Ko lietderīgu izdarīt karantīnas laikā

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Covid-19 ir pārvērtis pasauli. Citkārt skaļās, iemīļotās vietas ir pieklusušas, dažādās nozarēs strādājošiem cilvēkiem darba apjoms ir samazinājies vai sarucis pavisam.

Tomēr sociālā distancēšanās ir laba iespēja pievērsties sev un videi apkārt. Palikt mājās – tas nav tikai laiski gulēt dīvānā un pazust zilajā ekrānā.

Gluži otrādi – ir vairāk laika pilnveidoties, iemācīties ko jaunu un paaugstināt savu produktivitātes līmeni.

Veic ģenerāltīrīšanu

Paskaties sev apkārt. Pat, ja viss ir šķietami kārtīgs un tīrs, noteikti ir vietas, par kurām neesi pat iedomājies. Skapju augšas, lustras, palodzes un logi.

Sakoptam mājoklim ir tikai plusi – mazāk baktēriju, tīrāks gaiss, uzlabots miegs. Organizēta vide palīdz arī pašam būt organizētākam un produktīvākam.

Pārbīdi mēbeles

Ne vienmēr ir vajadzīgs dārgs remonts, lai uzlabotu telpu! Kad esi uzkopis mājokli, vari veicināt telpas praktiskumu un estētiskumu ar mēbeļu pārbīdīšanu.

Iepazīsties ar telpu pārkārtošanas padomiem un ķeries pie darba!

Iztīri drēbju skapi

Skapja kārtošana ir laikietilpīgs process, kuru ikdienā parasti neveicam. Atbrīvo visu skapi, iztīri to un tad ķeries klāt drēbju šķirošanai.

Izmet ārā drēbes, kuras ir pārāk sliktā stāvoklī. Saglabā tās, kuras patiešām izmanto. Esi kritisks. Visdrīzāk apģērba gabals, kas jau gadiem stāv skapī un “kuru kādreiz uzvilkšu”, tā arī nepiedzīvos savu slavas stundu.

Drēbes, kas ir labas lietošanai, bet tev nav nepieciešamas, nemet ārā. Sašķiro tās, izmazgā un nodod labdarībai.

Atrodi savu slēpto talantu

Runā, ka katram ir kāds apslēpts talants, par kuru nenojaušam. Protams, ir tikai viens veids, kā to atklāt – apgūstot jaunas prasmes.

Pinterest, Youtube un citas interneta vietnes ir pilnas ar dažādām pamācībām. Internetā ir izveidots saraksts, kur apkopotas dažādas latviešu tiešsaistes lekcijas un kursi.

Veido dekorus, restaurē vecas mēbeles, apgūsti ģitāras akordus vai jaunu valodu – iespējas ir nebeidzamas.

Uzturi sevi formā

Sporta zāles apmeklējumu šobrīd ieteicams izlaist, taču kustības ķermenim ir nepieciešamas. Sports stiprina ķermeni un organismu, samazina slimību risku. Fiziskās aktivitātes iedarbojas arī uz smadzenēm – tajās izdalās dopamīns jeb laimes hormons.

Youtube ir atrodami neskaitāmi treniņi, kuri piemēroti veikšanai mājās. Vari piesekot vingrosev.lv Facebook lapai un pildīt viņu piedāvātos vingrojumus.

Ja tava mājvieta nav atbilstoša sportošanai, dodies garās pastaigās dabā.

Plāno savu laiku

Viena no produktivitātes atslēgām ir laika plānošana. Tagad, kad daudziem cilvēkiem ir parādījies vairāk brīvo brīžu, tam ir pat izšķirošāka nozīme. Bez laika organizēšanas, ir daudz vieglāk to nepamanāmi izšķiest.

Iespējams, ka kādam šis karantīnas laiks ir smags pārbaudījums mentālajai veselībai. Tomēr ar efektīvu laika plānošanu ir iespējams panākt, ka prāts tiek kārtīgi nodarbināts – tajā būs mazāk vietas negatīvām domām.

Plānošanai vari izmantot gan parasto, gan elektronisko plānotāju. Elektroniskajā plānotājā vari uzstādīt atgādinājumus, lai nepalaistu kaut ko garām.

Gūsti papildus ienākumus

Covid-19 ir nopietns trieciens ekonomikai. Cilvēki tagad ir spiesti nopietnāk plānot savu budžetu. Ja uz nenoteiktu laiku esi palicis bez darba, apsver iespēju pelnīt internetā.

Atceries, ka internetā netrūkst arī krāpnieku, tāpēc rūpīgi izvērtē darba piedāvājumus. Iepazīsties ar iespējām, piemēram, fiverr.com , upwork.com vai atver savu online veikaliņu etsy.com.

!Ja pretendē uz dīkstāves pabalstu, tev nedrīkst būt papildus ienākumu.

Mācies kopā ar bērniem

Mācību process šobrīd norit attālināti. Ja tev ir atvase, seko līdzi viņu mācībām. Iespējams, ka attālināta mācīšanās tavam bērnam sagādā grūtības. Viņam priekšā nav skolotāja, kas izskaidro jauno vielu.

Skolotāja lomu reizēm vari uzņemties tu – mācīšanās stiprinās jūsu savstarpējās attiecības. Tomēr iesaistīšanās nenozīmē uzdevumu izpildīšanu bērnu vietā! Tādā veidā bērns negūs vajadzīgās zināšanas.

Ja bērni vēl nemācās skolā, taču pandēmijas dēļ neapmeklē bērnudārzu – nodrošini bērnam prātu attīstošas nodarbības.

Beidzoties pandēmijai, nebūs grūtību atkal uzsākt ikdienas gaitas, ja būsi šo laiku pavadījis produktīvi. Turklāt – iespējams apritē atgriezīsies kā jauna, labāka sevis versija.

Leave a Comment