vēlamies vai kas mums ir vajadzīgs.

Mēs piepildām savas mājas ar mantām, bet tāpat paši jūtamies tukši.

Atklāt sevi no jauna

Atklāt sevi no jauna

Vēloties pārlieku daudz jaunu lietu, tu nokļūsti apburtajā lokā. Tev rodas vēlme iegādāties jaunu pirkumu. Taču pirms tam apsver iespēju, kaut ko atdot vai atkal pārdot, jo vairs nav vietas, vai arī vēlies vairāk naudas, un tā tas turpinās un turpinās, līdz atkal iegādājies jaunāko un labāko. Minimālisms dod iespēju cīnīties, lai pārvirzītu savu enerģiju uz bagātākas pieredzes gūšanu.

Atbrīvojoties no fiziskajiem traucēkļiem ap mums, mēs varam ieskatīties sevī un sākt garīgo, emocionālo, psiholoģisko un garīgo sakopšanas procesu.

Līdz ar atbīvošanos no daudzām lietām, kas reiz traucēja, ar laiku arī atbrīvosies no liekās mentālās bagāžas spiediena. Tu no jauna atradīsi sevi un atklāsi potenciālu, kas liedza sasniegt savus mērķus. Ja apzināsies savas perspektīvas un patieso “es”, būs vieglāk izvirzīt mērķus un sasniegt tos, padarot sevi laimīgāku.

Minimālisms ir laimes atslēga

Minimālisms ir laimes atslēga

Kad atbrīvo savu dzīvi, laime nāk dabiski, jo pievērsies lietām, kas tev ir vissvarīgākās. Tu atradīsi laimi arī tāpēc, ka būsi efektīvāks, tu atradīsi koncentrēšanos, jo būsi pārkārtojis savas prioritātes, tu atradīsi prieku, izbaudot palēnināšanos. Grāmatas autori to apraksta šādi:

Laime nav mērķis – mērķis ir dzīvot jēgpilnu dzīvi, un laime ir skaists blakusprodukts.

Ja ir vairāk laika un brīvības, dzīve var kļūt patīkamāka. Brīvība ļaus iegūt pietiekami daudz laika, lai pievērstos sev. Pārtraukuma pauze palīdzēs pārvarēt sarežģītas situācijas, kas citādi tevu pārņemtu. Šī brīvība arī palīdzēs būt radošam un sasniegt to, ko nekad neesi iedomājies par iespējamu.

Pēdējās pārdomas

Love people, use things

“Love people, use things” sniedz brīnišķīgus ieteikumus par to, kā izbēgt no dzīves jucekļiem, kā pareizi atbrīvoties no liekajām mantām un kā pārkārtot dzīves prioritātes. Viscaur grāmata ir piepildīta ar patiesi noderīgu informāciju ikvienam, un tā ir uzrakstīta draudzīgā, viegli lasāmā veidā.  Mēs iesakām “Love people, use things”, ja meklē jaunu skatījumu, kas mazāk attiecas uz lietu kolekcionēšanu, bet vairāk uz dzīves vērtību meklēšanu.

Ja meklē vairāk iedvesmas un motivācijas, iepazīsties ar citiem mūsu rakstiem: Veidi, kā ikdienā vairāk kustēties un Veidi, kā plānotājs atvieglo ikdienu.