Pērc dāvanas atbalstot Latvijas uzņēmumus

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Meklējot dāvanas mīļajiem, vēlamies rast ko skaistu, noderīgu, praktisku un arī oriģinālu.

Svētkos, ar dāvanas palīdzību, gribam no sirds iepriecināt. Lai to panāktu, jāveic pareizā dāvanas izvēle. Un reizēm nav nemaz jāmeklē tik tālu – ir tik daudzi latviešu zīmoli un uzņēmumi, kas rada lieliskas dāvanas visdažādākajām gaumēm.

Izvēloties Latvijā darinātus veikumus un dāvinot tos citiem svētkos, mēs atbalstām mūsu latviešu uzņēmējus un dizainerus. Tādā veidā parūpējoties par to, lai Latvijā taptu vēl vairāk oriģinālu dāvanu iespējas.

Šajā rakstā esam apkopojuši latviešu veidotos lolojumus, ko iespējams uzdāvināt draugiem, tuviniekiem un ģimenei svētkos.

Cita Rota – Latvijas orģinālās rotas un apģērbs

Cita Rota

Cita Rota pārdod visdažādākos latviskā stila izstrādājumus, sākot no šallēm līdz lina apģērbiem un unikālām rotaslietām. Katra uzņēmuma prece sevī iekļauj latviešu senās zīmes un vēsturiskos simbolus.

Šī uzņēmuma pamatmērķis ir vairot labo un skaisto, kā arī katram klientam nodot daļiņu Latvijas, ko vienmēr nēsāt līdzi.

Katrina Silks – dabīgā zīda izstrādājumi skaistumam

Katrina Silks zīmola mērķis ir radīt un realizēt augstākās kvalitātes dabīgā zīda izstrādājumus skaistumam, stilam un veselībai, lai ikdienas dzīvē ienestu greznību un skaistumu. Zīmola stāsts ir stāsts par dziļām dzimtas saknēm un mantojumu, mūsu spēka un skaistuma apzināšanos un novērtēšanu.

Dabīgā Mulberry zīda audums, kas tiek izmantots izstrādājumu radīšanā, izgatavots Itālijā, kur zīda ražošana aizsākās jau piecpadsmitajā gadsimtā. Zīda audums ir krāsots ar netoksiskām krāsvielām. Zīdam piemīt daudz lielisku īpašību, kuras nepiemīt nevienai no mākslīgajām šķiedrām – tas ir antibakteriāls, neuzsūc mitrumu, izlīdzina matu folikulas un tam piemīt pretnovecošanās iedarbība.

Durbes veltes – gards mājas vīns

durbes veltes

Durbes veltes ir latviešu uzņēmums, kurā tiek ražoti augļu, ogu, dārzeņu konservi un mājas vīni, kas top mazā ražotnē Durbē. Šī ir lieliska dāvana gardēdim, kam novērtē bioloģiskus produktus. Vienīgās e-vielas, kuras tiek izmantotas dārzeņu konservu  gatavošanā ir etiķis un citronskābe, kā arī dažiem ievārījumiem tiek pievienots pektīns.

Gardie ievārījumi un kompoti, pikantie sāļie salāti un marinējumi tiek izgatavoti no Latvijā audzētām izejvielām. Zīmols piebilst, ka – tikai tā ir iespējams produktos piešķirt garšas, kas atgādina mammas vai vecmāmiņas ievārījumu vai salātus.

FromMe.lv – dāvanu karšu interneta veikals

fromme dāvanas

FromMe.lv ir latviešu uzņēmums un interneta veikals, kas piedāvā iegādāties dāvanu kartes. Tā ir lieliska dāvana draugiem un ģimenei, jo dāvanu karte sniedz iespēju pašiem izvēlēties sev vēlamo produktu vai piedāvājumu.

FromMe piedāvājumā ir dāvanu kartes atpūtai un veselībai, sportam un hobijam, izklaidei un apmācībām, apģērbam un aksesuāriem, kā arī restorāniem. Šis ir uzņēmums, kas labprāt atbalsta arī citus latviešu zīmolus.

