Dāvana sievietei ir investīcija laimīgai dzīvei

Photo of author
Written By Anna

Dāvanu dāvināšana un saņemšana ir viena no neizprastākajām mīlestības valodām. Tā liek domāt, ka tie, kuru mīlestības valoda ir dāvanas, paši ir mantkārīgi. Visbiežāk šāds uzskats tiek veidots attiecībā uz sievietēm, taču patiesībā dāvana sievietei tik tiešām var būt investīcija laimīgai dzīvei. 

Šajā rakstā paskaidrosim, kāpēc, mūsuprāt, dāvana sievietei vai vīrietim var būt investīcija laimīgai dzīvei. 

Veiksmes atslēga ir savstarpējs atbalsts

atbalsts attiecībās

Pastāv teiciens, ka aiz katra veiksmīga vīrieša stāv spēcīga sieviete. Šo teicienu, protams, var attiecināt arī uz sievietēm. Teicienu kopumā var saprast dažādi, taču lielākoties tas koncentrējas uz to, ka vissvarīgākais divu cilvēku attiecībās ir savstarpējais atbalsts. 

Kārnegija Melona universitāte ASV 2017. gadā veica pētījumu par partneru savstarpējā atbalsta saikni ar jaunu iespēju pieņemšanu profesionālajā vidē. Eksperimentā piedalījās 163 pāri. No katra pāra vienam partneram vajadzēja veikt izvēli – atrisināt vienkāršu mīkli vai tomēr pieņemt iespēju sacensties par balvu. Pētnieki vēroja pāru kopējo domāšanas procesu par to, kuru no lēmumiem pieņemt.

Rezultātā dalībnieki ar iedrošinošākiem partneriem ievērojami biežāk izlēma riskēt un sacensties par balvu. Tie, kuru partneri šaubījās un izteica ieteikumu atturēties, visbiežāk izvēlējās atrisināt vienkāršo mīklu. Sešus mēnešus vēlāk tie, kuri cīnījās par balvu, ziņoja, ka ir jūtama lielāka personiskā izaugsme un labākas attiecības ar savu partneri.

Lai šis pētījums kalpo par iedvesmu un atgādinājumu, ka savstarpējam atbalstam ir liela nozīme. To jau mēs visi zinājām – grūtākais šajā ziņā ir saprast, kas tavam partnerim ir atbalsts. Kādam atbalsta izrādīšana nozīmēs aizbraukt kopīgā brīvdienu ceļojumā, bet kādam citam nomazgāt traukus vai lieku reizi pieskatīt bērnus.

Tāpēc labākā dāvana sievietei būs viņas mīlestības valodas noskaidrošana. Ja tā tomēr ir dāvanas, tad ir vērts ieskatīties dāvanu ekspertu bloga Top Dāvanas sadaļā Ko dāvināt sievietei

Mīlestības valoda

mīlestības valodas dāvanas

Viens no veidiem, kā savu partneri atbalstīt, ir viņu saprast. Pirmais un svarīgākais solis ir noskaidrot viņa mīlestības valodu. Mēs katrs mīlestību izpaužam citādāk. 

Ne velti kopā ir piecas mīlestības valodas:

 • Apliecinājuma vārdi – Es tevi mīlu! Tu esi lielisks! Tev viss izdosies! utt.
 • Kvalitatīvi pavadīts laiks kopā – kopīga pastaiga, brīvdienu ceļojums divatā utt.
 • Dāvanas – pārsteigumi, ziedi, mīļākā izpildītāja kocerta biļetes, mīļākais našķis utt.
 • Mīlestības darbi – drēbju izgludināšana, mašīnas nomazgāšana, vakariņu pagatavošana utt.
 • Pieskārieni – negaidīti apskāvieni, skūpsti, roku turēšana.

Šoreiz vēlamies likt uzsvaru uz dāvanām kā mīlestības valodu, jo nereti tā ir visnesaprastākā mīlestības valoda. Varētu šķist, ka tā ir balstīta uz mantkārību, jaunu priekšmetu saņemšanu un savu dārgumu papildināšanu, taču patiesībā dāvanu mīlestības valoda ir daudz sarežģītāka par to. 

Dāvanu dāvināšana

Dāvana sievietei

Jāsāk ar to, ka dāvanas kā mīlestības valoda darbojas divos virzienos – šiem cilvēkiem patīk dāvanas ne tikai saņemt, bet arī pasniegt. 

Tiem, kuru mīlestības valoda ir dāvanas, šis process apzīmē mīlestību un rūpes no partnera. Tas parāda, ka viņš par tevi ir domājis arī tad, kad jūs abi dienas laikā nebijāt blakus. Partneris ir domājis par veidiem, kā tevi iepriecināt un likt tev pasmaidīt. Tāpat dāvana pārtop par tādu kā  fizisku žetonu, kas iesaldē konkrēto brīdi, atmiņu vai sajūtu. 

Pastāv vairāki nepatiesi pieņēmumi par to, ka dāvanām ir jābūt lielām un dārgām, taču tā nebūt nav. Kā jau minējām iepriekšējās nodaļas piemēros, dāvanas var būt pavisam nelielas – iecienītākais gardums vai ziedi. Svarīgākā ir dāvanas emocionālā vērtība, nevis tās cena. 

Mīlestības valodas bieži vien savā starpā pārklājas, it īpaši dāvanas ar kvalitatīvi pavadītu laiku kopā. Dāvana sievietei, kuras mīlestības valoda ir dāvanas, var būt arī pārsteigšana ar maltīti omulīgā restorānā vai kopīgs brīvdienu ceļojums divatā. 

Pazīmes, ka tava mīlestības valoda ir dāvanas:

 • Apliecinājuma vārdi ir patīkami, taču fizisks mīlestības apliecinājums šķiet vērtīgāks.
 • Jauku un romantisku dāvaniņu pasniegšana ir viens no taviem iecienītākajiem mirkļiem attiecībās.
 • Tev patīk pārsteigumi – tie liek justies īpaši mīlētam.
 • Tev patīk dzimšanas dienas, gadadienas, Valentīndiena un jebkuri citi svētki, kas ļauj uzdāvināt dāvaniņas.
 • Kad tavs partneris tev uzdāvina kaut ko, par ko tu ieminējies ļoti sen atpakaļ, tu jūties īpaši novērtēts un mīlēts.
 • Nelieli uzmanības apliecinājumi dāvanas formātā, piemēram, kafijas atnešana, tev liek justies mīlētam.
 • Tu nekad neatbrīvojies no jebkāda veida saņemtajām dāvanām – tās ir pārāk nozīmīgas tev.

Ja tava partnera mīlestības valoda bez šaubām ir dāvanas, ir laiks savu otro pusīti iepriecināt ar ko skaistu un negaidītu. Labas dāvanu idejas vari atrast gan mūsu rakstā Oriģinālas dāvanas sievietei.

Lai izdodas iepriecināt un pārsteigt ne tikai svētkos, bet arī ikdienā!

Komentēt