Veidi, kā plānotājs atvieglo ikdienu

Photo of author
Written By Anna

Tiklīdz sāk tuvoties gada beigas, pavisam dabiski raisās domas arī par jauna gada sākumu – sapņu realizēšanu, jaunu mērķu nospraušanu, plānu kalšanu. Jāsāk domāt arī par jauna plānotāja iegādi, jo tas var palīdzēt ar visu augstāk minēto.

Uzskaitot darāmos darbus uz papīra, rodas pavisam cita sajūta, nekā darot to digitālajā ekrānā. Ir tik daudz iemesli, kāpēc katru gadu izvēlamies jaunu plānotāju. Par to, kāpēc plānotājs ievērojami uzlabo, atvieglo ikdienu un kādos veidos, vairāk lasi raksta turpinājumā.

plānotājs jaunajam gadam

1.Plānotājs palīdz menedžēt laiku

Galvenokārt plānotāji ir paredzēti sava laika veiksmīgai menedžēšanai un prioritizēšanai. Tiem, kam dienā nav pietiekami daudz stundu, lai paveiktu visu nepieciešamo, iespējams, gluži vienkārši nav izdevies visu veiksmīgi saplānot. Ikdienas steigā skrienot no punkta A uz punktu B, mēdzam aizmirst par to, ko var paspēt izdarīt arī gaidot veikala rindā, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu vai pieceļoties pus stundu ātrāk.

Plānotājs palīdz atzīmēt laikus, kad kas ir ieplānots. Tādā veidā dienas plāns būs pārredzams – visu nepieciešamo izdosies atcerēties un savstarpēji savienot. Tad arī uzreiz zini, ko no dienas sagaidīt un tā nepaiet tik lielā steigā un satraukumā.

2.Produktivitātes veicināšana mājās un darbā

Nereti pastāv uzskats, ka plānotājs nav nepieciešams, ja ikdienā regulāri nenotiek sapulces, eksāmeni, ārstu u.c. pieraksti. Tad nu jāatgādina, ka plānots ir sava laika efektīvai plānošanai neskatoties uz ikdienas darbu specifikas. Plānotāja galvenais mērķis ir visu prātā valdošo informāciju salikt uz papīra, lai skaidrāka galva. Ja tas nozīmē plānot ikdienas pastaigas, maltītes, ūdens uzņemšanas daudzumu, draugu satikšanu, vingrošanu, tad plānotāja mērķis tiks piepildīts.

Par to, kā dienas laikā vieglāk izdzert nepieciešamo ūdens daudzumu, vari izlasīt rakstā Kā ikdienā izdzert pietiekami daudz ūdeni.

Tiklīdz ieplānotā aktivitāte tiek paveikta, uzreiz rodas gandarījuma sajūta un diena pavadīta produktīvi. Tāpēc plānotājs ir noderīgs ikdienas gadžets gan darba vidē, gan arī mājās.

3.Plānošana samazina stresa līmeni

Mēs visi kādā brīdī piedzīvojam stresu. Tas rodas un izpaužas dažādās formās, un viena no tām ir sajūta, ka visa ir par daudz. Kontroles zuduma sajūta rodas brīžos, kad uzņemamies par daudz darbus un nespējam visam izsekot līdzi, visu paspēt. Tad palīgā nāk plānotājs, jo tas ievērojami palīdz rast skaidrību.

Protams, stresu var radīt arī citi ārējie faktori. Taču veiksmīgi visu saplānojot, radīsies arī brīvais laiks, kad tikt galā ar pārējiem stresa avotiem – ja tādi rodas. Saukārt, ja arī ikdienas plāni būs samesti vienā lielā, sapiņķerētā kaudzē, tad rast mieru būs vēl grūtāk. Nākošajā reizē, kad jutīsies tā, it kā kaut ko kavētu vai palaistu garām, atliks atšķirt plānotāja nedēļu un pārliecināties par darāmajiem plāniem.

Plānotājs ir lieliska vieta, kur ieplānot arī laiku, ko veltīt sev pašam. Kāda spa procedūra, jauns manikīrs, pastaiga pa parku vai kino apmeklējums vienatnē var ievērojami uzlabot omu un atpūtināt prātu.

4.Plānotājs spēj palīdzēt fiksēt vispārējo veselību

Papildus stresa mazināšanai, plānotāji ir veidoti tā, lai spētu palīdzēt fiksēt arī vispārejo veselību – fizisko un garīgo. Fizisko veselību vari fiksēt plānotājā atzīmējot dažādus diētas plānus, laiku vingrojumiem, ārstu apmeklējumiem, pastaigām svaigā gaisā D vitamīna iegūšanai.

Par garīgo veselību parūpēsies veiksmīga ikdienas saplānošana, samazinot stresu un satraukumu. Katrs plānotājs ir citādāks, tomēr daudzos ir pieejamas arī brīvas lappuses, kur uzrakstīt sajūtas, sakrājušās emocijas. Negatīvo sajūtu izlikšana uz lapas bieži vien palīdz sajusties labāk, jūtot atvieglojumu.

5.Rodas vairāk laika radošajām aktivitātēm

Vēl viens veids, kā plānotājs atvieglo ikdienu, ir veselīgas rutīnas piekopšana. Tu zini, kādas ir tavas prioritātes un darbi, ko nevar atlikt uz vēlāku laiku. Konstanti fiksējot savus darāmos darbus, tu sāksi labāk iepazīt sevi un to, cik daudz laika nepieciešams veltīt katrai aktivitātei. Tāda veidā arī pamanīsi, ka rodas nedaudz vairāk brīvā laika. 

Savu brīvo laiku vari pavadīt atpūtā vai arī pievēršoties saviem hobijiem, radošajām aktivitātēm. Tam, kam iepriekš šķietami nekad nebija laiks, tagad dienā vismaz 20 minūtes noteikti atradīsies. Daudzi savus plānotājus izmanto kā radošuma kanvu, to izklājot ar attēliem, uzlīmēm u.c. vizuāliem atgādinājumiem.

6.Visas piezīmes un pieraksti ir vienuviet

Un visbeidzot, plānotājs ir lieliska vieta, kur visa gada garumā fiksēt visu, ko vien sirds kāro. Tā būs vietne, kur būs apkopota visa galvenā informācija par gada laikā paveikto. Ja pēkšņi nevarēsi atcerēties kādu datumu, pieraksta laiku vai jebkocitu, atliks vien pāršķirstīt savu plānotāju.

Turklāt gada noslēgumā būs patīkami izšķirstīt visus mēnešus un prātā izveidot apkopojumu par visu paveikto. Pienākot jaunajam gadam, mums visiem rodas kādi mērķi un ekspektācijas pret jauno gadu. Ir interesanti palūkoties, vai mainoties gadiem, mainās arī galvenās apņemšanās, mērķi un domas. Plānotājs ir veids, kā to  visu fiksēt vienuviet.

Lai izdodas atrast savu plānotāju, kas atvieglo arī tavu ikdienu!

Komentēt