Kā iemācīt kaķim lietot kastīti – 3 pārbaudīti paņēmieni

Photo of author
Written By Anna

Kaķi ir lieliski dzīves pavadoņi un biedri, jo ir sirsnīgi, rotaļīgi un bieži vien labprāt pavada laiku kopā ar saviem saimniekiem. Viņi, tieši nesaucot jūs par saimniekiem, var sniegt komforta sajūtu un emocionālu atbalstu. Turklāt, salīdzinot ar citiem mājdzīvniekiem, kaķi ir visaiviegli aprūpējami, jo tiem nav nepieciešamas ikdienas pastaigas vai īpaša kopšana. Svarīgākais, ko atliek izdarīt, ir iemācīt kaķim lietot kastīti.

Iemācīt jūsu mīluli regulāri izmantot pakaišu kasti var būt nedaudz sarežģīti, taču labā ziņa ir tāda, ka tas noteikti ir iespējams ar dažiem viegliem paņēmieniem.

Šajā rakstā esam apkopojuši padomus par to, kā iemācīt kaķim lietot kastīti vairākos efektīvos un vienkāršos veidos.

Pamācām un palīdzam

Šeit ir daži soļi, ko varat veikt, lai palīdzētu kaķim apgūt šo svarīgo iemaņu.

Izvēlieties pareizo pakaišu kasti

Pārliecinieties, ka kastītes izmēri ir jūsu kaķim piemēroti, un ņemiet tādu, kas ir viegli pieejama. Tā jānoliek vietā, kur kaķis to viegli var atrast un iegaumēt atrašanās vietu. Daži kaķi dod priekšroku pārklātām pakaišu kastēm, bet citi – atvērtām.

Ja iespējams, izmēģiniet dažāda veida kastītes, lai uzzinātu, kura no tām jūsu kaķim ir vistīkamākā.

Izvēlieties pareizos pakaišus

Lielākā daļa kaķu dod priekšroku smalkgraudainiem pakaišiem bez smaržas. Izvairieties no pakaišiem ar spēcīgiem aromātiem vai kaut kādām ķīmiskām vielām, jo tās var kaitēt jūsu mājdzīvniekam. Zoo veikals jums palīdzēs izdarīt pareizo izvēli

Tagad seko jūsu darbības

Parādiet savam kaķim pakaišu kasti. Aizvediet viņu līdz tai un ļaujiet iepazīt – kā jau to kaķi dara – apstaigā apkārt un aposta. Jūs pat varat maigi ievietot kaķīti pakaišu kastē un parušināt pakaišus ar pirkstiem, lai parādītu, kas īsti jādara.

padomi par to kā iemācīt kaķim lietot kastīti

Mudiniet izmantot pakaišu kasti

Mudiniet kaķi izmantot pakaišu kasti. Ja redzat, ka kaķis ir tramīgs, staigā apkārt vai rīkojas tā, it kā viņam būtu nepieciešamība, uzmanīgi paņemiet to un ievietojiet pakaišu kastē. Ja viņš izmanto pakaišu kasti, apbalvojiet ar uzslavām, kārumiem vai paglaudīšanu.

Uzturiet pakaišu kasti tīru. Kaķi ir vieni no tīrīgākajiem dzīvniekiem un dod priekšroku tīrai pakaišu kastei. Katru dienu iztīriet pakaišu kasti un reizi nedēļā pilnībā nomainiet pakaišus.

Esiet pacietīgs! Dažiem kaķiem var būt nepieciešams ilgāks laiks, lai iemācītos, nekā citiem. Ja jūsu kaķis pēc dažām dienām joprojām neizmanto pakaišu kasti, izmēģiniet dažādu veidu pakaišus vai kastes vietas. Ja problēma joprojām eksistē, iespējams, ka laba ideja ir konsultēties ar veterinārārstu.

Kādēļ ir svarīgi iemācīt izmantot pakaišu kasti?

Ir svarīgi mācīt kaķim izmantot pakaišu kasti vairāku iemeslu dēļ. Lūk daži no iemesliem, kāpēc ir svarīgi iemācīt kaķim lietot kastīti.

Higiēna

Kaķi ir no dabas ļoti tīrīgi dzīvnieki, viņi dod priekšroku tualetes vajadzībām izmantot noteiktu vietu. Iemācot kaķim izmantot pakaišu kasti, jūs varat palīdzēt novērst ķibeles jūsu mājās un uzturēt savu dzīves vidi tīru un higiēnisku.

Veselība

Pakaišu kastes nodrošina kontrolētu vidi kaķiem, kuri var būt zināmā mērā patstāvīgi un sadarboties. Tas arī var palīdzēt novērst slimību un parazītu izplatīšanos. Turklāt, pārraugot sava kaķa pakaišu kastes paradumus, varat ātri noteikt visas viņa veselības izmaiņas. Tas var liecināt par veselības stāvokli, piemēram, urīnceļu infekcijām vai gremošanas problēmām.

Uzvedība

Nodrošinot kaķim tualetes apmeklējuma vietu, jūs varat palīdzēt novērst nevēlamu uzvedību, piemēram, visiem zināmos kaķu paradumus apsmidzināt vai apzīmēt teritoriju ap jūsu māju. Tas var mazināt liekos stresus gan jums, gan jūsu kaķim un stiprināt jūsu saikni ar mīļoto draugu.

Atgādinājums

Kaķu barība un tās kvalitāte ir svarīgs faktors dzīvnieka dzīvē. No tās ir atkarīga jūsu mīluļa veselība, nodrošināšana ar nepieciešamajām uzturvielām. Arī viņa vielmaiņas sistēma ir no tās atkarīga.

kaķu barība

Kaķi – mūsu mīluļi un aprūpējamie

Kaķi neprasa daudz rūpes. Tos var vienkārši izlaist ārā pastaigāties, ja vien apkārtējā vide ir atbilstoša. Tie ir neatkarīgi un var stundām ilgi izklaidēties ar vienkāršām rotaļlietām vai priekšmetiem.

Bez tam, kaķi ir jauki un mīļi – burvīgas būtnes ar mīkstu kažoku, izteiksmīgām acīm, viņi visnotaļ ir rotaļīgas personības. Daudzi cilvēki uzskata, ka kaķu spēja rotaļāties un burvīgās purniņu izteiksmes ir neatvairāmas.

Jā, sākotnēji kaķi bija peļu mednieki. Mājās, kur šī problēma ir iespējama, kaķa klātbūtne ir neatsverams bonuss.

Paldies, ka lasāt mūsu rakstus!

Vēl citus noderīgus padomus lasiet mūsu rakstā Kādus telpaugus nedāvināt kaķu saimniekam.