Kāda būs perfekta dāvana mammai

Photo of author
Written By Anna

Tuvojoties Māmiņdienai, aktuāls paliek jautājums par piemērotākās dāvanas izvēli. Lai palīdzētu tev laicīgi sagatavoties un noskaidrot, kāda dāvana būs piemērotākā tieši tavai mammai, esam apkopojuši dažādas sadaļas ar dažādām dāvanu idejām.

Raksta saturā ir apkopotas sekojošas dāvanas:

Lai izdodas atrast piemērotāko dāvanu mammai Māmiņdienā!

Praktiskas dāvanas mammai

praktiskas dāvanas mammai

Ja tava mamma ir praktisku dāvanu cienītāja, tad viņai noteikti noderēs kāda no šīm dāvanu idejām. Te apkopojām dažas praktiskas dāvanas, kas tev noteikti palīdzēs izvēlēties vismaz dāvanas virzienu.

Kaut kas noderīgs mammas interjeram

Ir labi uzdāvināt ko tādu, kas nestāvēs plauktā un nekrās putekļus. Arī tad, ja dāvana ir interjera objekts vai kāds dekors. Ja vēlies mammu iepriecināt ar kādu interjera objektu, ir svarīgi to kārtīgi apdomāt. 

Pirmkārt, padomā, cik labi tas iederēsies mammas mājvietāun kurā telpā viņa to visticamāk novietos. Otrkārt, ir svarīgi izvēlēties mammas gaumei atbilstošāko opciju. Izvēlies tādu dāvanu, uz ko mammai būs prieks skatīties un izmantot ikdienā. Bieži vien labākie dekori ir tie, kurus ikdienā iespējams izmantot – piemēram, stilīgas lampas, ziedu vāzes utt.

Ērts un patīkams apģērbs

Vēl viena praktiskas dāvanas ideja ir kāds ērts un patīkams apģērbs. Māmiņdiena ir skaistā pavasara pašā plaukumā, tāpēc varbūt ir vērts viņu palutināt ar kādu vasarīgu cepuri, vējā brīvi plīvojošu kleitu vai varbūt pat peldkostīmu.

Protams, apģērbu ne vienmēr var iegādaties uz aci, visbiežāk ir labi zināt precīzus izmērus. Veids, kā uzdāvināt apģērbu un reizē nekļūdīties, ir darīt to ar dāvanu karti. Tad mamma pati izvēlēsies sev gan piemērotāko apģerba gabalu, gan arī īsto izmēru.

Ūdens pudele veselībai

Viena lieliska dāvanas ideja, kas ir gan praktiska, gan veselību uzlabojoša, ir skaista ūdens pudele. Tā palīdzēs mammai ikdienā atcerēties biežāk padzerties ūdeni, kā arī ietaupīs viņas līdzekļus. Ja ikdienā vienmēr līdzi būs sava ūdens pudele, nebūs vairs jāpērk vienreiz lietojamās plastmasas ūdens pudeles.

Rakstā Ūdens pudele ir lieliska dāvana mammai māmiņdienā var atrast dažādus izdevīgus ūdens pudeļu variantus. Atradīsi praktiskas ūdens pudeles mammas ikdienai, sportošanai, ceļošanai utt.

Dāvanu karte mammas hobijam

Ja tavai mammai ir kāds izteikts hobija veids, ko viņa piekopj savā brīvajā laikā, tad izmanto šo informāciju dāvanas meklējumos. Atbalsti savu mammu un uzdāvini viņai ko tādu, ko viņa varēs izmantot sava hobija laikā.

Ja viņai patīk gleznot, tad uzdāvini viņai jaunus gleznošanas piederumus, otas, krāsas utt. Tieši tāpat dari ar jebkuru citu mammas hobiju. Vēl laba ideja ir dāvanu karte hobijam. Tad mamma pati izvēlēsies sev nepieciešamās lietas!

Personalizēta rotaslieta

Dāvana, ko var droši dāvināt mammai, ir kāda skaista un viņas gaumei atbilstoša rotaslieta. To ikvienas sievietes kolekcijā nekad nevar būt par daudz – īpaši tad, ja tā tiek dāvināta īpašā notikumā vai svētkos. Viena ideja ir pašmāju zīmola Nela Gems mirdzošās rotaslietas. Tās tiek darinātas ar Swarovski kristāliem un pērlēm, piešķirot ikdienai patīkami spožumu un eleganci.

