Dāvanas, kas sasildīs rudenīgos vakaros

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Pēc siltās vasaras pierast pie drēgnā un tumšā laika nav viegli. Tomēr saviem līdzcilvēkiem šo procesu var atvieglot, iepriecinot viņus ar dāvanām, kas sasildīs rudenīgos vakaros.

Vienalga, vai taviem mīļajiem rudeniem ir kādi svētki vai vienkārši vēlies izrādīt savas rūpes, šajā rakstā atradīsi vairākas idejas dāvanām. Dažādiem cilvēkiem, dažādām gaumēm un vajadzībām.

Termoss

dāvana rudens vakariem

Termoss ir pārdomāta, ilgtspējīga dāvana, no kuras neatteiksies neviens. Lieliska dāvana, lai pārliecinātos, ka otram cilvēkam pat visvēsākajos rudens vakaros būs iespēja sasildīties, neatkarīgi no savas atrašanās vietas. Daudzi no termosiem ir spējīgi uzturēt dzērienu siltu visas dienas garumā. Izcils papildinājums rudenīgajām pastaigām, vērojot gadalaiku maiņu.

Neatkarīgi no tā, vai dāvanas saņēmējs ir sieviete, vīrietis, jaunietis vai bērns, ir iespējams atrast piemērotākā dizaina termosu ikvienam. Ielūkojies UdensPudele.lv un, iespējams, īsto termosu atradīsi tieši tur. Praktiska dāvana, kas otram cilvēkam kalpos vairāku gadu garumā.

Termofors

Vēl viens veids, kā ienest kāda dzīvē kripatiņu siltuma, ir termofors. Turklāt tie ne tikai palīdz sasildīties, bet arī mazina sāpes, uzlabo miegu un palīdz relaksēties.

Lai gan gumijas termofors pats pat sevi nav pats elegentākais veidojums, ir iespējams iegādāties termoforus ar dažāda dizaina apvalkiem, kas šo dāvanu padarīs pievilcīgāku.

Dāvanu karte restorānā

dāvanu karte restorānā

Viena no labākajām lietām, ko kādam vari sniegt, ir jauna pieredze. Ja kāds no taviem draugiem ir īstens gurmāns, dāvanu karte restorānā ir drošs veids, kā viņu iepriecināt. Tā var būt dāvanu karte viņa iemīļotākajā restorānā vai gluži otrādi – vietā, kur viņš vēl ne reizi nav bijis. Piemēram, visai neikdienišķš variants – barona viduslaiku mielasts Jaunpils pilī. Turklāt šādu dāvanu var izmantot kopā ar vēl kādu, pavadot jauku vakaru.

Latvijā netrūkst patīkamu restorānu, kur sasildīties ar kādu īpašu maltīti. Restorānu dāvanu karti iespējams iegādāties digitāli – tādā veidā vari viegli aplūkot arī dažādo piedāvājumu un izvēlēties piemērotāko.

Stilīga lampa

dāvanas, kas sasildīs rudenīgos vakaros

Laikā, kad ātri satumst, labs apgaismojums ir īpaši svarīgs. Iepriecini savus mīļos ar stilīga dizaina lampām, kas būs gan papildus gaismas avots, gan atdzīvinās viņu interjeru. Grāmatu lasītājiem tā var būt senatnīga sienas lampa, kuru pielikt pie dīvāna vai gultas; darba rūķiem – galda lampa, bet papildus mājīguma sajūtu var panākt ar kādu efektīvu stāvlampu.

Stilīgas lampas vari atrast apgaismojuma veikalos vai lietoto preču veikalos. Ja vēlies šo dāvanu padarīt personīgāku, vari izvēlēties lampu ar pavisam vienkāršu abažūru, kuru pārveidot pēc saviem ieskatiem.

Termokrūze

Līdzīgi kā termoss, arī termokrūze ir laba ideja dāvanai. Atšķirībā no termosa, termokrūzi būs ērtāk lietot tieši iekštelpās vai pārvietojoties ar auto. Mūždien aizņemtajiem cilvēkiem tas būs ikdienu atvieglojošs elements – kafija vai tēja krūzē tik ātri neatdzisīs.

Tas ir arī veids, kā kādam palīdzēt ikdienā mazliet ietaupīt – vairākas vietas, piemēram, benzīntanki vai avīžu kioski piedāvā iegādāties karstos dzērienus ar atlaidi, ja tie ir uzpildīti savā krūzītē. Tā ir arī atbildīgāka izvēle attiecībā pret apkārtējo vidi, jo šāda krūze kalpos gadiem. Turklāt šī dāvana netiks aizmirsta, aukstajam laikam beidzoties. Arī siltajā sezonā termokrūzi var izmantot, piepildot to ar kādu atvēsinošu dzērienu.  

