5 idejas, kā viegli ietaupīt elektrību

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Jau kā vairākus gadus Skandināvijas reģionā, kā arī daudzās citās valstīs Eiropā ir burtiski pamanāma elektrības sadārdzināšanās un ziņu avoti vēsta, ka tuvākajā laikā tā arī cenas nekritīs. Tāpēc atliek vien sēsties pie galda un pierakstīt idejas elektrības ietaupīšanai.

Elektrības taupīšana ir lielisks veids, kā samazināt rēķinus par elektroenerģiju un palīdzēt videi. Tāpēc rakstā atradīsi dažus padomos, kas palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju un galu galā pasaudzēt maciņu.

Izslēdziet ierīces

lādētāji

Tālruņi un citas ierīces patērē tikai nelielu daudzumu elektrības pat tad, ja tās ir atvienotas no ierīces, kuru paredzēts uzlādēt. To sauc par “gaidīšanas režīma jaudu” vai “vampīru jaudu”. Tomēr, ja daudzas ierīces tiek atstātas pieslēgtas vienlaikus un ilgstoši tērē enerģiju, elekrības rēķina summa var būt lielāka nekā būsiet gaidījuši.

Lai ietaupītu enerģiju ir jāsāk ar ierīces izslēgšanas/ieslēgšanas pogu, ja tāda ir. Pēctam uzmanīgi jāatvieno ierīce no kontaktligzdas sienā, protams, kad dotā ierīce netiek izmantota. Dažas no ierīcēm, kuras visbiežāk aizmirstam atvienot ir :

 • Televizori. Tie var turpināt patērēt enerģiju pat tad, ja tie ir izslēgti. Tas ir tāpēc, ka daudziem mūsdienu televizoriem ir gaidīšanas režīms, kas ļauj tiem ātri ieslēgties ;
 • Birojas tehnika. Galda datori, klēpjdatori un citas elektroniskās ierīces, piemēram, printeri, skaļruņi un skeneri, var patērēt gaidīšanas režīma enerģiju;
 • Lādētāji. Tālruņu, fotokameru, klēpjdatoru un citu ierīču lādētāji ir viena no ierīcēm, kuru gandrīz katrs no mums atstāj ieslēgtu dienu un nakti ;
 • Virtuves ierīces. Tādas ierīces kā mikroviļņu krāsnis, kafijas automāti un tosteri ;
 • Spēļu konsoles. Konsoles var patērēt ievērojamu enerģijas daudzumu pat tad, ja tās netiek aktīvi izmantotas.

Energoefektīvas spuldzes

spuldzes

Cilvēkiem, kas bērnībā iemācījušies, ka tumsā sēdēt nerīkst, noteikti būs jāiegādājās LED spuldzes. Salīdzinājumā ar tradicionālajām kvēlspuldzēm LED gaismām ir vairākas priekšrocības. Tās patērē mazāk enerģijas, ilgāk kalpo un izstaro mazāk siltuma, turklāt LED spuldzes ir pieejamas dažādās krāsās.

LED gaismām ir plašs pielietojums.Tās parasti izmanto mājsaimniecības apgaismojumā, āra apgaismojumā, automobiļu apgaismojumā un pat tādās elektroniskās ierīcēs kā televizori un viedtālruņi. Tās tiek izmantotas arī rūpnieciskos un komerciālos apstākļos, piemēram, luksoforos un ielu apgaismojumā.

Kopumā LED gaismas diodes ir populāra apgaismojuma izvēle, pateicoties to energoefektivitātei, ilgajam kalpošanas laikam, daudzpusīgumam un pielietojuma klāstam.

Izmantojiet dabisko gaismu

koks

Šķiet tik pašaprotami, bet bieži paši aizmirstam, ka ir jāizmanto dabiskā gaisma, cik vien iespējams. Atveriet aizkarus un žalūzijas dienas laikā, lai ielaistu saules gaismu.

Dabiskā gaisma var padarīt mājokli gaišāku un samazināt nepieciešamību pēc elektriskā apgaismojuma.

Izmantojiet energoefektīvas ierīces

ledusskapis

Elektrība ir dārga, tāpēc mums nevajadzētu baidīties ieguldīt naudu ierīcēs, kas palīdzētu mums to ietaupīt. Energoefektīvu ierīču lietošana ir gudrs veids, kā ilgtermiņā ietaupīt naudu par elektrības rēķiniem. Energoefektīvas ierīces patērē mazāk elektroenerģijas, lai veiktu tos pašus uzdevumus. Lai zinātu, kura prece ir energoefektīvāka, jālūko marķējums. Tajā ar dažādām krāsām un garuma bultām ir norādītas 7 energoefektivitātes klases. Visaugstākā ir A energoefektivitātes klase (iepriekš A+++), savukārt viszemākā G.

Lūk, daži energoefektīvu ierīču piemēri, ko varat iegādāties veikalos :

 • Veļas mašīnas. Energoefektīvas veļas mazgājamās mašīnas tam pašam darbam patērē mazāk ūdens un mazāk elektrības ;
 • Ledusskapji. Energoefektīvi ledusskapji patērē vismaz par 15 % mazāk enerģijas nekā nesertificēti modeļi ;
 • Trauku mazgājamās mašīnas. Energoefektīvas trauku mazgājamās mašīnas trauku mazgāšanai izmanto mazāk ūdens un elektrības ;
 • Gaisa kondicionieri. Energoefektīvie gaisa kondicionieri mājokļa dzesēšanai patērē mazāk elektroenerģijas ;
 • Ūdens sildītāji. Energoefektīvie ūdens sildītāji ūdens sildīšanai patērē mazāk enerģijas.

Lai gan energoefektīvas ierīces sākotnēji var izmaksāt dārgāk, ilgtermiņā tās var ietaupīt naudu. Turklāt tās var palīdzēt samazināt jūsu oglekļa dioksīda emisiju, jo šādas ierīces patērē mazāk elektroenerģijas un veicina tīrāku vidi.

Izmantojiet pagarinātājus

pagarinātājs

Elektrības ietaupīšanai iesaka izmantot elektrības pagarinātājus. Pagarinātāji ir noderīgi jo :

 • Tie palīdz izslēgt vairākas ierīces vienlaikus.
 • Tie palīdz samazināt gaidīšanas režīma jaudu. Daudzas ierīces turpina patērēt enerģiju pat tad, kad tās ir izslēgtas. Savienojiet ierīces ar pagarinātāju un kad neizmantojat nevienu no ierīcēm, slēdziet pagarinātāju ārā.
 • Pagarinātāji aizsargā ierīces no strāvas pārspriegumiem. Pārspriegumi var sabojāt ierīces un izraisīt to, ka tās patērē vairāk elektroenerģijas vai vispār pārstāj darboties. Pagarinātāji ar aizsardzību pret pārspriegumiem var palīdzēt aizsargāt ierīces un samazināt enerģijas zudumus, ko rada bojāta elektronika.

Citas idejas, kā samazināt elektrības rēķinu

 • Saules baterijas, kas ir pamatīgs ilgtermiņa ieguldījums, kuru nevar atļauties visi ;
 • Elektrības patēriņš tikai vakaros un brīvdienās, jo tad elektrībai ir piešķirtas zemākas cenas ;
 • Sveču gaisma.

Cerams, ka Jums patika šis raksts. Ja vēlaties turpināt izglītoties tehnoloģiju jomā, iesakām mūsu rakstu Praktiski gadžeti, kas atvieglos ikdienu.