Kas ir nepieciešams kapsulu garderobes izveidei?

Photo of author
Written By Aleksa

Svētki, ikdiena, darbs un skola, tam visam ir nepieciešams ir vajadzīgs savs ietērps, tāpēc arī lielveikali ir rindu rindām pārpildīti ar nogurušiem cilvēkiem. Gudrāka, cilvēkam un dabai draudzīgāka iepirkšanās pieeja būtu kapsulu garderobe.

Jēdziens “kapsulas garderobe” apzīmē skapi, kas pildīts ar kvalitatīvām, labi piegulošām drēbēm, kuras rūpīgi izlasītas tā, lai tās var mainīt savā starpā, veidojot jaunu apģērbu ansambli. Tradicionāli kapsulas garderobē ietilpst 40 – 50 apģērbu gabali, bet cilvēki, kas ir striktāki, izvēlas tikai 20 apģērbu vienības.

Minimālisms kapsulu garderobē

miinimālistisks apģērbs

Kapsulu garderobe sakņojas minimālismā. Minimālismu vislabāk var definēt kā filozofiju, dzīvesveidu, domāšanas veidu, vai jebkura cita veida radošu artikulāciju, ko raksturo vienkāršība un samazinājums.

Minimālisma stils cēlies no divām vadošajām kultūrām: skandināvu un japāņu. Skandināvu kultūrā cilvēki pavada vairāk laika savās mājās nekā ārpusē īso dienu un garo nakšu dēļ. Tāpēc pastāv uzskats, ka tas ir veicinājis nepieciešamību pēc tīra dizaina.

Japāņu minimālisms izriet no tā, ka jāizmanto ir tikai un vienīgi nepieciešamais, tomēr šis nepieciešamais būs kas izsmalcināts, vienkāršs un oriģināls. Japāņi šo ideju apzīmē ar “iki”, līdzīgs franču jēdzienam “chic”, ko latviski tulko kā “šiks”.

Kapsulu garderobes apģērbu īpašības

apģērbs smilšu toņos

Kapsulu garderobes apģērbiem ir pāris nosacījumi, lai tie kvalificētos, kā garderobes cienīgi un tie ir :

 • apģērbiem jābūt izgatavotiem no kvalitatīviem un vēlams dabīgiem materiāliem kā zīds, vilna, dabīgās ādas ;
 • apģērbam jābūt ilgtspējīgam. Tādam, lai to varētu valkāt gadu desmitiem;
 • tam ir  jābūt stilīgam , lai arī kādi jauni trendi parādītos apvārsnī ;
 • apģērbiem jābūt tādiem, lai tos var mainīt savā starpā un radīt jaunus apģērbu ansambļus ;
 • izvēlētās drēbes būs ērtas ikdienā, bet arī lieliski noderēs oficiālos pasākumos.

Kapsulu garderobē ir maz, bet bieži kombinējamu un valkājamu apģērbu, tāpēc eksistē arī pāris vadlīniju, kas palīdzēs atrast pareizos apģērbus. Kapsulu garderobes apģērbos dominēs vienkāršība, tāpēc apģērbos  būs:

 • tīras, mūsdienīgas līnijas,  
 • monohromatiskas krāsu paletes,
 • arhitektūriskas detaļas.

Kapsulu garderobe var būt pilna ar kvalitatīviem apģērbiem, bet tā nekad nebūs pilnīga bez pareizajiem toņiem. Dzīvotspējīgākās krāsas atradīsi klasiskajos toņos – smilšu krāsa, melns, balts, tumši zils, pelēks. Šie toņi labi kombinēsies ar citām krāsām un rakstiem, tāpēc arī tie ierindojas kapsulu garderobes bāzes krāsu vietā.