Smagā sega

Labs miegs ir viena no labas veselības pamatatslēgām. Smagās segas ir pildītas ar stikla vai plastmasas pērlītēm. Tā lieliski piekļaujas cilvēka ķermenim, teju radot sajūtu, ka atrodies apskāvienā.

Smagās segas ir labs veids, kā cīnīties ar bezmiegu, uzlabot miega kvalitāti un mazināt trauksmi. Smagās segas stimulē laimes hormona un miega harmona izdalīšanos, palīdz atjaunot enerģijas resursus naktsmiera laikā.

Vislabāk tā strādās, ja tās svars būs 10-15 procentu robežās no cilvēka svara. Eksperti teic, ka stikla pērlītes ir labāka izvēle par plastmasas pērlītēm.

Silto dzērienu izlase

dāvanas rudenī

Izveido dāvanas saņēmējam silto dzērienu izlasi! Kombinē dažādus dzērienus un garšas, izveidojot daudzpusīgu un, galvenokārt, sildošu komplektu. Dažādas tējas, bezkofeīna kafijas, karstie sulu dzērieni lieliski iederēsies šādā komplektā. Rudens vakariem vairāk piestāvēs dzērieni, kuru sastāvā nav kofeīna. Piemēram, rooibos tēja vai bezkofeīna kafija.

Ja tomēr vēlies savu draugu iepriecināt visas dienas garumā, izlasei var pievienot Matcha vai Mate tējas. Tās lieliski uzmundrinās drēgnajos un tumšajos rudens rītos.

Karsto akmeņu masāža

dāvanas, kas sasildīs rudenīgos vakaros

Ja vēlies kādam uzdāvināt iespēju relaksēties, laba izvēle būs karsto akmeņu masāža. Tā pieejama dažādos salonos visā Latvijā. Piemēram, Rīgā šādu masāžu piedāvā medicīnas centrā Mā-Re. Šādu dāvanu iespējams ērti pasniegt dāvanu kartes formātā – gan digitālā, gan fiziskā formā.

Karsto akmeņu masāžai ir daudz ieguvumu: tā mazina stresu, palīdz izdalīties endorfīniem. Tiem, kuri iedzīvojušies muguras sāpēs, karstie akmeņi sniegs patīkamu atvieglojumu. Tā palīdz uzlabot vielmaiņu un attīra poras. Un, galu galā, tā ir vienkārši patīkama procedūra, kas noteikti iepriecinās kādu tev tuvu cilvēku.

Termoveļa

Vecā, labā patiesība – nav nepiemērotu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs. Arī drēgnos rudens vakarus ir iespējams izbaudīt, ja esi attiecīgi saģērbies.

Termoveļa ir labs veids, kā nodrošināt, lai dāvanas saņēmējs vienmēr ir siltumā. Pieejami dažādi apģērbu gabali – gan t-krekliņi, gan legingi, gan drēbes ar garām piedurknēm. Īpaši piemērota dāvana tiem, kuri daudz laika pavada svaigā gaisā, piemēram, vakara krosiņu cienītājiem.

Aromātiskās sveces

Jo mazāk laika tiek pavadīts ārā, jo svarīgāk, ka mājās ir patīkama atmosfēra. Viens no veidiem, kā vairot mājīgumu, ir sveces, ko iededzināt tumšos vakaros.

Aromātiskās sveces palīdz mazināt stresu, turklāt reizē piepildot māju ar patīkamu aromātu. Ir pieejams plašs klāsts, no kā izvēlēties. Ja vēlies izmēģināt ko jaunu, sveces vari uztaisīt arī pats – mājas apstākļos. Jauka, romantiska dāvana, kas sniegs papildus gaismu un siltumu.

Akmens picu cepšanai

dāvanas, kas sasildīs rudenīgos vakaros

Viens no veidiem, kā ikdienā ienest siltumu un omulīgumu, ir mājās gatavots ēdiens. Akmens picu cepšanai ir lielisks atribūts, kas papildinās kāda virtuvi un, iespējams, iedvesmos jaunu recepšu pamēģināšanā. Mājas apstākļos izcept restorāna cienīgu picu nav nemaz tik vienkārši. Taču picas akmens ir solis tuvāk garšīgai picai.

Picas akmens palīdz panākt kraukšķīgu mīklu, turklāt uz tā pica ilgāk uzturēs siltumu.  Par spīti savam primārajam pielietojumam, uz picas akmens var gatavot arī citus ēdienus – piemēram, dārzeņus, cepumus, gaļu.

Atceries, ka visvairāk sasildīs tā dāvana, kas nāks no sirds. Ja tomēr neesi pārliecināts par savu izvēli, vairāk dāvanu idejas vari atrast TopDavanas.lv. Ja vēlies atbalstīt vietējos, vari iepazīties ar dažādiem lokālajiem uzņēmumiem, pie kuriem iegādāties dāvanas.