Atpūties ar savējiem spēlējot galda spēles

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Galda spēles ir viens no labākajiem atpūtas veidiem, kas, par spīti tehnoloģijām, vēl joprojām ir mācējis saglabāt savu aktualitāti. Lai arī daudzas spēles tagad ir pieejamas digitālās versijās, galda spēļu tirgu tas nav ietekmējis. 

Papildus mums visiem zināmajām galda spēlēm kā Monopols, Dambrete, Domino, Cirks, Riču Raču un citām, pastāvīgi tiek laistas ārā jaunas spēles. Īpaši aktuālas šobrīd ir dažādas kāršu spēles, piemēram, UNO.

Šajā rakstā vēlamies izcelt galda spēļu patieso vērtību, lai aicinātu arī tevi no jauna atklāt šo aizraujošo aktivitāti un atpūtu.

Galda spēles – aktivitāte, kas uzlabo ikdienu

Galda spēles viennozīmīgi uzlabo ikdienu gan lieliem, gan maziem. Tas ir veids, kā pavadīt laiku kopā un arī uzlabot dažādas prasmes. Lūk, daži iemesli, kāpēc mēs, EsiEfektīvs.lv komanda, regulāri spēlējam galda spēles.

Tās ir patiesas emocijas

Galda spēles ir aktivitāte, ko vislabāk izdodas baudīt kopā ar draugiem vai ģimenes lokā. Tas ir mirklis, kad ieraudzīt savējos no pavisam citas puses. Bieži vien ikdienā neredzam citus ar tādām acīm, kā spēlējot aizraujošu galda spēli. 

Tās ir patiesas emocijas, kas plūst no visām pusēm un visiem dalībniekiem. Kā jau galda spēļu tematika, arī emocijas var būt dažādas. Spēle var tikt balstīta uz intelektu – tad rodas skaidrība par to, kurš pārzina kādas tēmas. Ja spēle ir balstīta uz burtiski jebko citu – vienmēr rodas konkurence un sāncensība.

Un visam pāri, protams, ir jautrība un jaunas atmiņas. Iespējams, iegūti jauni joki un vispārīgi labi pavadīts vakars! Galda spēļu misija izklaidēt – izdevusies.

Labi pavadīts laiks ar savējiem

Galda spēļu vislabākā daļa ir vakara dalīšana ar savējiem. Jo vairāk cilvēku pievienojas spēlei, jo interesantāks un notikumiem bagātāks izvērtīsies vakars. Protams, neiesakām spēlēt Monopolu ar visu savu ģimeni – sastrīdēties ar visiem UZREIZ noteikti nebūs prāta darbs. 

Metot jokus pie malas, galda spēles ir patiešām vērtīgs veids, kā labi pavadīt laiku ar savējiem. Ikdienā ne vienmēr ir pietiekami daudz brīva laika. Knapi pietiek brīvu mirkļu, lai apvaicātos par to, kā kuram iet un kas jauns. Galda spēles šajā ziņā sniedz kvalitatīvi pavadītu laiku kopā – it kā nekas svarīgs netiek pārrunāts vai darīts, taču izdodas labi izbaudīt kopā būšanu.

Galda spēles ir arī lielisks rīks, kas palīdz stiprināt komandas garu. Ja kāds draugs vai paziņa ilgāk nav satikts vai nav bijis daudz laika komunikācijai, tad laba galda spēle ir arī veids, kā satuvināties. Tādējādi iegūt jaunas atmiņas, jokus un varbūt arī iemācīties ko jaunu.

galda spēles

Veids, kā iemācīties ko jaunu

Galda spēļu veidu, kā jau visa cita mūsdienu pasaulē, ir gana daudz. Tomēr lielākoties galda spēles tiek uzslavētas tāpēc, ka bieži vien to gaitā iespējams iemācīties kaut ko lietderīgu. Vai arī paasināt prātu un uzlabot jau esošas prasmes. Tas atkarīgs no izvēlētās spēles.

Piemēram, ja izvēlēsies spēlēt Cirku vai UNO kārtis, tur nostrādās veiksme un varbūt kripata atjautības. Ir spēles, kas ir paredzētas izklaidei un laika pavadīšanai. Šie ir divi piemēri, kas to apliecina. 

Savukārt, ja vēlies laiku velti netērēt un pārbaudīt savas zināšanas, tad izvēlies tādu spēli kā, piemēram, Latvija. Tā ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par dzimteni un salīdzināt tās ar citiem draugiem.

Ballīte mājās bez lielas gatavošanās un tēriņiem

Galda spēļu vakaru rīkošana mūsu pieredzē kļūst ar vien populārāka. Ja draugu lokā nav ieplānots kāds pasākums vai traka ballīte, tad ir labi pavadīt laiku kopā arī mājās pie kādas aizraujošas galda spēles. 

Tas it īpaši labi nostrādā gadījumos, kad tiek rīkotas ballītes ar savstarpēji nepazīstamiem cilvēkiem. Galda spēle var kalpot par kopīgu aktivitāti – īpaši, ja jāsadarbojas vienā komandā. Tad galda spēles sekmēs komunikāciju un ļaus bez īpaša spiediena iepazīties labāk. Tas noteikti ir labs vakara sākums!

Nemaz neminot to, ka tas ir visai lēts un ātrs pasākums. Galda spēļu vakaram ir nepieciešamas tikai jau mājās esošas galda spēles, dzērieni un uzkodas. Var arī sarunāt, ka katrs ciemiņš paņem savu mīļāko galda spēli līdzi.

Galda spēles no interneta veikala Games4You.lv

games 4 you

Vieta, kur apskatīt un iegādāties dažādas galda spēles, ir populārais spēļu interneta veikals Games4You.lv. 

Tajā plašā piedāvājumā ir pieejamas aizraujošas galda spēles, dārza spēles, dažādas spēles pieaugušo ballītēm, kā arī biljarda u.c. spēļu galdi.

Labākās galda spēles ir apkopotas rakstā Latvijā ražotas galda spēles. Tur atradīsi gan klasikas, gan arī pavisam jaunas un interesantas spēles visai ģimenei.

Lai izdodas atrast aizraujošas galda spēles un labi pavadīt laiku!

Vairāk par Latvijā ražotiem piedāvājumiem ieskaties rakstā Pērc dāvanas atbalstot Latvijas uzņēmumus.

Leave a Comment