Īpaši populāras ir zīmola rokassprādzes ar gravējumu. Tām tiek peivienotas medaljons vai kulons, uz kura iespējams izveidot personalizētu gravējumu. Tas var būt mammas vārds, iniciāli vai kāds cits simbols, īss sveiciens. Protams, piedāvātais klāsts ir pietiekami plašs, lai izvēlētos arī jebkuru citu rotu mammai.

Mīļas un pašdarinātas dāvanas

paštaisītas dāvanas mammai

Ja dāvana tiek meklēta tieši Māmiņdienā, tad labs variants ir izveidot dāvanu pašam. Īpaši Mātes dienā, kad visa uzmanība tiek veltīta māmiņai un viņas nesavtīgajai mīlestībai. Pārsteidz viņu ar savām lieliskajām prasmēm uztaisīt dāvanu paša rokām.

Garda kūka

Mamiņdienas klasika ir pašcepta kūka. Katri svētki tā vien sauc pēc gardas tortītes, ko visai ģimenei apēst kopīgi. Tad nu tavā izvēlē paliek veikt lēmumu par to, kāda kūka tiks cepta. Tas noteikti arī būs daudz interesantāk, nekā pirkt veikala kūku, kas visticamāk jau būs nogaršota.

Šī ir laba iespēja arī paeksperimentēt un pagatavot kādu īpašu kūku – svaigu, gardu, veselīgu, īpaši krēmīgu utt. Tādu, kāda tavai mammai garšotu visvairāk!

Paštaisīts rāmītis vai foto grāmata

Mīļš apsveikums svētkos ir atgādinājums mammai par lieliskām emocijām un kopā pavadītu laiku. Vislabākais veids, kā par šādām atmiņām atgādināt, ir ar foto rāmīti. Par laimi to vari izveidot arī pats.

Ir daudz pamācības, kā paviam vienkārši izveidot pašam savu foto rāmīti. Ja tomēr to nevēlies vai neproti darīt, vienmēr ir alternatīvas. Atrodi skaistu foto rāmīti un ievieto tajā savu mīļāko ģimenes attēlu. Vai varbūt izveido mammai īpašu foto grāmatu, ko pāršķirstīt dienās, kad gribās pasmaidīt.

Cukura skrubis

Viena no lietām, kas iepriecina un ko pagatavot pašam ir visvienkāršāk, ir skaistumkopšanas līdzekļi. Piemēram, sāls vai cukura skrubi. Tas patīkami smaržos un attīrīs mammas ādu, un būsi to pagatavojis pats.

Visbiežāk tie izvēlēti cukura skrubji, jo to pamatā ir cukurs un kāda patīkami smaržojoša ēteriskā eļļa. Var gatavot arī kafijas skrubi, sāls skrubi. Ja mammai patīk iet vannā, tad vari mēģināt pats arī uztaisīt vannas bumbas. Tas būs aizraujošs process tev, savukārt fantastiska dāvana tavai mammai.

Izlej pats savas sveces

Un vēl viena dāvanas ideja ir paša veidotas sveces. Būsi atbildīgs par sveces aromātu un formu. Vari izveidot tieši savai māmiņai un svētkiem veltītu sveci pēc krāsas, sveiciena un aromāta.

Tas būs aizraujošs veids, kā sagatavot foršu dāvanu un varbūtiegūt sev jaunu hobiju. Nu jau veikalos iespējams iegādaties arī sveču liešanas komplektus, tāpēc sveces pagatavošanai nav jābūt nemaz tik sarežģītai.

Dāvanas atpūtai

atpūta spa

Dāvana, ko vienmēr ir patīkami saņemt, ir relaksējoša atpūta. Šajā sadaļā esam apkopojuši dažādus veidus, kā tu savai mammai vari uzdāvināt mierpilnu atpūtu.

Kāds tuvāks vai tālāks ceļojums

Nu jau ierobežojumi sāk nedaudz atslābt un tas nozīmē, ka sāk raisīties arī domas par nelieliem ceļojumiem. Nav jau jābrauc ārpus valsts robežas, lai dotos skaistā un piedzīvojumu pilnā ceļojumā ar draugiem vai savu ģimeni.

Ja arī tavai mammai patīk doties jaunos piedzīvojumos, tad kāds aizraujošs ceļojums varētu būt lieliska dāvana svētkos. Sadaļā Ceļojumi un naktsmītnes vari smelties idejas un atrast mammai piemērotāko dāvanu – kādu ceļojumu vai nakšņošanu kādā skaistā vietā.