BubblePlay – Latvijā ražotas galda spēles

Latvijā ražotas galda spēles

BubblePlay ir Latvijā ražotu galda spēļu uzņēmums, kas ienesīs jaunas emocijas gan ballītē, gan ģimenes izbraucienā.

Uzņēmums tic, ka galda spēles ir lieliska izklaide un iemesls satikties ar draugiem. Galda spēles palīdz iepazīt ne vien jaunus draugus, bet arī no jauna izzināt jau esošos draugus. Katrai izveidotajai spēlei ir savs stāsts. Bet kopumā, iemesls, kādēļ tika radītas galda spēles- jo bija apnicis spēlēt vienveidīgas un garlaicīgas spēles. Tāpēc BubblePlay izveidoja un sāka piedāvāt unikālas un aizraujošas spēles ikvienam!

Karma Sock – krāsainas zeķes ar stilīgiem dizainiem

karma sock

Karma Sock ir pašmāju zīmols, kas darbojas jau 4 gadus. Ideja par zeķu radīšanu dzima ar vēlmi radīt ikdienā noderīgu, tomēr oriģinālu un inovatīvu dizainu.

Pirmais izstrādātais dizains bija nu jau plaši pazīstamā “Rīgas zeķe”. Zeķes tiek radītas Latvijā un tieši tas zīmolam ļauj uzstādīt visaugstāko kvalitātes standartu. Šī ir fantastiska dāvana jauniešiem un jebkuram, kas zeķes neuzskata par parastu auduma gabalu. “Dažkārt mūsu zeķes kalpo kā atgādinājums par mājām, savukārt citās reizēs “Karma Sock” iepazīstina cilvēkus ar Latviju un tās nacionālajiem simboliem.”

Antspils – lielākais skudru internetveikals Latvijā

skudru fermas

Antspils ir lielākais skudru internetveikals Latvijā, kurā var iegādāties plašu dažādu skudru fermu klāstu. Antspils sniedz garantiju gan uz skudrām, gan uz drošu preču piegādi.

Skudru ferma ir lieliska, oriģināla un reizē izglītojoša dāvana svētkos ikvienam dabas mīlim, kā bērniem, tā arī pieaugušajiem. Skudras bērniem iemāca gan saudzēt un lolot dabu, kā arī būt atbildīgiem, šajā ziņā, veltīt rūpes par skudrām ~ 10-15 minūtes nedēļā. Antspils ir uzņēmums, kas ļauj izveidot savu jauno pasauli kopā – kas ir pavisam vienkārši!

EkoLight – Latvijā radītas lampas 

ekolight lampas

Ekolight ir pašmāju uzņēmums, kas rada skaistas un kvalitatīvas lampas, ieviešot mājoklī gaismu un dizainu vienlaikus. Lampām raksturīgs romantisks apgaismojums, un tās lieliski iespējams komplektēt savā starpā.

Šī ir lieliska dāvana visai ģimenei, jo piedāvājumā ir griestu lampas, sienas lampas, galda lampas, bērnu lampas, kā arī apgaismoti galda spoguļi, kas būs īsts sapņa piepildījums sievietei.

Be-with – apģērbs apskāvieniem

be-with apģērbs apskāvieniem

Be-with ir zīmols, kas ražo apģērbu apskāvieniem. Zīmola pārliecība slēpjas apgalvojumā, ka veselīgu un laimīgu attiecību pamatā ir pieskārieni. Apģērbi ir stilīgi un kvalitatīvi, tomēr to galvenā funkcija ir slepenās kabatiņas. Tās ir īpaši paredzētas, lai apskāviena laikā varētu sajust mīļotā cilvēka pieskārienu.

Apģērbi veidoti no ilgtspējīgām izejvielām, rupējoties par dabu un produktu kvalitāti. Šī ir romantiska un pārdomāta dāvana, ko pasniegt mīļotajam cilvēkam – sievai vai vīram – svētkos.

OGA7 Cosmetics – dabīgi un efektīvi ādas kopšanas līdzekļi

Oga7 kosmētika

OGA7 Cosmetics galvenais radītājs ir Dr. Ingmārs Cinkmanis. Meklējot savai sievai un bērniem efektīvus un dabīgus ādas kopšanas līdzekļus, viņš sastapās ar vilšanos. Tāpēc nolēma radīt pats savu produkciju – dabīgu un augstvērtīgu.

