Ar kādu transportlīdzekli doties uz Liepāju?

Photo of author
Written By Jeffrey Cole

Ārzemju ceļojumiem šis nav piemērotākais laiks, tomēr ceļošana nav atcelta pavisam. Kā teicienā par aizvērtām durvīm un attaisītiem logiem – šī situācija ir lieliska izdevība novērtēt to, kas ir atrodams mūsu pašu valsts robežās. Latvija ir neliela, tomēr retais ir pabijis visās tās pilsētās.

Ir tik daudz lietas, ko darīt Liepājā, tāpēc tas ir iecienīts galamērķis. Katram no mums ir ierastākais transporta veids, ar ko pārvietoties pa Latviju. Tā kā Liepāja ir salīdzinoši tāls galamērķis, varbūt ir vērts padomāt par alternatīvām. Izvērtējot plusus un mīnusus, varbūt ir vērts izvēlēties lidmašīnu vai vilcienu?

Automašīna

Ja vien izbaudi garus braucienus pie stūres, automašīna no visām opcijām sniegs visvairāk komforta. Izbrauc, kad vēlies; brauc atpakaļ, kad vēlies. Tāpat braukšana ar savu auto paver iespēju paplašināt savu ceļojumu ar papildus pieturvietām brauciena laikā – piemēram, izmetot loku caur Kuldīgu.

Ar auto Liepāju sasniegsi aptuveni trīs stundu laikā. Vidējās izmaksas (vienā virzienā) ir 15 eiro.

Plusi: komfortabli; vari pieskaņot maršrutu personīgajām vēlmēm un paņemt līdzi lielāku bagāžu.

Mīnusi: degvielas izmaksas; ja iepriekšējā dienā ir bijušas svinības, sēšanās pie auto stūres nav drošs variants.

Automašīna kā līdzbraucējam

Jau izsenis sociālajos tīklos pastāv grupas, kurās iespējams atrast līdzbraucējus vai otrādi – auto braucienus. Arī liepājnieki ir izveidojuši šādas grupas Facebook, kur var atrast vietu kādā braucienā.

Jārēķinās ar to, ka ne vienmēr varēsi atrast šoferi sev vēlamajā laikā. Cenu, protams, diktē katrs šoferis pats, tomēr lielākā daļa iekasē  7 eiro.

Plusi: nav jāizmanto sabiedriskais transports; vidējais brauciena garums 3 stundas; lētāk nekā vilciens un autobuss; var vienoties par sev ērtāko sākumpunktu un galapunktu pilsētā.

Mīnusi: nav garantijas, ka atradīsi šoferi sev vēlamajā laikā un datumā, mazāk vietas bagāžai; ne visi šoferi ievēro labu braukšanas kultūru.

Autobuss

Vecā labā metode – starppilsētu autobuss. No Rīgas autoostas katru dienu kursē vairāki autobusi uz Liepāju – no agra rīta līdz vēlam vakaram.

Atšķirībā no automašīnas, brauciens ar autobusu ir ilgāks. Lielākoties reisu ilgums ir 3 stundas 35 minūtes, bet biļetes cena – 8,65 eiro. Pastāv arī reisi, kas ir tikai trīs stundu gari, bet daļa no reisiem ir četru un pat sešu stundu gari.

Plusi: daudz reisu dažādos dienas laikos; pa ceļam vari pagulēt, strādāt, mācīties, skatīties filmas vai lasīt grāmatu.

Mīnusi: visilgākais brauciens; biļete dārgāka par vilciena biļeti un auto līdzbraucēja maksu; daļā autobusu nav pieejams Wi-Fi.

Vilciens

Videi draudzīgākā opcija – vilciens. Vislabāk derēs tiem, kuri vēlas Liepājā pavadīt nedēļas nogali, jo vilciens uz Liepāju kursē vien piektdienās un svētdienās.

Vilciens pārspēj autobusu gan cenā, gan ātrumā – līdz Liepājai var nokļūt 3 stundās un 15 minūtēs, samaksājot par to 7,40 eiro.

Plusi: dabai draudzīgākais transporta līdzeklis; vilciena brauciens ir lētāks par autobusa braucienu; brauciena laikā vari atpūsties vai izdarīt kādu atliktu darbu, ērti pārvadāt velosipēdu vai četrkājaino mīluli; vilcienā ir vairāk vietas, līdz ar to piemērots transports, ko izmantot draugu kompānijām (un pa ceļam uzspēlēt kādu kāršu spēli!); bezmaksas internets.

Mīnusi: reisi tikai piektdienās un svētdienās.

Lidmašīna

Uz Liepāju – pa ceļu, pa sliedēm un, jā, arī pa gaisu. Septiņus kilometrus no pilsētas centra atrodas lidosta, uz kuru ir iespējams arī aizlidot, pateicoties airBaltic.

Lidojums ir lieliska opcija tiem, kuriem nepatīk pavadīt daudz laika ceļā – 40 minūtes un esi Liepājā! Protams, izmaksas ir salīdzinoši lielākas. Lai gan pandēmijas dēļ lidojumi šobrīd ir atcelti, aviosabiedrības mājaslapā ir norādīts, ka tuvāko pieejamo lidojumu cena  ir 55 eiro (turp-atpakaļ).

Plusi: ātrākais veids, kā nokļūt Liepājā; jauna pieredze, izmantojot vienīgo iekšzemes reisu

Mīnusi: dārgākais no visiem transporta veidiem; lidostas atrodas ārpus pilsētām; mazāk reisu, salīdzinot ar autobusu un vilcienu.

Tātad – iespējas ir dažādas, atliek vien izvēlēties sev piemērotāko. Ātrums, komforts, cena – sarindo savas prioritātes un dodies izvējoties uz Kurzemi.

Vairāk par sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem uzzini šeit.

Informācija par sabiedrisko transportu Liepājā pieejama šeit.

Leave a Comment