SPA brīvdienas

Vispatīkamāk ir dāvanā saņemt tiešu atpūtu, kā, piemēram, SPA brīvdienas. Tā būs vesela nedēļas nogale, ko mamma varēs veltīt nesteidzīgai atpūtai vienatnē vai ar savu otro pusīti, vai līdzi paņemto draudzeni. Jebkurā gadījumā atpūta būs izdevusies – galvenais ir atrast lielisku lokāciju.

Lai sniegtu mammai iespēju aizbraukt prom no pilsētas, varbūt ieskaties rakstā SPA atpūta Latvijas reģionos. Te apkopotas dažādas SPA viesnīcas pa visu Latviju. Lai atpūta tiktu apvienota ar kādas jaunas vietas izzināšanu!

Relaksējoša SPA procedūra

Ja nu tomēr tava mamma ir aizņemta dāma un viņas ikdiena ir pārāk neparedzama, lai jau laicīgi rezervētu visas brīvdienas, tad ir arī citas alternatīvas. Uzdāvini viņai kādu SPA procedūru, ko viņa varēs izbaudīt pēc sava grafika.

Tā var būt relaksējoša masāža, baseina apmeklējums, pirts rituāls, sejas kopšanas procedūras un vēl daudz kas cits. Parasti viena procedūra neaizņem vairāk kā 2 stundu laika, tāpēc mamma varēs ērti to izbaudīt pēc savām vēlmēm un laika.

Dāvanas kopīga laika pavadīšanai 

laiks kopā

Visvērtīgākās dāvanas ir tās, kas uzdāvina laiku kopā ar saviem mīļajiem. Šajā sadaļā ieteikumi par to, kā mammai vari uzdāvināt laiku kopā, ko pavadīt ar savu ģimeni, draugiem vai tuviniekiem pēc izvēles.

Kopīga ekskursija

Kopīgs izbrauciens varētu būt lieliska dāvana, kas mammai jau atkal sniegtu kopīgi pavadītu laiku. Ekskursijas ir aizraujošsveids, kā apmeklēt interesantas vietas, pilsētas, muzejus, galerijas, vīna darītavas utt.

Atrodi kādu vietu vai interesi, kas tavai mammai ir tuva, un dodieties uz turieni kopā ar visu ģimeni. Viņa noteikti priecāsies par iespaidu pilno dienu, kas tiks pavadīta ar visiem saviem mīļajiem.

Gatavošanas meistarklase 

Ja tavai mammai patīk gatavot un eksperimentēt virtuvē, viņai laba dāvana varētu būt kāda ēdiena gatavošanas meistarklase. Tas ir veids, kā uzzināt ko jaunu un smelties iedvesmu turpmākajam laikam.

Turklāt šādas meistarklases var apmeklēt arī kopā. Tas ļaus satuvināties abiem vecākiem vai mammai ar saviem bērniem, piemēram. Kopīgi var veidot gardas šokolādes tāfelītes, eksotiskus ēdienus vai, piemēram, iemācīties pagatavot izteikti veselīgas maltītes.

Fotosesija visai ģimenei

Veids, kā kopā pavadīto laiku iemūžināt un atcerēties vienmēr, ir uzņemt attēlus. Ik pa laikam visai ģimenei noteikti vajadzētu sarīkot fotosesijas, lai veidotu kvalitatīvu un skaistu attēlu kolekciju, ko ik pa laikam pāršķirstīt.

Ģimenes fotosesija ir lieliska dāvana, ko uzdāvināt mammai svētkos. Tas viņai atgādinās par skaistajiem mirkļiem un ļaus labi pavadīt laiku ar visiem mīļajiem. Viņa noteikti arī novērtēs to, ka visi būs izbrīvējuši laiku un sanākuši kopā par godu viņai.

Ēdiena piegāde uz mājām

Un galu galā varbūt ir laiks māmiņu palutināt ar brīvdienu no gatavošanas un visiem kopīgi pasūtīt ēdienu uz mājām. Lai mamma justos īpaši mīlēta, uzdāvini viņai ēdiena piegādi no kāda lieliska restorāna. Tas iepriecinās mammu un arī atbalstīs kādu vietējo uzņēmumu.

Cerams, ka tev izdevās atrast kādu tieši tavai mammai piemērotas dāvanas ideju! Lai skaisti un saulaini svētki!

Komentēt