OGA7 ķermeņa kopšanas produktos ir tādas sastāvdaļas kā dzērveņu ogu ekstrakts, pieneņu sakņu/lapu ekstrakts, kartupeļu mizu ekstrakts, bišu vasks, avokado eļļa, vīnogu kauliņu eļļa, mārdadža eļļa, linsēklu eļļa, kokosriekstu eļļa un daudz citu sastāvdaļu. Fantastiska dāvana, kas priecēs ar ekoloģisku produktu un estētisku iepakojumu.

PIKU – dizaina gaismas burti

piku.lv gaismas burti

Latviešu pašmāju zīmols PIKU.lv rada dažādus dizaina priekšmetus gan pieaugušajiem, gan bērniem – tomēr lielāku uzsvaru liekot uz bērnu produkciju.

Zīmola popularitāti iekaroja galvenokārt gaismas burti, kas ir roku darinājums no bērza koksnes ar iestrādātām LED gaismām. Dizaina burti pieejami dažādās krāsās un tie lieliski komplementē mājokļa iekārtojumu. Stilīga un funkcionāla dāvana jaunajām ģimenēm ar bērniem.

Baltu rotas – rotas, kas stāsta

Baltu Rotas

Baltu rotas ​ir latviešu darinājums, kas vēsta par kultūru un skaistumu vienlaikus. Visvairāk cilvēkus rotā oriģinalitāte un par to arī iestājas šis zīmols. Baltu rotām ir oriģināla izcelsme un tik pat oriģināls izpildījums, bagāta vēsture un liela nākotne.

Pēc zīmola vārdiem – “Šīs nav rotas, ko valkāt, tās ir rotas, ko nest. Tās nav rotas, kas žvadz, tās ir rotas, kas stāsta”. Baltu rotas piedāvā plašu rotaslietu izvēli ar elpu aizraujošu skaistumu par ko priecātos katra sieviete. Piedāvājumā ir arī laulību gredzeni.

Udenspudele.lv – skaistas un praktiskas ūdens pudeles

udenspudele.lv ūdens pudeles

Interneta veikals ŪDENS PUDELE ir latviešu izveidots uzņēmums, kura misija ir aicināt izprast ūdens nozīmi organismā. Tā ir svarīga ikdienas daļa, par kuru daudzi aizmirst.

Udenspudele.lv piedāvājumā ir ūdens pudeles no ilgtspējīgiem materiāliem – daudzreiz lietojamas plastmasas, stikla, nerūsējoša tērauda u.c. Dabai draudzīga ūdens pudele ir laba dāvana ikvienam gan ikdienai, gan sportam, gan arī ceļošanai un atpūtai pie dabas.

Latgales dizains – dizaina priekšmeti no Latgales

latgales dizains biedrība

Latgales dizains ir Latgales dizaina biedrība, kas rada dažādus oriģinālus rotājumus, piespraudes, brošas, magnētus u.c. Aiz šī zīmola slēpjas radošu cilvēku komanda, kas priecē citus ar skaistiem un oriģināliem rokdarbu darinājumiem gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Biedrība labprāt rāda savas prasmes arī citiem, organizējot aizraujošas meistarklases un izgatavojot suvenīrus ārzemju viesiem. 

Tiny One – mazi solīši, liels ceļojums

tiny one

Tiny One ir latviešu uzņēmums, kas ražo oriģinālas rotaļlietas un noderīgas preces bērniem. Produktu klāsts mērāms desmitos dažādu mīksto rotaļlietu dzīvnieku formās, pašu šūtiem un darinātiem spilventiņiem, segām, aktivitāšu paklājiem un citiem produktiem.

Visi iepriekš minētie latviešu ražojumi ir roku darbs un veidoti no kvalitatīvas kokvilnas. Tiny One – Latvijā ražots produkts mazākajiem ģimenes pārstāvjiem, kas  piedāvā skaistas dāvanas bērnu dzimšanas dienai un citiem svētkiem.

