Arbūzu griezējs – tā nepieciešamība pārtikas veikalos

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Kad pienāk vasara, pie mums Latvijā lielveikalos aktualizējas ne tikai dārzeņu, bet arī augļu sezona. Patiesības labad jāsaka, ka daudzi no piedāvājumā esošajiem augļiem pie mums nonāk no citām valstīm, taču vai esi kādreiz aizdomājies par to, kā šie augļi tiek sagatavoti pārdošanai? To sagriešana ir viens no sagataves procesiem, tāpēc šajā rakstā vēlamies aktualizēt tādu ierīci kā arbūzu griezējs. 

Tādi lielie augļi kā arbūzi, melones, un arī ķirbji, bieži vien tiek pārdoti sadalīti uz pusēm vai pat ceturtdaļām. Kā izrādās, daudzi veikali par to sagriešanu ir atbildīgi paši. 

Šajā rakstā apskatīsim, kāpēc ir svarīga augļu griešana un kāpēc tieši arbūzu griezējs izrādās par universālu rīku, kas noderētu veikaliem.

Kāpēc veikalos ir svarīga augļu griešana?

Ir vairāki iemesli, kāpēc arbūzu griezējs ir lielisks rīks, kas nepieciešams pārtikas veikaliem. Sākot ar efektivitāti līdz pat drošības pasākumiem. Tomēr, ja koncentrējamies uz to, kāpēc augļu sagriešana ir svarīga kopumā, tad pārdošanas veicināšana ir veikaliem, bieži vien, svarīgākais koncepts.

Griešanas ierīces dara pavisam pašsaprotamu darbu – sagriež augļus, kas pēc tam tiek attiecīgi sapakoti un ielikti pārdošanā. Taču tas, kas uzreiz nav pašsaprotams, ir to ietekme uz pārdošanu. Ne visi, ieraugot veselu arbūzu, gribēs to nopirkt. Tas gluži vienkārši nav tik uzmanību piesaistošs, kā sulīgs, rozā arbūzs, kas ir jau sagriezts. 

Runa ir tikai un vienīgi par vizuālo izskatu, kas piesaista pircēja uzmanību. Un arbūzu griezējs ir tas rīks, kas par šo mārketinga stratēģiju parūpējas. Bieži vien arī nemaz nezinām, cik tas arbūzs tur iekšā ir sulīgs, pilns ar sēkliņām, krāsas ziņā tumši rozīgs vai tomēr nē… Vēl viens iemesls, kāpēc augļu griezējs lieliski pilda savu uzdevumu un ne tikai.

Griešanas ierīces ļauj pārtikas veikaliem apmierināt šīs mainīgās klientu prasības, piedāvājot pielāgojamas iespējas. Piemēram, ne jau visi arī grib pirkt veselu arbūzu – ne to visu var apēst, ne arī aiznest uz mājās vienatā. Ņemot vērā mūsdienu patērētāju vēlmes, griešanas ierīces veicina pārtikas preču veikalu vispārējo izaugsmi un pārdošanu.

Arbūzu griezējs kā lietot

Industriālais arbūzu griezējs – kā tas strādā?

Tagad, kad zinām, ka augļi lielākajā daļā veikalu tiek griezti iepriekš uzskaitīto iemeslu dēļ, rodas jautājums, kā tas notiek. Pārsvarā šis process ar roku netiek veikts, vismaz lielajos Latvijas veikalos noteikti nē.

Palīgā nāk tāds rīks kā arbūzu griezējs. Tas, protams, tiek piemērots arī citu augļu un pat dārzeņu sagriešanai, tomēr mēs to pazīstam kā tieši arbūzu griezēju no Retail Master. Viņi to piegādā visā pasaulē.

Viņi ir arī uzskaitījuši šī rīka galvenās priekšrocības:

  • Drošība – nav nepieciešams griezt uz galda;
  • Laika efektivitāte – griešanas process aizņem daudz mazāk laika;
  • Precizitāte – ierīce sagriež šķēles vienlīdz precīzi;
  • Mazāki izdevumi – griešanas process rada mazākas izmaksas;
  • Universāla ierīce – iespēja sagriezt dažādus augļus, dārzeņus un daudz ko citu.
Arbūzu griezēja paraugs

Ideja par šāda produkta ieviešanu un izveidi radās Retail Master sadarbības partneriem no Norvēģijas. Viņi apgādā pārtikas veikalus ar dažāda veida aprīkojumu, līdz ar to spējot saredzēt, kas vēl trūkst. Tā arī tika nonākts pie secinājuma, ka darba efektivitāti un drošību varētu atvieglot augļu griezējs.

Efektivitāte ir viens no lielākajiem ieguvumiem, ko gūst šī rīka īpašnieki. Veicot aptaujas, Retail Master partneri atklāja, ka viens vidēji liels veikals aktīvajā sezonā pārdod ap 10 tonnām arbūzu. Līdz ar to arbūzu sagriešana ar roku spēku vien izklausās pēc ļoti nogurdinoša un bīstama procesa. 

Uzzinot vairāk par to, kas ir arbūzu griezējs un kam tas tiek izmantots pārtikas lielveikalos, šobrīd vairs nevaram iedomāties veikalus bez tā.

Ja tev patīk raksti par šādām tēmām, tad iesakām ielūkoties arī mūsu rakstos Lielo masu produkcijas un mazo ražotņu sieru atšķirības un Kā uzlabot pārdošanu ar stendiem.

Paldies, ka lasi mūsu rakstus!