Ieteikumi telpas iekārtošanai

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Aizpildīt tukšu telpu, lai tā būtu gan praktiska, gan estētiska, nav viegls uzdevums. Tomēr pastāv daži interjera principi, kas šādā situācijā lieti noder.

Pievērs uzmanību paklājam

Paklāja izmēram ir nozīme. Tikpat svarīgi ir apzināties tā mērķi telpā. Piemēram, viesistabā – dīvāna priekšējām kājām jābūt uz paklāja, bet aizmugurējām – uz grīdas seguma. Viesistabā paklājs var kalpot kā centrālais punkts, ap kuru iekārtot mēbeles, tāpēc tā formai un krāsai ir svarīga loma.

Pārdomā, kādā krāsā ir mēbeles. Ja istabā ir daudz krāsainu objektu, labāk iederēsies neitrālas krāsas paklājs. Tomēr, ja istabas iekārtojums ir piezemēts, interesantas formas un krāsas paklājs var būt lielisks akcents, kas atsvaidzinās telpu.

Ieturi balansu

Balansam ir svarīga nozīme daudzās jomās, tostarp interjerā. Iekārtojot telpu, nevajag lielākās mēbeles novietot vienā pusē, bet mazākās – otrā. Iedomājies svarus – ja uz vienas puses uzliek lielāku smagumu, izjūk balanss.

Variē ar novietojumu. Ņem vērā, ka balansu var ieturēt arī ar dažādas formas mēbelēm. Piemēram, pie taisnstūrveida dīvāna pieskaņo apaļu galdiņu.

Nepārspīlē ar dekoriem. Ļauj telpai elpot, atstājot istabā pietiekami daudz brīvās vietas. Tā ir viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām – istabas pārbāšana ar dekoratīvām sīklietām.

Atstāj vietu kustībai

Jebkurā telpā ir jāatvēl vieta sev pašam un citiem cilvēkiem. Aiziešanai no viena istabas gala līdz otram nevajadzētu līdzināties barjeru pārvarēšanas sacensībām.

Iekārto telpu tā, lai pārvietojoties nav jāklūp aiz mēbeļu kājām vai paklāja malām. Pārliecinies, ka starp žurnālgaldiņu un dīvānu ir pietiekami daudz vietas, tāpat – starp krēsliem.

Neaizmirsti par gaismu

Bez gaismas nav iedomājama dzīvība. Un teju tikpat izšķiroša nozīme gaismai ir arī telpā. Izvēlies dažādus mākslīgos apgaismojumus – gan stāvlampas, gan galda un griestu lampas.

Stāvlampa lieliski iederēsies dīvāna galā. Galda lampas vari novietot uz plauktiem un naktsskapīša. Svarīgi, lai apgaismojums būtu dažādos telpas līmeņos.

Pieskaņo sienas dekorus

Mākslas darbi ir labs veids, kā uzlabot telpas atmosfēru. Tomēr arī ar tiem ir iespējams nošaut greizi. Tas attiecas arī uz sienas spoguļiem.

Neizvēlies aiz sava lielā dīvāna vai gultas piekārt gandrīz nepamanāmu gleznu. Labāk izvēlies lielu gleznu, kuras garums ir aptuveni 2/3 no mēbeles garuma. Ja tas neder, izvēlies vairākus mazākus darbus. Aplūko dažādus plānojumus gleznu izkārtojumam.

Sarunām draudzīga vide

Ja tev patīk uzņemt ciemiņus, ir vērts iekārtot mājīgu zonu, kur nodoties sarunām. Izvēlies lielu kafijas galdu, ap kuru novieto krēslus. Ja divi krēsli atrodas viens otram blakus, pabīdi tos tā, lai tie nedaudz būtu vērsti viens pret otru.

Šādam atpūtas stūrītim piemērots būs arī mīksts paklājs, uz kura novietot mēbeļu priekšējās kājas. Tas izskatīsies mājīgāk un sniegs pabeigtības sajūtu.

Kad esi iekārtojis vidi sev apkārt, apsver citas lietderīgas lietas, ko izdarīt karantīnas laikā.

Leave a Comment