Smalkais muslis – gardi un veselīgi

smalkais muslis

Smalkais muslis ir latviešu radīts super produkts, ko izmantot gatavošanā. Šī varētu būt lieliska dāvana veselīga dzīvesveida entuziastiem, kas noteikti novērtēs papildu uzturvērtību, ko pievienot saviem smūtijiem, rīta putrām, svētku kūkām un vēl daudzām receptēm.

Smalkais muslis satur daudz šķiedrvielu un ogļhidrātu, to iecienījuši gan vegāni, gan sportisti. Netiek pievienots cukurs, jo saldumu piešķir žāvētie augļi un ogas.

Entroowear – oriģināla apģērba interneta veikals

entroowear apģērbs

Entroowear ir latvietes Lindas radīts zīmols, kura pamatdarbība ir ērts un stilīgs sporta apģērbs un dažādi aksesuāri. Zīmols ir zināms arī ar oriģinālajiem t-krekliem, kas apdrukāti ar smieklīgiem un asprātīgiem tekstiem.

No šī zīmola piedāvājuma iespējams izvēlēties lielisku dāvanu draugiem gan ikdienai, gan arī sporta treniņiem. Stilīgi legingi motivēs sportot un justies labi savā ādā, savukārt t-krekli ar smieklīgām apdrukām uzlabos ikdienas garastāvokli.

Solid wood gifts – koka rotaļlietas un spēles

solid wood gifts

Solid Wood Gifts ir ģimenes uzņēmums, kas rada dažādus koka aksesuārus, rotas, spēles un rotaļlietas bērniem. Zīmola radītāji neslēpj, ka savos izstrādajumos mēdz izmantot iepriekš izbrāķētus kokmateriālus, sniedzot tiem jaunu dzīvību. Zīmola produkcijā ir pieejamas dāvanas dažādiem vecumiem.

Īpaši populāri ir prāta mežģi un puzles, kas piemērotas dažādām vecuma kategorijām –gan lieliem, gan maziem. Solid Wood Gifts ir lieliska dāvana ikvienam, kas labprāt izmēģina jaunus un kvalitatīvus produktus par saprātīgu cenu. 

Latvietis & Latviete – apģērbs un dizaina priekšmeti

latvietis & latviete

Zīmola Latvietis & Latviete mērķis ir apvienot talantīgus pašmāju dizainerus un uzņēmējus, kas rada kvalitatīvus produktus tepat Latvijā. Tāpēc zem zīmola Latvietis vārda slēpjas vēl daudzi citi fantastiski latviešu veikumi. Produkcijā ir dažādi t-krekli, džemperi, cepures, krūzes, aproces, maki, auduma maisiņi u.c.

Uz apģērbiem un aksesuāriem dominē uzraksts ‘’Latvietis’’ vai ‘’Latviete’’, tādējādi nesot lepnumu par savu zemi tālāk pasaulē. Šī ir lieliska dāvana gan lieliem, gan maziem savas zemes mīļotājiem.

4Cyclists – Latvijā radīts augstas klases veloapģērbs

4cyclists velo apģērbs un kafija

4Cyclists ir pašmāju uzņēmums, kas ražo kvalitatīvus apģērbus riteņbraucējiem. Tie ir piemēroti ikienam, kas vēlas savā īpašumā iegūt augstas kvalitātes, funkcionalitātes un ērtuma apģērbu. 4Cyclists sāka ražot velo apģērbu arī tāpēc, lai ar stilīgu un ērtu apģērbu varētu nodrošināt arī mazu komandu vai pat individuālus braucējus.

Papildus tam 4Cyslists piedāvājumā ir arī garda kafija krāsainā iesaiņojumā. Tā ir lieliska dāvana ikvienam, kas vēlas atbalstīt pašmāju uzņēmuma sapni.

STENDERS – sajūtām bagāta kosmētika

stenders kosmētika

STENDERS produkti ir orientēti uz vannas un ķermeņa kopšanas rituāliem. Piedāvājumā ir plašs produktu klāsts – tai skaitā ar rokām darinātas ziepes, smaržīgas vannas bumbas un gaisīgi dušas zefīri.

