Kādus telpaugus nedāvināt kaķu saimniekam

Photo of author
Written By Aleksa

Puķes un telpaugi ir ierasta dāvana, kuru pasniegt dažādos svētkos, bet ne visi augi, kas skaisti zied ir draudzīgi dzīvniekiem. Daudzi no ierastajiem telpaugiem nederēs mājai, kurā dzīvo kaķis vai suns, jo tie var radīt kaitējumu dzīvnieka veselībai.

Tāpēc, lai draudzīgs apsveikums vai ciemošanās nepārvērstos par notikumu ar bēdīgu iznākumu, esam atlasījuši  telpaugus kādus nedāvināt kaķu saimniekam.

Alveja

telpaugi, kurus nedāvināt kaķa saimniekam

Atbildīgs kaķu saimnieks nepriecāsies par dāvanā saņemtu alveju. Alveja ir zināma kā augs, ko plaši izmanto ārstniecībā. Tā lieliski palīdz dziedēt dažādus apdegumus un stimulē brūču dzīšanu. Papildus tam, alveja ir arī lielisks augs, ko turēt birojos un skolās, jo tā prasa maz uzmanības un nav bieži jālaista. Bet alveja ir arī toksisks kaķu un suņu ienaidnieks.

Auga gēla daļa ir nekaitīga, bet dzeltenā lateksa daļa starp lapas virsmu un gēlu ir tā no kuras kaķim paliks slikti. Sagremojot lateksa daļu, mājas mīlulim var parādīties slikta dūša un letarģiskums. Tas var novest pie alerģiju parādīšanās un pat nieru problēmām.

Dracēna

Dracēnas koks noteikti telpā ieviesīs tropiskas okeāna sajūtas. Tas kalpos kā labs biroja galda dekors, augs būs viegli kopjams un varēs augt pat tumšās telpās.

Tomēr Dracēnu lapas ir indīgas. Tā kā garās lapas ir vieglas un kustīgas, ne reti dzīvniekam patīk ar tām spēlēties – ķert lapas, graust tās. Bet spēle var novest pie gremošanas trakta problēmas.

Svītrainā sansevjēra jeb līdakste

telpaugi, kurus nedāvināt kaķa saimniekam

Līdakastes ir ļoti sens un populārs telpaugs. Atšķirībā no citiem telpaugiem, kas naktīs patērē daudz skābekļa, līdakastes to saražo. Augs neprasa biežu laistīšanu, spēj augt aukstumā un kopumā prasa maz kopšanas.

Neskatoties uz visām labajām auga īpašībām, tās ir bīstamas kaķim. No līdakastēm kaķim ir jāuzmanās, jo tās satur toksisku vielu – saponīns. Dzīvniekam tā var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu un  sliktu vēdera izeju.

Spatifīla

Spatifīla jeb miera lilija ir bieži sastopams telpaugs. Tās raksturo lieli balti ziedi un biezas zaļas lapas. Tomēr norīts, šis stiprais augs ir indīgs mājas mīlulim.

Auga lapas graušana un norīšana var mājdzīvnieku novest pie vemšanas, kairinājumu mutei un zarnu traktam. Ekstrēmākos gadījumos radīsies smagi gremošanas traucējumi.

Monstera jeb filodendri

telpaugi, kurus nedāvināt kaķa saimniekam

Kaķu saimnieks nepriecāsies par monsteru. Jāsaka gan, ka monstera ir izplatīts istabas augs. Tā krāšņo un neparasto lapu formas dēļ, monstera ir iecienīts augs arī dizaina pasaulē. Monstera bieži vien tiek attēlota sienu tapetēs, foto gleznās un citos mājas dekoros.

Ar visu savu krāšņumu šis augs ir un paliek bīstams kaķim. Kaķiem auga lapu norijot var parādīties dedzināšana mutē, pārmērīga siekalošanās, vemšana un mutes dobuma iekaisums.

Dīfenbahijas

telpaugi, kurus nedāvināt kaķa saimniekam

Dīfenbahijas  izceļas ar savām raibajām lapām, bet lapās slēpjas arī toksiskā sula, kas var kaitēt, kā cilvēkam, tā dzīvniekam.

Cilvēka ādai dīfenbahiju sula var raisīt kairinājumu, bet kaķim sulu norijot rodas saindēšanās. Tās simptomi būs mutes dobumu kairinājums, pietūkums, pārmērīga siekalošanās un apgrūtināta elpošana.

Atritinātā cika

telpaugi, kurus nedāvināt kaķa saimniekam

Kaķu saimniekam noteiki nedrīkst dāvināt atritināto ciku. Tā ir tropiska izskata augs ar garām un asām lapām. Cika noteikti telpā ieviesīs pludmales sajūtas, bet tās neilgs ilgi, ja auga lapas nonāks organismā.

Tā ir toksiska gan cilvēkam, gan dzīvniekam. Sagremotas lapas izraisīs vemšanu, caureju, krampjus. Augs var novest arī pie aknu mazspējas un letāla iznākuma.

Kurus telpaugus dāvināt

Ir daudzi citi telpaugi, kuri ir draudzīgi kaķim un neradīs toksisku saindēšanos ;

  • rozes,
  • kaktusi,
  • papardes,
  • bambuss,
  • skaistnātre,
  • maranta,
  • vijolītes,
  • arekas palma.

Cerams, ka šis raksts Jums noderēja. Un ja sapratāt, ka iecerētais telpaugs nav piemērota dāvana kaķu saimniekam, tad varbūt varēsiet smelties idejas mūsu rakstā Lētas dāvanas, ko varēs atļauties ikviens.

Komentēt