Ceļo efektīvi – nakšņo kempingā

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Ceļošana ir aizraujošs veids, kā pavadīt savu brīvo laiku. Ja tāda iespēja ir, tad tā noteikti ir jāizmanto. Turklāt nav nemaz jābrauc tik tālu, jo arī savas zemes apceļošana nereti var būt patiesi interesanta. Un viens veids, kā efektīvi ceļošanas laikā ietaupīt līdzekļus, ir nakšņot kempingos.

Ja esi devies vai plāno doties vairāku dienu ceļojumā, tad nakšņošanas iespēju izskatīšana bieži vien var aizņemt daudz laika. Palikt pa nakti viesnīcās ir forši, taču tik pat labi un reizēm pat labāku pieredzi izdodas iegūt nakšņojot kempingā.

Tas ir ne tikai lētāk, bet arī aizraujošāk un sniedz pavisam nesalīdzināmu pieredzi. Šajā rakstā vairāk par to, kāpēc nakšņošana kempingos ir efektīvāka izvēle.

Iemesli, kāpēc izvēlēties nakšņot kempingā

Te daži no galvenajiem iemesliem, kas mums liek gribēt vasarā palikt pa nakti kempingā, nevis kādā dārgā viesnīcā. 

Draudzīgākās cenas

Ceļošanas laikā parasti gribās ietaupīt pēc iespējas vairāk naudas, lai tos pašus līdzekļus varētu veltīt vairāk izklaidēm, gardām maltītēm un piedzīvojumiem. Nakšņošana kempingos parasti ir salīdzinoši nedārga – noteikti lētāka par palikšanu pa nakti kādā viesnīcā.

Ja ceļo vasarā vai siltā pavasarī, tad kāpēc gan nepalikt pa nakti kādā kempingā? Turklāt kempingu noteikti atrast pa ceļam būs daudz vieglāk, jo to mums Latvijā ir patiešām daudz. Īpaši tad, ja ceļojuma maršruts ved pie jūras, ezera vai upes. Bieži vien jo skaistāka lokācija, jo vairāk tā ir apmeklēta – rezultātā arī tur noteikti ir kāds foršs kempings, kurā paviesoties.

Daudzos kempingos ir arī luksusa mājiņas, kas, protams, maksā dārgāk. Tomēr gandrīz visur ir arī lēti varianti, kā arī telšu vietas, kas maksā vien dažus eiro. Atliek vien iemest telti mašīnā.

Skaistas lokācijas

Viens no ceļošanas iemesliem noteikti ir redzēt pēc iespējas vairāk skaistu skatu. Par laimi kempingi bieži vien tiek veidoti skaistās lokācijās, kur tāpat vien pa nakti uzturēties būtu neiespējami. 

Latvijā it īpaši daudzas kempinga vietas ir pie jūras, kas ļauj nakšņot burvīgā vietā pie pašas dabas krūts. To tad attiecīgi var apvienot ar dažādām aktivitātēm, ieskaitot peldes, sauļošanos, atpūšanos pie ūdens vai meža utt.

kempingi

Visas nepieciešamās pamata ērtības

Mūsdienās kempingos parasti ir visas nepieciešamās ērtības. Ja agrāk vajadzēja par to satraukties, jo kempinga vietas varēja būt vienkārši liela pļava, tad nu jau tas ir retāk sastopams. Bieži apmeklētos kempingos ir dušas, tualetes, piknika galdiņi, bezvadu internets un reizēm arī koplietošanas virtuvītes.

Ceļošanas laikā ir īpaši svarīgi regulāri padzerties. Atceries to izdarīt arī tad, ja nejūties pavisam izslāpis. Vairāk padomu rakstā Kā ikdienā izdzert pietiekami daudz ūdeni

Plaša vietu izvēle

Latvijā nebūt netrūkst viesnīcu, katrā pilsētā ir vismaz viena. Tomēr tās bieži vien ir labi atrodamās vietās, kur ir viegli piebraukt klāt. Tas arī nozīmē lielāku burzmu un cilvēku plūsmu. Savukārt kempingu noteikti mums ir daudz vairāk. Līdz ar to tas arī sniedz milzīgu izvēli par to, kur nakšņot gribas visvairāk.

Kāds varbūt sapņo par kempinga vietu pie jūras, kaut vai pašā jūras krastā. Latvijā tas absolūti ir iespējams. Citiem varbūt pa ceļam ir kāds ezers vai upe – liela iespēja, ka labās vietās būs kempinga opcijas.

Katrs reģions izceļas ar savu dabu, līdz ar to ir plaša izvēle par to, kur vislabāk gribētos nakšņot. 

kempingi

Iespēja satikt citus atpūtniekus

Paliekot pa nakti kempingā rodas arī iespēja satikt tādus pašus ceļotājus un atpūtniekus. Viesnīcā šī komunikācija nebūtu tik tieša, jo kempingā tomēr cilvēki viens otru redz spēlējot bumbu, kurinot ugunskurus, piknikojot, ejot nopeldēties utt. Iespēja satikt jaunus draugus ir patiesi liela.

Par konkrētām kempingu vietām vairāk lasi rakstā Kempingi Latvijā, kur atpūsties. Te apkopotas dažādas vietas Latvijas reģionos – Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un arī Latgalē.

Lai burvīga atpūta!

Leave a Comment