Šis zīmols ir ziemeļu dabas iedvesmots. Lai neapjuktu plašajā produktu piedāvājumā, labākā dāvana svētkos būs STENDERS dāvanu karte.

Ozolins pottery – māla podi

ozolins pottery

Ozolins pottery ir tradicionālā malkas ceplī apdedzināti un svēpēti māla podi. Veidojot podiņus, tiek izmantots māls no Evalda Vasilevska podarnīcas Akminīši un māls no Liepas atradnes Priekuļu novadā.

Darbi tiek veidoti lipināšanas tehnikā – no plānām māla sloksnītēm. Podiņi tiek darināti dažādos dizainos un izmēros. Tie ir skaisti un estētiski – lieliski piemēroti ikviena mājoklim.

Hebe – ilgtspējīgs un stilīgs bērnu apģērbs

HEBE apģērbs

Hebe ir pašmāju zīmols, kas rada augstvērtīgu, ekoloģisku un stilīgu apģērbu bērniem. Zīmols lepojas ar kvalitatīviem materiāliem, kas tiek izmantoti apģērbu ražošanā – lins un ekoloģiska kokvilna.

Hebe ir parūpējies par visu, kas ir svarīgs bērnu apģērbā – rotaļīgums, ērtums un kvalitāte. Kāds no skaistajiem apģērbiem varētu būt izcila dāvana bērniem, kā arī mammām un tētiem svētkos.

OpenMity – kāršu spēles mīlošiem pāriem

OpenMity

OpenMity ir Latvijā radīta galda spēle, kas paredzēta pāriem. Tās mērķis ir stiprināt pāru attiecības, atjaunot liesmu un veicināt tuvību.

Uzņēmuma dibinātāji uzskata, ka intīmās spēles ir lielisks veids kā relaksēties un nedomāt par dažādiem priekšspēles un seksa elementiem. OpenMity spēles tapušas sadarbībā ar pāru terapeitiem.

Uzņēmums piedāvā :

  • Masāžas eļļas
  • Romantiskas Pāru Spēles
  • Slēdzamas koka lādes
  • Dāvanu komplektus pāriem

24. Madara cosmetics – organiskā kosmētika

madara kosmētika

Madara cosmetics ir latviešu uzņēmums, kas nu jau plaši pazīstams ne vien Latvijā, bet arī daudzviet pasaulē. Zīmols tic, ka ādas kopšana sniedzas daudz dziļāk par ādu. ”Tā liek starot ne tikai Tavai ādai, bet arī Tavai sirdij. Patiesa ādas kopšana ir rūpes ne tikai par skaistumu, bet arī par mūsu labsajūtu, mūsu izvēlēm, un to, kas paliek pēc mums.”

Zīmola plašajā piedāvājumā ir dekoratīvā kosmētika, sejas un ādas kopšanas līdzekļi piemēroti katram ādas tipam un paradumiem.

Trude – apģērbi ar odziņu bērniem un ģimenēm

TRUDE apģērbi

TRUDE ir latviešu uzņēmums, kas tirgo Latvijā izsapņotus un ražotus apģērbus un aksesuārus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Apģērbi ir ar raksturu – krāsaini, lakoniski, apdrukāti ar skaistiem attēliem un tekstiem. Un kas ne mazāk svarīgi – tie ir  ērti un ražoti no kvalitatīvām izejvielām.

TRU:DE piedāvājumā ietilpst tādi apģērba produkti kā bērnu džemperi, kleitas, svārki, bikses, cepures. Daudziem TRUDE klientiem īpaši patīk sirsnīgie  T-krekli pāriem un ģimenēm.

Par šo un citiem latviešu dizaina apģērbiem iespējams izlasīt rakstā Dāvana ar modernu vērtību.

Gaļas Piegāde Jums – šašliks līdz namdurvīm

Gaļas Piegāde Jums ir uzņēmums, kas nodrošina svaigas gaļas un gaļas produktu piegādi no Lēdurgas Miesnieka līdz pat tavām namdurvīm. Uzņēmums veiksmīgi darbojas nu jau vairāk kā 15 gadu garumā, Krimuldas novada Lēdurgas pagasta teritorijā.

