Kāpēc lidostā “Rīga” jāierodas 2 stundas pirms lidojuma?

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Šis gads nav bijis ceļojumiem labvēlīgs. Iespējams, daudzi jau ir aizmirsuši, kā tas ir – doties ceļa jūtīs. Plānojot savu nākamo ceļojumu, ir vērtīgi atsvaidzināt zināšanas par šo procesu. 

Viens no svarīgākajiem jautājumiem  ir saistīts ar ierašanos lidostā. Cik agri ir nepieciešams ierasties lidostā “Rīga”? Līdzīgi kā citur pasaulē, arī lidosta “Rīga” rekomendē ierasties ne vēlāk kā 2 stundas pirms lidojuma. Kas šajā laikā jāpagūst?

Bagāžas nodošana un reģistrācija lidojumam

Pirmā lieta, kas jāizdara daļai ceļotāju, ir bagāžas nodošana. Check-in punkti atveras divas stundas pirms lidojuma. Reģistrācija tiek izbeigta 30-45 minūtes pirms lidojuma.

Ja bagāžu nav nepieciešams nodot, reģistrēties lidojumam var tiešsaistē. Visbiežāk tiešsaistē reģistrēties ceļojumam var 24 stundas pirms lidojuma. Katrai aviosabiedrībai šie laiki var atšķirties.

Pasažieri*, kas lido ar airBaltic, Lufthansa, Finnair un LOT Polish Airlines, var izmantot pašreģistrēšanās automātus. Līdzīgi kā ar tiešsaistes reģistrāciju, arī šajā gadījumā katrai aviokompānijai reģistrācijas noteikumi ir atšķirīgi.

*Pasažieri, kuriem nepieciešama vīza; pasažieri, kuri jaunāki par 18 gadiem un ceļo bez pavadoņa; pasažieri, kuriem nepieciešams pavadonis;  pasažieri, kuri ceļo grupā (10 un vairāk cilvēku); pasažieri, kuri ceļo kopā ar zīdaini, nevar izmantot pašreģistrācijas automātu.

Drošības kontrole

Kad lidojumam esi reģistrējies, vari doties uz drošības kontroli. Lidosta piedāvā divas opcijas – ātro drošības kontroli (fast track) un standarta drošības kontroli. Ātrās drošības kontroles kuponu var iegādāties lidostas Apmeklētāju centrā par 10,00 EUR*. 

Standarta drošības kontroles ātrumu nosaka lidostas noslogojums. Lai paātrinātu šo procesu, pārliecinies, ka neesi rokas bagāžā ielicis kādu no aizliegtajiem priekšmetiem. Ja par kādu priekšmetu māc šaubas, vari zvanīt lidostas informācijas tālrunim 1817.

*Bērniem līdz 12 gadu vecumam šis pakalpojums ir bez maksas (ja ceļo kopā ar kādu, kam ir kupons).

Lidojuma vārti

Lai arī lidosta “Rīga” ir lielākā lidosta Baltijas valstīs, uz pasaules fona tā joprojām ir kompakta. Pasažieriem pieejams tikai viens terminālis, kurā var komfortabli un ātri pārvietoties. 

Informācija par izlidošanas sektoriem ir izvietota informatīvajos ekrānos.  Vidēji lidojuma vārti aizveras 30-40 minūtes pirms izlidošanas, tāpēc  ir ieteicams uzturēties sava izlidošanas sektora tuvumā.

Shopping zona

Pat, ja neesi no tiem, kas no katra veikala iziet ar milzīgiem iepirkumu maisiem, ir lietderīgi ieplānot  laiku shopping zonai.  Iespējams, ka tavs pirkums aprobežosies vien ar ūdens pudeli un kādu žurnālu. Tomēr bieži vien tieši pirms lidojuma tiek iegādāti suvenīri vai dāvanas draugiem un radiniekiem.

Ja esi no tiem, kam iepirkšanās sagādā prieku, tad jau iepriekš apdomā, cik laika tam vēlēsies veltīt. Atšķirībā no standara lidojuma procedūrām, iepirkšanās ir ļoti individuāla. Kādam pietiks ar desmit minūtēm, bet cits nespēs paiet garām nevienai izpārdošanas izkārtnei.

Sakarā ar Covid-19 izraisīto situāciju, kafejnīcu un veikalu darba laiks ir mainījies.

Tāpat ir citas lietas, kuras daļai ceļotāju būs nepieciešamas. Varbūt tā būs maltīte kādā kafejnīcā vai telefona uzlādēšana pirms lidojuma. Lidostas termināļa 3. stāvā ir atrodama arī lūgšanu telpa.

Ierasties lidostā vismaz divas stundas pirms lidojuma – to nerekomendē tikai lidosta “Rīga”, tā ir arī  avioindustrijas norma. Tomēr katram pašam jāizvērtē savi ceļošanas paradumi. Nesteidzīgie ceļotāji novērtēs mierīgu pasēdēšanu pie kafijas tases, kamēr citiem papildus laiks nebūs vajadzīgs.

Leave a Comment