Garderobes pamatā

Katram ir sava apģērbu gaume ar kuru izpausties, bet ja esat nolēmis pievērsties savas kapsulu garderobes ieviešanai, eksistē pāris svarīgākie apģērba gabali, kas nepieciešami veiksmīgas garderobes izveidē. Apģērbi ir jāizvēlas attiecoši dotajai sezonai, arī tā, lai tos varētu vilkt kārtās. Jādomā ir komplektos! Lai tos veiksmīgi sastādītu, ir vajadzīgs izvēlēties :

 • aptuveni četras augšdaļas, tajās ietilpst balta blūze, kvalitatīvs krekls, adīta jaka vai džemperis un tops ar garām rokām ;
 • trīs bikses un svārki, melnas klasiskās bikses, džinsi, auduma bikses, svārki ;
 • virsdrēbes, ziemas mētelis, siltā veste, ādas jaka, brīvdienu siltā jaka;
 • aksesuāri, kvalitatīva silta šalle, zīda lakats, klasiska un stilīga ikdienas soma, brīvā laika soma ;
 • apavi, sporta apavi, eleganti zābaciņi, klasiskas ādas sandales.

Bet par pašām TOP 3 lietām varētu nosaukt baltu kreklu, kvalitatīvas melnas bikses un skaistus apavus.

Kapsulu garderobes mērķi

Tāpat kā minimālisms pavisam noteikti nav nekas jauns, tas pats attiecās arī uz kapsulu garderobi. Tās pamati sakņojās  jau 1970. gados. Sākotnējais kapsulu garderobes mērķis bija kvalitatīvu, pieguļošu apģērbu iekļaušana sieviešu garderobē. Mērķis bija iedvesmot sievietes ar klasiskām vērtībām un panākt, lai sievietes izstarotu tikpat  lielu pašpārliecinātību kā vīrieši.

Mērķis pasargāt dabu

Sākotnējais kapsulu garderobes mērķis bija palīdzēt sievietēm  gūt pašpārliecinātību un palīdzēt praktizēt kvalitatīvu apģērbu iegādi. Laikiem mainoties, pieaugot masu ražošanai un runām par klimata pārmaiņām, kapsulu garderobes loma krietni mainījās.  Modes pārmērība un pārprodukcija bija padarījusi modes industriju par vienu no pasaules piesārņojošākajām nozarēm. Kapsulu garderobe bija solis pretī ilgtspējīgākam skapim, to noteica ierobežoti apģērba gabali, kas koncentrējas uz kvalitāti, ilgmūžība un minimālismu, līdz ar to mainot patēriņu.

Mērķis pasargāt prātu

Lēti apģērbi, kurus saražo ātrās modes kompānijas ir vislielākais traucēklis gan dabas aizsargāšanas tematā, gan arī traucēklis cilvēku mentālajā dzīvē. Viena no milzīgajām masu modes patēriņa sekām ir nogurums, kuru sagādā lēmumu pieņemšana.

Atrās modes firmas piedāvā pārāk daudz izvēles iespēju, dažos pētījumos pat ir parādīts, ka negatīvās jūtas, kas saistītas ar izvēli, parasti ir saistītas ar lielām cerībām, pašsajūtu, nožēlu un sociālo salīdzinājumu. Tāpēc arī kapsulu garderobes ieviešana ir tik vērtīga, tā var pat veicināt paškontroli, kādā mērā veicināt enerģiju un pat  pazudināt kāri pēc impulsīviem pirkumiem.

Ražots Ķīnā

 

Lai gan ir cilvēki, kas uztur savā ikdienā kapsulu garderobi, vai vismaz cenšas tai tuvoties, lielākā daļa pasaules iedzīvotāju tomēr patērē ātrās modes produktus un Ķīna ir ātrās modes galvenā ražotājvalsts.

Pastāv liela iespēja, ka pirmajam produktam, ko paņemsiet rokā būs birka ar uzrakstu “Made in China”, (Ražots Ķīnā). Ķīna ir lielākā eksportētājvalsts, tās ražotie produkti izceļas ar nekvalitatīvu, lētu un bieži pat ķīmiski bīstamu preci.

Kapsulu garderobes ieviešana savā ikdienā palīdzētu mazināt arī nekvalitatīvo un bīstamo preču kvantumu ievešanu. Tā vietā cilvēkiem jauļot koncentrēties uz kvalitatīvu apģērbu pirkšanu un dāvināšanu, izvēloties vietējos ražotājus, kas koncentrējas un oriģinalitāti un dabiskiem materiāliem.

Ja tev iepatikās mūsu raksts un gatavojies būt dabai draudzīgs dažādos veidos, iesakām mūsu rakstu Kā ietaupīt un būt dabai draudzīgam savās mājās.