Zīda spilvendrāna – noslēpums tavam skaistumam

Photo of author
Written By Ance

Ne velti angļu valodā ir termins beauty sleep jeb skaistuma miegs. Gulēšana ir ne tikai par rekomendēto septiņu līdz deviņu stundu atpūtu. Ir daudz ieteikumu, kā gūt papildu ieguvumus miega laikā, taču viens no visvairāk apspriestajiem ieteikumiem ir zīda spilvendrānas izmantošana.

Vai zināji, ka atkarībā no tā, uz kāda materiāla guli nakts laikā, iespējams, kaitē saviem matiem, ādai un skropstām? Zīda spilvendrānas pēdējo pāris gadu laikā ir kļuvušas ļoti populāras, tās ir iecienījušas skaistumkopšanas un labsajūtas industrijas un tiek uzskatītas par līdzekli, kas patiesi var darīt brīnumus mūsu ķermenim.

Grumbu rašanās novēršana

Zīda spilvendrāna

Iespējams, esi pieredzējis miega krunciņu radīto diskomfortu: tu izkāp no gultas, dodies uz vannas istabu un, paskatoties spogulī, redzi, ka vaigā vai uz pieres ir iegravēts saburzītā spilvendrānas raksts. Protams, šīs miega krunciņas ar laiku var izzust, bet izrādās, ka atkārtota sejas saspiešana miega laikā var pārvērsties pastāvīgās grumbiņās.

Gulēšana uz raupjas kokvilnas virsmas var kairināt ādu un saspiest seju ilgu stundu garumā, kā rezultātā veidojas grumbiņas. Zīda spilvendrānas gludā, līdzenā virsma var palīdzēt samazināt spiedienu uz seju, ļaujot sejai naktī vienmērīgi kustēties, līdz ar to mazināt grumbiņu rašanās efektu.

Āda nepilnību novēršana

Gluda un skaista sejas āda

­­­Viena no zīda spilvendrānas priekšrocībām ir sejas ādas nepilnību mazināšana. Ja tev ir jutīga  sejas āda, akne, ekzēma vai citas iekaisušas sejas ādas pazīmes, gludais audums var īpaši palīdzēt. Apsver iespēju parasto spilvendrānas pārvalku nomainīt pret zīda pārvalku. Raupjāku audumu spilvendrānas tekstūra var radīt lielu kairinājumu sejas ādai, izvēloties zīda spilvendrānu, var rasties liels atvieglojums.

Pateicoties zīda spilvendrānas mitruma novadīšanas īpašībām, zīda spilvendrāna palīdzēs visiem nakts krēmiem, maskām un citām sejas kopšanas procedūrām palikt tur, kur tām ir paredzēts – uz jūsu sejas. Pētījumos ir noskaidrots, ka pēc gulēšanas uz zīda spilvendrānas, cilvēki novēroja mazāku iekaisumu kairinājuma, niezes samazināšanos uz sejas ādas.

Tīra virsma sejai

Zīda spilvendrāna sejas āda

Ir salīdzinoši maz virsmu pret kuru atspiedžam seju, taču spilvendrānas ir viena tām. Tas diemžēl nozīmē, ka visi netīrumi un baktērijas, kas nonāk uz spilvena, ilgstoši saskaras arī ar jūsu ādu. Tādēļ ir svarīgi regulāri mainīt un mazgāt tās.

Lai gan spilvens joprojām ir regulāri jāmazgā, zīda spilvenam piemīt īpašības, kas palīdz tam saglabāt tīrību starp mazgāšanas reizēm. Kā arī tas uzņem mazāk mitruma nekā citi audumi, līdz ar to ir mazāka iespēja, ka tas kalpos par mājvietu putekļu ērcītēm un baktērijām. Kurš gan nejustos labāk, zinot, ka viņa spilvens nodrošina vēl tīrāku un higiēniskāku atmosfēru nekā iepriekš?

Padara matus spīdīgus un gludus

Skaisti gludi mati

Zīda gludā tekstūra ir noderīga vairākos veidos – tā ir ne tikai laba ādai, bet arī maiga matiem. Tā vietā, lai naktī berzētos ar raupju audumu, jūsu mati ir pasargāti no pārāk lielas berzes, kad pārvietojaties miegā, tādējādi novēršot matu galu šķelšanos, sapīšanos, pūkošanos un pat lūšanu.

Zīda spilvendrāna būs īpaši noderīga tiem, kuru mati ir balināti, krāsoti, ķīmiski apstrādāti vai citādi bojāti. Ir svarīgi atpūsties uz gludas virsmas, lai atjaunotu matu izturību un samazinātu turpmāku lūšanu.

Perfektā temperatūra

Zīda spilvendrāna

Vai vakaros bieži grozi spilvenu, lai atrastu pareizo vēso spilvena pusi? Izmantojot zīda spilvendrānas, tev nav jāuztraucas par to, ka tās ir pārāk karstas vai pārāk aukstas. Zīds ir dabiski temperatūru regulējošs un elpojošs audums, kas ļauj justies tieši tā, kā vajag, neatkarīgi no gadalaika.

Zīda spilvendrānas var būt efektīvs veids, kā saglabāt komfortu gultā. Šī materiāla mitrumu aizturošās īpašības un dabīgās, elpojošās šķiedras palīdzēs jums izvairīties no karstuma miegā un saglabāt vēsumu un sausumu.

Greznuma sajūta

Zīda spilvendrānas

Papildus visām pārējām priekšrocībām, par kurām jau runājām, ir vēl viena, kas nav minēta: bagātības un greznuma sajūta, ko sniedz gulēšana uz zīda, ko vienkārši nevar aizstāt.

Iespējams, ka, salīdzinot ar standarta spilvendrānu, zīda spilvendrāna var šķist kā dārgs ieguldījums. Taču, ja meklējat nelielu, viegli īstenojamu pārmaiņu ar lielu ietekmi, zīda spilvendrāna ir īstais risinājums. Galu galā, greznāks un relaksējošāks miegs var padarīt jūsu dienas un naktis labākas.

Kopumā snaudiens uz zīda spilvendrānas var palīdzēt uzlabot tavu ādu un matus, nemaz nerunājot par to, ka gulētiešanas laiks var būt nedaudz krāšņāks. Mainot kokvilnas vai flaneļa spilvendrānas pret zīda spilvendrānām, varēsi samazināt matu pūkošanos un lūšanu un saglabāt ādu gludu un mitrinātu.

Meklē vēl citus skaistuma un labsajūtas ieteikumus mūsu rakstos veselīgi mati – katra cilvēka rota un veselīgi pārtikas produkti labai pašsajūtai un enerģijai.

Komentēt