Nenokavē savu lidojumu

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Daudziem ir pazīstama tā sajūta, ka dodoties uz lidostu vai jau lidostā notiek kāds starpgadījums, kura rezultātā iezogas doma “Tagad tikai nenokavēt lidojumu!”

Lai izvairītos no šādiem neplānotiem notikumu pavērsieniem, esam apkopojuši ieteikumus, kā nenokavēt lidmašīnu.

Lidostā ierodies laikus

Parasti reģitrēšanās lidojumam, jeb CHECK-IN atveras 2-3 stundas pirms lidojuma. Tas tiek uzskatīts par optimālo laiku, cikos vajadzētu ierasties lidostā. Īpaši, ja lidojumā līdzi ir nododamā bagāža. Ir jāņem vērā arī citi faktori, piemēram, lidostu noslogotība.

Ja viena ceļojuma laikā apvieno vairākus reisus, drošības labad starp reisiem izvēlies vismaz trīs stundas.

Galvenās lietas, kuras patērēs tavu laiku:

  • reģistrēšanās ceļojumam;
  • bagāžas nodošana;
  • drošības kontrole;
  • Iepirkšanās veikalu zonā (suvenīri, avīzes, medikamenti).

Esi gatavs drošības kontrolei

Krāmējot rokas bagāžu, atceries, ka būs drošības kontrole. Parasti ir grūti paredzēt, cik gara rinda būs uz to. Bieži vien ir arī tā, ka nostāvi pusstundu rindā, un pie pašas kontroles stresā domā, kas nu bija jādara. Kur šķidrumi, vai nav līdzi šķēres utt. Katra aizkavēšanās rada liekas neērtības gan sev, gan citiem.

Padomā, kas ir tās lietas, ko tev obligāti vajadzēs izņemt no somas pirms drošības kontroles, un novieto tās somas augšpusē. Tas ir dators un visa veida šķidrumi. Kosmētiku, tualetes piederumus jau laikus ieliec atsevišķā plastmasas maisiņā. Neaizmirsti par šķidrumu ierobežojumiem – viena pudelīte nevar pārsniegt 100 ml.

Piemērotākais transports uz lidostu

Varianti, kā nokļūt uz lidostu ir vairāki. Tipiskākie ir sabiedriskais transports, taksometrs vai braukšana ar privāto auto.

Ja tava atrašanās vieta ir gana tālu no lidostas, ērtāk un ātrāk ir izvēlēties privāto auto, kuru varēsi atstāt lidostas autostāvvietā. Ja ceļš uz lidostu mērojams svešā valstī, tad piemērotākā izvēle būs taksometrs.

Lielpilsētās ir attīstīts sabiedriskais transports, kas ērti nogādā līdz pašai lidostai. Iespējams, tas ir arī visātrākais un lētākais nokļūšanas veids.

Draudzīgs atgādinājums – neaizmirsti par sastrēguma stundām!

Seko līdzi izlidošanas laikam un vietai

Pirmkārt precīzi pārbaudi, cikos un no kuriem vārtiem ir tavs lidojums. Atceries, gan lidojuma laiks, gan izlidošanas vārti var mainīties. Bieži tā nav, bet tā var notikt.

Nesajauc izlidošanas laiku (Departure time) ar lidmašīnā iekāpsānas laiku (Boarding time). Laiks pēc kura vadīties ir lidmašīnā iekāpšanas laiks.

Seko līdzi lidojuma statusam displejā. Atrasties lietas kursā tev palīdzēs arī telefonā lejupielādēta aviolīnijas aplikācija. Tāpat vari pieteikties informatīvām īsziņām vai e-pastiem aviolīniju mājaslapās.

Reģistrējies lidojumam tiešsaistē

Ja ceļo tikai ar rokas bagāžu, reģistrāciju lidojumam, jeb CHECK-IN vari veikt jau 24 stundas pirms pacelšanās gaisā. Tādējādi, ierodoties lidostā, vari uzreiz doties uz drošības kontroli.

Reģistrāciju lidojumam tiešsaistē parasti var veikt aviokompānijas mājas lapā. Lielākā daļa aviosabiedrības pirms lidojuma atsūta e-pastu, atgādinot par šo ērto iespēju. Bet nepaļaujies uz to!

Ja lidosi ar nododamo bagāžu, tad reģitrēšanās ir jāveic lidostā. Drošībai tam vajag rezervēt vismaz stundu, īpaši, ja dodies kādā tālākā lidojumā.

Leave a Comment