Piedāvājumā ir tādi produkti kā vārītās desas, pusžāvētās desas, gaļas žāvējumi, šašliki, grill desiņas, gardas aknu un gaļas pastētes. Laba dāvana īstenam gardēdim!

Oak’A BBQ – BBQ garšvielas un mērces

Oak'A BBQ mērces

Oak’A BBQ ir Bauskā radīts uzņēmums, kas tirgo BBQ mērces un garšvielas. 

Pats uzņēmums šo ideju smēlies tālajā Teksasā, kur BBQ vadītājs Kristaps Ozols devās pieredzes un jaunu garšu meklējumos. Uzņēmuma vadītājs strādijis no pieciem rītā līdz vēlam vakaram, un nedēļā nokūpinājis 15 tonnu gaļas. Viņš bija gatavs doties uz mājām, un parādīt Latvijai īsto BBQ garšu. 

Par cik BBQ kultūra Latvijā bija jauns fenomens, šis uzņēmums izpelnijās lielu klientu atzinību. 

Oak'A Burgers

Oak’A BBQ paplašinājās un atvēra jaudīgāko burgernīcā Rīgā – Oak’A Burgers. Tā ir viena no pirmajām SmashBurgeru vietām Latvijā. Oak’A Burgers isā laika posmā kļuva par vienu no pārdotākajiem Burgeriem Rīgā.

Ledus vīns – vīndarītava

Ledus vīni - vīndarītava

Ledus vīni ir Latvijā ražoti ogu un augļu vīni, kas radīti apvienojot labāko, ko Latvijas daba sniedz.

Ledus vīns, kas gatavots no ziemā sasalušiem āboliem, ir viens no sarežģītākajiem un visgrūtāk pagatavotajiem vīniem pasaulē. Lai produktu varētu saukt par ledus vīnu, ziemas apstākļos dabīgi ir jāizmanto sasalušus ābolus.

Šobrīd uzņēmuma piedāvājumā ir vairāk kā 10 dažādi vīni – pussaldi, pussausi, sausi, dzirkstoši un dažādi deserta vīni.

Ledus vīns 2022. gada Ziemassvētku sezonā tirgojās dažādos pop-up veikalos un Ziemassvētku tirdziņos :

  • DOMA LAUKUMS
  • T/C SPICE HOME
  • T/C DOMINA SHOPPING
  • T/C AKROPOLE ALFA
  • T/C AKROPOLE RĪGA
  • T/C SĀGA

Si-LIGHT – finiera lampas

lampa Black Lilly (“Si-LIGHT Latvia”)

Si-LIGHT uzņēmums piedāvā unikālus, dabīgus apgaismojuma dizainus, kuri veidoti no finiera (ļoti plānas koka loksnes).

Uzņēmums raksta : “Kā zināms, koks ir ne tikai ļoti nozīmīgs materiāls, ko izmanto arhitektūras konstrukcijās, bet arī mūžīgs resurss, kas izceļas interjera dizainā un tā sastāvdaļās. Tikai daži materiāli ir tik daudzpusīgi kā koks un ietekmē visu veidu interjerus.”

Si-LIGHT ir stingri, videi draudzīgi standarti un uzskata, ka katra ražošanas un dizaina aspekta caurskatāmība ir augsta prioritāte.  

Nela gems – rotaslietas ar Swarovski kristāliem un pērlēm

Nela Gems ir rotaslietu zīmols, kas rada skaistas un mirdzošas rotas. To mērķis ir izcelt sievietes dabīgo skaistumu ar burvīgajiem Swarovski kristāliem. Piedāvājumā ir sudraba auskari, rokassprādzes, kaklarotas, gredzeni, kā arī apburošas brošas.

Pašam iespējams izvēlēties kristālu krāsu. Zīmols rotaslietu radīšanā izmanto Swarovski kristālus un pērles. Šī ir skaista un romantiska dāvana sievietei svētkos. Kā zināms – rotaslietu nekad nevar būt par daudz. Īpaši tad, ja tās ir piemērotas gan ikdienai, gan svētkiem kā Nela Gems rotas.

Šīs un citas dāvanu idejas iespējams atrast caur FromMe dāvanas interneta veikala sadaļu Ražots Latvijā

Leave a Comment